La Liga – Lajmi.net

Aktuale

Sanchez tregon mashtrimin që ka bërë te Barcelona (FOTO)

Edhe Alexis Sanchez sa ishte pjesë e Barcelonës, ka dëmtuar thesarin spanjoll me shmangie nga tatimet....

16 January, 2017Lexo më shumë

Paul Pogba zbulon një sekret, tregon pse refuzoi Barcën dhe Realin

Paul Pogba ka zbuluar se verën e kaluar ka mundur të transferohet në Real Madrid dhe Barcelonë....

15 January, 2017Lexo më shumë

Humbja e parë e Realit këtë sezon, befason Zidane me këtë deklaratë

Zinedine Zidane ka folur pas humbjes 2:1 të Real Madridit nga Sevilla në La Liga....

15 January, 2017Lexo më shumë

A e dini cila është skuadra e vetme pa humbje në pesë ligat kryesore? (FOTO)

Hoffenheim mund të konsiderohet befasia e futbollit evropian këtë edicion....

15 January, 2017Lexo më shumë

A e dini cila ishte skuadra e fundit që e kishte mposhtur Real Madridin? (FOTO)

Sevilla ka arritur t’i jap fund serisë prej 40 ndeshjeve pa humbje Real Madridit....

15 January, 2017Lexo më shumë

Kështu duket tani renditja në La Liga (FOTO)

Sevilla i ka dhënë fund serisë pa humbje prej 40 ndeshjeve të Real Madridit, pasi ka arritur ta mposht 2:1 në kuadër të xhiros së 18-të të La Ligas....

15 January, 2017Lexo më shumë

Përmbysje e “çmendur” e Sevillas, mposhtet më në fund Reali (VIDEO)

Sevilla ka arritur t’i jap fund serisë pa humbje të Real Madridit, duke e mposhtur 2:1 në ‘Ramón Sánchez Pizjuán’....

15 January, 2017Lexo më shumë

Ramosin e zë “mallkimi” i tifozëve të Sevillas, shënon autogol (VIDEO)

Sevilla ka barazuar rezultatin ndaj Real Madridit, pas një autogoli të shënuar nga Sergio Ramos....

15 January, 2017Lexo më shumë

Penallti për Realin, ku e dërgoi topin Ronaldo? (VIDEO)

Real Madrid ka kaluar në epërsi ndaj Sevillas, me golin e shënuar nga penalltia nga Ronaldo....

15 January, 2017Lexo më shumë

Sevilla – Real Madrid, ky është rezultati i pjesës së parë

Me disa raste të mira shënimi por pa gola, ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes Sevilla – Real Madrid....

15 January, 2017Lexo më shumë

Përleshja e turpshme e dy prindërve në një ndeshje futbolli të të rinjve (VIDEO)

Pamje aspak të hijshme janë parë në një ndeshje të të rinjve në Spanjë, ku dy prindër, fëmijët e të cilëve ishin kundërshtar në fushë, kanë shkëmbyer grushte e shqelma mes vete....

15 January, 2017Lexo më shumë

Ylli i Atleticos: Refuzova Barcelonën, kjo është arsyeja!

Sulmuesi i Atletico Madridit, Kevin Gameiro, ka zbuluar se ka pasur një ofertë nga Barcelona....

15 January, 2017Lexo më shumë

“Kallet” Sevilla para ndeshjes me Realin (VIDEO)

Ndeshja mes Sevillas dhe Real Madridit pritet të jetë e nxehtë si në fushë ashtu edhe në tribuna....

15 January, 2017Lexo më shumë

ZYRTARE: Zaza bëhet me skuadër të re (FOTO)

Valencia ka njoftuar tashmë edhe zyrtarisht se ka nënshkruar me Simone Zazan....

15 January, 2017Lexo më shumë

Formacionet zyrtare: Sevilla – Real Madrid (FOTO)

Sevilla – Real Madrid është kryendeshja e javës në La Liga....

15 January, 2017Lexo më shumë

Lista e golashënuesve më të mirë në La Liga, Suarez, Messi…

Barcelona mposhti 5:0 Las Palmas në kuadër të xhiros së 18-të të La Ligas....

14 January, 2017Lexo më shumë

Real Madrid siguron shërbimet e talentit 17 vjeçar

Real Madrid është duke investuar në të ardhmen e klubit....

14 January, 2017Lexo më shumë

Raul harron se ka qenë lojtar i Realit, ja çfarë urimi i bën Messit

Leo Messi ka shënuar golin e parë në La Liga kundër ekipit të Las Palmas, i cili tani ka realizuar ndaj 35 kundërshtarëve me të cilët është përballur në La Liga....

14 January, 2017Lexo më shumë

Messi – Barcelona, konfirmon gjithçka Suarez

Edhe Luis Suarez ka folur për situatën e Lionel Messit te Barcelona....

14 January, 2017Lexo më shumë

‘Manita’ e Barcelonës përballë Las Palmas (VIDEO)

Barcelona është rikthyer te fitorja në La Liga....

14 January, 2017Lexo më shumë

Barca – Las Palmas, super-aksion, super-gol (VIDEO)

Barcelona ka shënuar edhe golin e pestë ndaj Las Palmas, me anë të Vidal....

14 January, 2017Lexo më shumë

Barca shënon dy gola për tre minuta (VIDEO)

Barcelona brenda tre minutave ka shënuar dy gola ndaj Las Palmas, për 4:0. Suarez dhe Turan shënuan për Barcelonën....

14 January, 2017Lexo më shumë

Lionel Messi me këtë gol dyfishon epërsinë e Barcelonës (VIDEO)

Lionel Messi ka shënuar në minutën e 52’, për të dyfishuar epërsinë e Barcelonës ndaj Las Palmas....

14 January, 2017Lexo më shumë

“Kafshon” sërish Suarezi, Barcelona në epërsi (VIDEO)

Barcelona ka shënuar golin e epërsisë ndaj Las Palmas, duke shënuar në minutën e 14’-të nëpërmjet Suarez....

14 January, 2017Lexo më shumë

Formacionet zyrtare: Barcelona – Las Palmas

Barcelona ndeshet me Las Palmas në La Ligë me fillim nga ora 16:15. ...

14 January, 2017Lexo më shumë

ZYRTARE: Ronaldo – Modric, ‘festë’ në Real Madrid

Cristiano Ronaldo dhe Luka Modric janë kthyer në ekipin e Real Madridit për ndeshjen kundër Sevillas, të dielën. ...

14 January, 2017Lexo më shumë

Zidane: Sevilla – Real Madrid, nuk nënshkruaj për këtë rezultat!

Zinedine Zidane ka vetëm një objektiv në mendje për duelin ndaj Sevillas....

14 January, 2017Lexo më shumë

Marcelo – Ronaldo, ‘rrahje’ në stërvitjen e Realit (VIDEO)

Marcelo dhe Cristiano Ronaldo kanë improvizuar një rrahje në stërvitjen e sotme të Real Madridit para duelit të ardhshëm kundër Sevillas. ...

14 January, 2017Lexo më shumë

Pedro: Ky ekip dua të shpallet kampion në La Ligë (FOTO)

Pedro ka analizuar La Ligën dhe Premierligën....

14 January, 2017Lexo më shumë

ZYRTARE: Barcelona, dështon përforcimi i janarit (FOTO)

Darijo Srna nuk do të transferohet në Barcelonë....

14 January, 2017Lexo më shumë

Lajm i keq për Barcelonën, pak orë para ndeshjes kundër Las Palmas

Trajneri i Barcelonës, Luis Enrique nuk e ka ftuar mbrojtësin Gerard Pique për duelin e sotëm ndaj Las Palmas. ...

14 January, 2017Lexo më shumë

Hysaj zbulon çfarë do t’i bëjë Ronaldos

Elseid Hysaj bëhet gati për duelin e madh kundër Cristiano Ronaldos në ndeshjen me Real Madridin në Ligën e Kampionëve....

14 January, 2017Lexo më shumë

Barcelona ndryshon formacionin kundër Las Palmas (FOTO)

Barcelona do të bëjë ndryshime të mëdha në formacion për duelin ndaj Las Palmas. ...

14 January, 2017Lexo më shumë

“Ciao” Inter, e dëshiron Barcelona (FOTO)

Barcelona kërkon një përforcim nga Inter....

14 January, 2017Lexo më shumë

Pepe përfundon te skuadra e madhe e Serie A

Pepe është njëri nga lojtarët e shumtë që ka të drejtë nënshkrimi me skuadrat tjera....

13 January, 2017Lexo më shumë

Diego Simeone gëzon talentin shqiptar të Atletico Madridit

Keidi Bare është ftuar sërish në ekipin e parë të Atletico Madridit....

13 January, 2017Lexo më shumë

E tepron Juventusi me klauzolën që i vendos Dybalas

Juventusi e ka gati planin për të ardhmen e Paulo Dybalas....

13 January, 2017Lexo më shumë

Për xhaketën e djalit të Ronaldos po flasin të gjithë, a e dini pse? (FOTO)

Cristiano Ronaldo nuk ka qenë i ftuar për ndeshjen e Kupës së Mbretit mes Sevillas dhe Real Madridit....

13 January, 2017Lexo më shumë

Mësohet arsyeja pse tifozët e Sevillas e urrejnë Ramosin

Sergio Ramos vazhdon gjithnjë e më shumë të urrehet nga tifozët e Sevillas....

13 January, 2017Lexo më shumë

ZYRTARE: Foli keq për Messin, shkarkohet nga Barcelona (FOTO)

Lionel Messi është një “Zot” te Barcelona....

13 January, 2017Lexo më shumë

Messi te City? Guardiola befason të gjithë me këtë përgjigje

Pep Guardiola është pyetur sërish për një transferim të mundshëm të Lionel Messi te Manchester City....

13 January, 2017Lexo më shumë

Bale merr lajmin më të mirë në vitin 2017

Gareth Bale ka marrë një lajm fantastik....

13 January, 2017Lexo më shumë

Ronaldo, Messi, Pogba, Google zgjedh futbollistin me frizurën më të famshme për vitin 2016 (FOTO)

Cristiano Ronaldo është zgjedhur futbollisti me frizurën më të famshme për vitin 2016 nga Google, përcjell "lajmi.net". Ai doli i pari para të tjerëve si Lionel Messi e Paul Pogba. ...

13 January, 2017Lexo më shumë
 

Fotolajm

Mos e gjykoni nga jashtë këtë shtëpi 135 vjeçare, ja si duket brenda
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bow Master Japan
  • Play Urban Basketball
  • Play Bike Rivals
  • Play Bow Master