La Liga – Lajmi.net

Aktuale

Silva votoi Messin

Thiago Silva ka pranuar se votoi për yllin e Barcelonës, Lionel Messi në garë për Topin e Artë 2013. Kapiteni i Brazilit në vendin e parë e caktoi yllin argjentinas. Pas tij, ai votoi për bashkëlojtarin e tij nga Paris Saint-Germain, Zlatan Ibrahimovic dhe vendosi Cristiano Ronaldon e Real Madridit në pozitën e tretë. “E […]...

19 November, 2013 Lexo më shumë

Pritja që e rrëqeth Casillasin

Kur përmendet triumfi i Spanjës në Kampionatin botëror 2010, të gjithë e kujtojnë golin e mesfushorit Andres Iniesta në lojën shtesë, për fitoren 1:0 ndaj Holandës, në garën e zhvilluar në Afrikën e Jugut. Mirëpo, kontribut të madh atë mbrëmje në suksesin e Spanjës dha edhe portieri Iker Casillas. Ai gjatë gjithë ndeshjes e ruajti […]...

18 November, 2013 Lexo më shumë

Reali nuk përforcohet

Trajneri i Real Madridit, Carlo Ancelotti ka përjashtuar mundësinë e angazhimit të një zëvendësuesi për Sami Khediran, gjatë afatit kalimtar të janarit, duke shpjeguar se ai vetëm “duhet ta ndryshojë komplet formacionin”. Pushimi ndërkombëtar ishte i ashpër për Los Blancos pasi mesfushori Khedira u lëndua në miqësoren kundër Italisë dhe do të mungojë për gjashtë […]...

18 November, 2013 Lexo më shumë

Vështirë për Messin

Mesfushori i Barcelonës, Xavi beson se Lionel Messi përballet me konkurrencë të fortë në garë për Topin e Artë, për shkak të paraqitjeve të shkëlqyeshme të Cristiano Ronaldos, Franck Ribery dhe Arjen Robben më 2013. Reprezentuesi argjentinas ka fituar katër edicionet e fundit në garën për çmimin e futbollistit më të mirë të vitit në […]...

18 November, 2013 Lexo më shumë

Pedro kundër Blatterit

Deklaratat e presidentit të FIFA-së, Sepp Blatter në drejtim të yllit të Real Madridit, Cristiano Ronaldo përveq se janë kritikuar nga Los Blancos, nuk i kanë pëlqyer as një futbollisti të skuadrës rivale, Barcelona. Sulmueso Pedro Rodriguez ka thënë se nuk iu kanë dukur në rregull, komentet e bëra nga Blatter në adresë të Ronaldos. […]...

18 November, 2013 Lexo më shumë

Asgjë e pazakonshme

Lionel Messi ka kaluar një periudhë të vështirë këtë edicion për shkak të lëndimeve të njëpasnjëshme, përfshirë këtë të fundit që do ta mbajë jashtë fushës për rreth dy muaj. Mirëpo, sulmuesi i Barcelonës ka theksuar se nuk ka asgjë të pazakonshme rreth tij, që mund të konsiderohet si arsye e problemeve fizike këtë edicion. […]...

17 November, 2013 Lexo më shumë

Shembulli i Casemiros

Casemiro nuk dorëzohet kurrë. Braziliani shpreson të bindë trajnerin Carlo Ancelotti se është futbollisti i duhur për ta zëvendësuar të lënduarin Sami Khedira, në mesfushën e Realit. Edhe pse ka luajtur vetëm 80 minuta deri më tani gjatë këtij sezoni, Casemiro nuk e ka humbur buzëqeshjen ose shpresën e tij dhe qdo ditë stërvitet gjithnjë […]...

17 November, 2013 Lexo më shumë

Ronaldo injoron Blatterin

Presidenti i FIFA-së, Sepp Blatter është duke u munduar që në të gjitha format të ketë kontakt me yllin e Real Madridit, Cristiano Ronaldo dhe t’i kërkojë falje për komentet ‘negative’ të bëra në adresë të tij gjatë paraqitjes në Universitetin e Oxfordit. Kreu i shtëpisë botërore të futbollit e përshkroi yllin portugez si: “Futbollist […]...

17 November, 2013 Lexo më shumë

FIFA paguan për Khediran

Real Madrid e humbi mesfushorin Sami Khedira për gjashtë muaj pas lëndimit të rëndë që pësoi ai gjatë barazimit 1:1 në miqësoren mes Gjermanisë dhe Italisë të premten në San Siro. Mirëpo, sipas Teinteresa.es, gjiganti nga Santiago Bernabeu do të përfitojë më tepër se 2 milionë euro kompensim nga Federata Botërore e Futbollit (FIFA). Në […]...

16 November, 2013 Lexo më shumë

Ronaldo i ndytë

Mediat suedeze nuk janë dorëzuar me shpresë për kualifikim në Kampionatin botëror 2014, pavarësisht humbjes së ngushtë në Lisbonë, në ndeshjen ku pamë anën pozitive dhe atë negative nga Cristiano Ronaldo, i cili ka marrë kritika për sjelljen e tij. “Ju ende nuk mund t’i përjashtoni suedezët”, ishte titulli në Dagens Nyheter. “Kjo skuadër edhe […]...

16 November, 2013 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO