La Liga – Lajmi.net

Aktuale

Barcelona, 50 milionë ‘like’ në Facebook

Barcelona është bërë klubi i parë sportiv që arriti në 50 milionë anëtarë në rrjetin social Facebook, ka njoftuar gjiganti katalan. Profili i Barcelonës në Facebook që u shërben tifozëve fotografi dhe xhirime, ka më së shumti anëtarë nga Indonezia, 4.73 milionë, Meksika (3.5), Brazili (2.5), Shtetet e Bashkuara (2.1) dhe Turqia (1.75), ka bërë […]...

3 January, 2014 Lexo më shumë

Ronaldo i artë

Mungojnë edhe më pak se dy javë deri te shpallja e fituesit të Topit të Artë 2013, çmimi më i madh dhe më i rëndësishëm individual për futbollistin më të mirë të vitit në botë. Më 13 janar, trofeu i çmueshëm do t’i takojë njërit mes Cristiano Ronaldo, Lionel Messi ose Franck Ribery. Mirëpo, një […]...

3 January, 2014 Lexo më shumë

Messi rikthehet me het-trik

Lionel Messi ka sjell lajmin më të mirë të mundshëm për Barcelonën dhe trajnerin Gerardo Martino për fillimin e vitit të ri 2014. Ylli argjentinas është rikuperuar nga lëndimi që e pamundësoi të paraqitej në gati dy muajt e fundit. Dhe, pas një periudhe të rehabilitimit që kaloi në vendlindje ai është rikthyer në qytetin […]...

3 January, 2014 Lexo më shumë

Mos e fajësoni Messin

Legjenda e Argjentinës, Diego Maradona ka theksuar se do të jetë e padrejtë të fajësohet ylli i Barcelonës, Lionel Messi nëse skuadra nuk e fiton Kampionatin botëror 2014. 26-vjeçari është ballafaquar me kritika për dështimin e inspirimit të Kombëtares drejt një triumfi ndërkombëtar, për dallim nga suksesi i jashtëzakonshëm me gjigantin katalan. Mirëpo, Maradona ka […]...

3 January, 2014 Lexo më shumë

Carvajal ndalet nga flamuri

Daniel Carvajal u turpërua duke u ndalur nga flamuri i kornerit gjatë ndeshjes miqësore mes Real Madridit dhe Paris Saint-Germainit në Katar. Dy gjigantët evropian u takuan mes vete në Doha të enjten, ballafaqim ku fituesi u përcaktua me golin e vetëm nga Jese Rodriguez për spanjollët në minutën e 19’të. Mirëpo, në atë që […]...

3 January, 2014 Lexo më shumë

Futbollisti i 12’të i Realit

Një prej tregimeve më të suksesshme të Real Madridit të Carlo Ancelottit është rikthimi në futboll i Zinedine Zidane. Rëndësia e francezit si asistent i italianit është një element kyç për zhveshtoren e Los Blancos. Zidane e ka gjetur vendin e tij në bankinë. Kjo, edhe për meritë të Ancelottit i cili i ka dhënë […]...

2 January, 2014 Lexo më shumë

Reali e nis si mbret

Real Madrid e filloi mbarë vitin e ri 2014 duke mposhtur Paris Saint-Germainin me rezultat 1:0 në ndeshjen miqësore të zhvilluar në Dubai. Në ballafaqimin mes skuadrave që konsiderohen si konkurrente për edicionin e sivjetmë të Ligës së Kampionëve, Los Blancos dolën fitues. Edhe pse të dyja skuadrat kanë sulmues dhe në përgjithësi futbollistë të […]...

2 January, 2014 Lexo më shumë

Fusha më e madhe në La Ligë

Rregullat e futbollit lejojnë që madhësia e një fushe të jetë e ndryshme. Rregullat thonë se fusha duhet të jetë mes 90 dhe 120 metra e gjatë dhe mes 45 dhe 90 metra e gjerë. Andaj, cili klub e ka fushën më të madhe në La Ligë? Për befasi nuk është as Real Madrid e […]...

2 January, 2014 Lexo më shumë

Reali e do të dhjetën

Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo ka insistuar se gjiganti spanjoll dëshiron që gjatë vitit 2014 të fitojë trofeun e dhjetë kontinental, në Ligën e Kampionëve. Los Blancos nuk janë shpallur kampion të Evropës nga viti 2002 dhe Ronaldo me shokët e tij janë të ngarkuar me detyrën të rikthejnë trofeun më të çmueshëm në […]...

2 January, 2014 Lexo më shumë

Një vit pa lëndime

Mbrojtësi i Barcelonës, Carles Puyol ka pranuar se viti 2013 ishte i vështirë për në për shkak të lëndimeve të vazhdueshme që e mbajtën për një periudhë të gjatë jashtë fushës. Por, 35-vjeçari – i cili bëri vetëm tri paraqitje në La Ligë këtë edicion – ka pranuar se e kishte të vështirë të qëndronte […]...

2 January, 2014 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO