La Liga – Lajmi.net

Aktuale

Valencia gjunjëzon Barcelonën

Barcelona pësoi humbjen e parë në Nou Camp këtë edicion duke u mposhtur nga Valencia me rezultat 2:3. Dueli nisi mbarë për gjigantin katalan që kaloi në epërsi herët në minutën e tetë me golin e Alexis Sanchez. Mirëpo, mysafirët e përmbysën rezultatin para përfundimit të pjesës së parë me dy gola të shpejtë nga […]...

1 February, 2014 Lexo më shumë

Tiketa e kryendeshjeve

Fundjava rikthen në aksion gjigantët e futbollit evropian. Afati kalimtar i janarit u mbyll dhe tani fjalën do ta ketë vetëm fusha. Disa me e disa pa përforcime të reja, e shtuna do të sjellë në skenë disa kryendeshje mjaft interesante. Lajmi.net ju sjell parashikimet. 16:00 Stoke – Manchester United Manchester United me përforcimin e […]...

1 February, 2014 Lexo më shumë

Lamtumirë Aragones

Ish selektori i Spanjës, Luis Aragones ka vdekur në moshën 75-vjeç, në mëngjesin e së shtunës në një klinikë në Madrid, ka konfirmuar doktori Pedro Guillen. Aragones ishte dërguar në spital pasi ndihej keq dhe kishte humbur vetëdijen rreth orës 6 të mëngjesit, njoftoi Guillen për Radio Nacional. Aragones ishte në drejtim të skuadrës triumfuese […]...

1 February, 2014 Lexo më shumë

Valencia transferoi futbollistin e gabuar

Në çmendurinë e ditës së fundit të afatit kalimtar, është lehtë të gjeni klubi që e kanë humbur udhën në përpjekje të arrijnë marrëveshje, ku shumica kërkojnë më tepër se një futbollist. Por, klubi nga La Liga, Valencia ka ditur të punojë më mirë në të kaluarën pasi kanë postuar një fotografi në rrjetin social […]...

1 February, 2014 Lexo më shumë

Transferimet e futbollistëve

Afati kalimtar i janarit për futbollistë u mbyll. Si zakonisht, ai solli shumë lëvizje në ditën e fundit të tij. Lajmi.net ua solli secilin transferim në kohë reale. Tani, keni mundësinë t’i lexoni të gjitha ndodhitë dhe marrëveshjet e realizuara gjatë ditës së fundit të tregut. __________________________________________________________________ Reprezentuesi holandez John Heitinga është transferuar nga Fulham në […]...

31 January, 2014 Lexo më shumë

Mesazhi i Ronaldos për Falcaon

Cristiano Ronaldo ka uruar yllin kolumbian Radamel Falcao të rikthehet sa më shpejt nga lëndimi dhe thotë se “futbollit i duhet” prezenca e tij në Kampionatin botëror. Sulmuesi i Monacos, 27-vjeç, do të mungojë në vazhdim të sezonit pasi lëndoi ligamentet e gjurit më herët gjatë janarit, që me gjasë do t’i pamundësojë të luajë […]...

31 January, 2014 Lexo më shumë

Burg për ish presidentin e Barcelonës

Ish presidenti i Barcelonës, Josep Lluis Nunez është dënuar me dy vjet e dy muaj burg, për përfshirjen e tij në keqpërdorimin e 13 milionë eurove nga fondet publike, edhe pse 82-vjeçari vështirë se do të qëndrojë prapa grilave, për shkak të moshës së tij, ka njoftuar El Pais. Nunez ishte president i Barcelonës gjatë […]...

30 January, 2014 Lexo më shumë

Santander bojkotoi ndeshjen

Futbollistët e Racing Santanderit refuzuan të luajnë për shkak të mospagesës dhe e detyruan ndeshjen e tyre të kthimit në çerekfinale kundër Real Sociedadit të ndërpritet. Ata nuk e ndoqën topin pas sinjalizimit për fillimin e takimit të kthimit në shtëpi, të enjten mbrëma. Sociedad fitoi duelin e parë 3:1 andaj do të takohet në […]...

30 January, 2014 Lexo më shumë

Legjenda Sergio Ramos

Sergio Ramos ka një karrierë për lakmi. Pak futbollistë në moshën e tij mund të krenohen nga numri më i madh i paraqitjeve në elitën e futbollit: 543 në moshën prej vetëm 27-vjeç. Ai e ka vendosur një standard edhe në ekipin e Spanjës, ku ka zhvilluar 115 ndeshje. Një vit më parë, ai u […]...

30 January, 2014 Lexo më shumë

Barcelona në gjysmëfinale

Barcelona siguroi kualifikimin për në gjysmëfinale të Copa del Rey pas fitores 5:1 ndaj Levantes në Nou Camp. Gjiganti katalan kaloi tutje pas triumfit me rezultat të përgjithshëm 9:2. Sergi Roberto realizoi autogol herët në minutën e nëntë duke kaluar mysafirët në epërsi. Mirëpo, Adriano e barazoi rezultatin pak para gjysmë ore lojë për Barcelonën, […]...

29 January, 2014 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO