Bundesliga – Page 49 – Lajmi.net

Aktuale

Shaqiri milioneri i Facebookut

Xherdan Shaqiri është sportisti i dytë më i popullarizuar në Zvicrës. Kështu të paktën thonë ‘Like’ (Pëlqim), të cilat i ka marrë ai në llogarinë e tij në rrjetin social Facebook. Pa dyshim, mesfushori kosovar ndihet i lumtur për këtë arritje. “Mbi të gjitha, dua t’ua bëj një falënderim enorm fansave të mi, pasi pa […]...

11 March, 2014Lexo më shumë

Bayerni s’do të ishte i pamposhtur në Angli

Jens Lehmann insiston se Bayern Munich nuk do të ishte aq dominues në Premierligë, seç është në Bundeligë. ‘Die Roten’ janë të pandalshëm këtë edicion, duke u shkëputur ndaj konkurrentëve, ndërsa në mesjavë do të luajnë me Arsenalin në shtëpi, në ndeshjen e kthimit të së tetës së finales së Ligës së Kampionëve, pasi fituan […]...

9 March, 2014Lexo më shumë

Bayerni luan tenis me Wolfsburgun

Bayern Munich s’ka të ndalur në Bundesligë. Gjiganti bavarez vazhdon të shkel gjithçka para vetes dhe fitoi në udhëtim te Wolfsburg me rezultat të thellë 6:1. Edhe pse ishte në disavantazh pas golit nga Naldo në minutën e 17’të, Bayern u kundërpërgjigj furishëm duke barazuar rezultatin dhjetë minuta më vonë nëpërmjet të rikthyerit nga lëndimi […]...

8 March, 2014Lexo më shumë

Klopp sulmon Sammerin

Trajneri i Borussia Dortmundit, Jurgen Klopp ka kritikuar drejtorin sportiv të Bayern Munichut, Matthias Sammer, duke thënë se 46-vjeçari duhet të jetë mirënjohës që është i angazhuar në Allianz Arena. Ish reprezentuesi gjerman u bë pasardhës i Christian Nerlinger në postin e tij në verën e vitit 2012 dhe prej asaj kohe ka shijuar sukses […]...

8 March, 2014Lexo më shumë

Bayerni shpërblen Danten

Bayern Munich ka vendosur të shpërblejë qendërmbrojtësin Dante për paraqitjet e tij të shkëlqyeshme në skuadrën e trajnerit Pep Guardiola. Reprezentuesi brazilian pritet të vazhdojë kontratën me gjigantin bavarez, pasi marrëveshja aktuale e tij me kampionin e Evropës dhe Gjermanisë, vlen deri më 2016. Por, sipas Tz.de, drejtuesit e Bayern Munichut kanë vendosur t’i ofrojë […]...

8 March, 2014Lexo më shumë

Guardiola paralajmëron ndryshime në verë

Trajneri i Bayern Munichut, Pep Guardiola ka paralajmëruar se gjatë verës mund të bëjë ndryshime në ekipin e tij. Trajneri spanjoll e gjeti kryesisht të gatshëm skuadrën kur arriti gjatë verës që shkoi, duke e trashëguar ekipin e Jupp Heynckesit, i cili kishte fituar gjithçka edicionin e shkuar. Por, kjo nuk nënkupton se edhe ish […]...

7 March, 2014Lexo më shumë

Bayern rikuperon Riberyn dhe Robbenin

Lajm shumë i mirë për Bayern Munichun. Nga dueli i së shtunës kundër Wolfsburgut në Bundesligë, trajneri Pep Guardiola do të ketë në dispozicion dy futbollistët kryesorë të ekipit, mesfushorin holandez Arjen Robben dhe atë francez Franck Ribery. Robben dhe Ribery kanë munguar në periudhën e fundit për shkak të lëndimeve, e sidomos francezi i […]...

7 March, 2014Lexo më shumë

Kritikohet Gjermania

Skuadra e Gjermanisë u vërshëllye në Stuttgart pas paraqitjes së zbehtë në fitoren ndaj Kilit me rezultat 1:0. Mesut Ozil u zëvendësua në minutën e 89’të të ndeshjes duke zgjuar vërshëllima që vazhduan deri pas sinjalizimit për përfundimin e ndeshjes. Goli nga Mario Gotze në minutën e 16’të – pas asistimit nga Ozil – e […]...

6 March, 2014Lexo më shumë

Gjermania fiton me golin e Gotzes

Gjermania mposhti Kilin në ndeshje miqësore me rezultat minimal 1:0, falë golit nga ylli i Bayern Munichut, Mario Gotze. Skuadra e selektorit Joachim Low mundi një kundërshtar mjaft të papërshtatshëm që së fundmi ka treguar fuqinë e tij duke mposhtur edhe Anglinë në Wembley. Mirëpo, ata nuk arritën të ndalin Gjermaninë e fuqishme, që megjithatë […]...

5 March, 2014Lexo më shumë

Në Gjermani dihet kampioni

Thomas Muller e ka deklaruar të mbyllur luftën për titull të kampionit në Bundesligë, pasi Bayern Munich u shkëput në 20 pikë në tabelë, pas fitores së pastër 5:1 ndaj Schalkes të shtunën. Tregolëshi i Arjen Robben dhe golat e David Alaba dhe Mario Mandzukic, ia siguruan një tjetër fitore impresionuese ekipit të Pep Guardiolas […]...

2 March, 2014Lexo më shumë

Bayerni shkatërron Schalken

Ngjashëm si Real Madrid në mesjavë, Bayern Munich ia shkaktoi një tjetër disfatë të thellë Schalkes, duke e mposhtur me rezultat 5:1, në kuadër të xhiros së 23’të në Bundesligë. Gjiganti bavarez bëri atë që bëri Reali, duke mposhtur Schalken 6:1 në duelin e parë të 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve. Por, ekipi […]...

1 March, 2014Lexo më shumë

Dortmund mbi Leverkusenin

Borussia Dortmund mposhti Nurnbergun me rezultat 3:0 dhe u ngjit në pozitën e dytë në Bundesligë, pas disfatës së befasishme të Bayer Leverkusenit si nikoqir nga Mainz, 0:1. Mats Hummels kaloi Dortmundin në epërsi me golin e tij në minutën e 51’të. Kurse, avantazhin e vendasve e dyfishoi sulmuesi Robert Lewandowski, duke realizuar në minutën […]...

1 March, 2014Lexo më shumë

Gotze nuk është Messi

Pep Guardiola ka deklaruar se ylli i Bayern Munichut, Mario Gotze ka ende punë për të bërë para se të mund të krahasohet me sulmuesin e Barcelonës, Lionel Messi. Gotze ka zgjuar vëmendje me paraqitjet e tij mbresëlënëse për Bayernin këtë sezon, pas transferimit në klub për 37 milionë euro nga Borussia Dortmund në verën […]...

1 March, 2014Lexo më shumë

Monaco pas Shaqirit

Monaco ka shprehur interesim për transferimin e mesfushorit të Bayern Munichut, Xherdan Shaqiri. Sipas portalit Fichajes.com, gjiganti nga Ligue 1 – i rikthyer në elitë këtë edicion me përforcime të bujshme përfshirë sulmuesin Radamel Falcao – dëshiron të sigurojë shërbimet e mesfushorit kosovar me nënshtetësi zvicerane. Shaqiri nuk është duke zënë vend të sigurt në […]...

28 February, 2014Lexo më shumë

Bayerni mund të mposhtet

Manuel Neuer ka insistuar se Bayern Munich mund të mposhtet nga Schalke këtë fundjavë nëse nuk shfaqin një paraqitje mbreslënëse. Skuadra e Jens Kellerit u turpërua 6:1 nga Real Madrid në Veltins Arena në mesjavë, duke zgjuar humor në rrjetet sociale se mund të pësojnë dyshifror të golave në vizitën e tyre në Allianz Arena […]...

27 February, 2014Lexo më shumë

Dhjetë humbjet më të thella në Ligën e Kampionëve

Disfata e rëndë e pësuar të mërkurën mbrëma nga Schalke kundër Real Madridit 1:6 në duelin e parë të fazës eliminatore të Ligës së Kampionëve, ka zënë vend në mesin e disfatave më të thella në histori të garës. Skuadra gjermane kapitulloi në përballje me Los Blancos, por së paku mund të ngushëllohet nga fakti […]...

27 February, 2014Lexo më shumë

Draxler: Dallimi është i madh

Mesfushori i Schalkes, Julian Draxler ka pranuar se skuadra e tij ishte inferiore ndaj Real Madridit në humbjen 6:1 nga gjiganti spanjoll, në duelin e parë të 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve. Los Blancos e dominuan skuadrën gjermane në Gelsenkirchen dhe bënë një hap të madh drejt kualifikimit në çerekfinale. Draxler e pranoi […]...

26 February, 2014Lexo më shumë

Reali bombardon Schalken

Real Madrid nuk e bëri hesap Schalken, duke e mposhtur si mysafir me rezultat 6:1 në duelin e parë të 1/8 së finales në Ligës së Kampionëve. Në ballafaqimin e zhvilluar në Veltins Arena, Los Blancos e shkelën skuadrën gjermane duke e mbyllur qështjen e kualifikimit në çerekfinale. Karim Benzema e kaloi Realin në epërsi […]...

26 February, 2014Lexo më shumë

Titujt e relaksuan Bayernin

Claudio Pizarro mendon se Bayern Munich është më i relaksuar këtë sezon për shkak të suksesit të jashtëzakonshëm në edicionin e kaluar. Nën drejtimin e Jupp Heynckesit, Bayern siguroi Bundesligën, Kupën e Gjermanisë dhe Ligën e Kampionëve më 2012-13 dhe Pep Guardiola është duke udhëhequr ekipin drejt kandidaturës në të tria garat këtë edicion, i […]...

26 February, 2014Lexo më shumë

Barcelona insiston për Mullerin

Barcelona nuk e ka ndërmend të heq dorë nga Thomas Muller. Gjiganti katalunas e ka shtuar interesimin për sulmuesin gjerman të Bayern Munichut. Sipas mediave gjermane, futbollisti ofanziv është bërë objektivi primar i klubit spanjoll për afatin kalimtar të verës. Megjithatë, duket se e ardhmja e përfaqësuesit gjerman mund të jetë e lidhur me gjigantin […]...

26 February, 2014Lexo më shumë

Dortmund drejt çerekfinales

Borussia Dortmund bëri një hap të madh drejt kualifikimit për në çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Skuadra gjermane mposhti Zenit St Petersburgun 4:2 si mysafir në duelin e parë të fazës eliminatore të garës. Dortmund krijoi epërsi prej dy golash pas vetëm pesë minutash lojës. Henrik Mkhytaryan dhe Marco Reus shënuan për gjermanët që shkuan […]...

25 February, 2014Lexo më shumë

Draxler mirëpret Bayernin

Objektivi i Arsenalit, Juan Draxler ka vënë në dyshim transferimin e tij në Emirates gjatë verës duke refuzuar të përjashtojë mundësinë e kalimit tek rivali nga Bundesliga, Bayern Munich. Ylli gjerman i Schalke 04 mori një ofertë nga gjiganti londinez gjatë afatit kalimtar të janarit, por klubi i tij refuzoi ta shes në Arsenal për […]...

25 February, 2014Lexo më shumë

Boateng me cigare dhe birrë

Pushim pas ndeshjes, me celular, cigare dhe birrë, në pritje të kontrollit anti-doping. Kështu e përditshmja gjermane Bild e ka paraqitur mesfushorin e Schalke 04, Kevin-Prince Boateng në zhveshtoret e skuadrës gjermane, pas përfundimit të takimit me Bayer Leverkusenin në fundjavë. Fotografi që pa dyshim se do të zgjojë reagime të shumta. Drejtori i përgjithshëm […]...

25 February, 2014Lexo më shumë

Bayern i hidhet Reusit

Bayern Munich është duke përgatitur një tjetër sulm ndaj një ylli të rivalit Borussia Dortmund. Pas transferimit të mesfushorit ofanziv Mario Gotze në verën e vitit të kaluar, dhe marrëveshjes për angazhimin e sulmuesit Robert Lewandowski, në fund të këtij sezoni, gjiganti bavarez ka shënjestruar një tjetër futbollist të Dortmundit. Sipas të përditshmes gjermane Bild, […]...

24 February, 2014Lexo më shumë

Formacioni më i mirë i javës

Fundjava solli ndeshje interesante në ligat kryesore evropiane. Dhe, si zakonisht Eurosport.it ka bërë përzgjedhjen e futbollistëve më të dalluar, duke i bashkuar në formacionin më të mirë të javës. Si shpeshherë, Zlatan Ibrahimovic zë vend në repartin sulmues pas het-trikut që realizoi në fitoren e Paris Saint-Germain ndaj Toulouse 4:2. Për partner i tij […]...

24 February, 2014Lexo më shumë

Reali nuk e frikëson Huntelaarin

Sulmuesi i Schalkes, Klaas-Jan Huntelaar është i bindur se skuadra e tij ka shanse të mira në përballje me Real Madridin, në fazën eliminatore të Ligës së Kampionëve. Ndeshja e parë zhvillohet në Gelsenkirchen të mërkurën dhe Huntelaar beson tek fuqia e ekipit të tij. “Unë mendoj se Real Madridi është favorit, por ne e […]...

24 February, 2014Lexo më shumë

Kroos nuk largohet nga Bayern

Lajm i keq për Manchester Unitedin. Interesimi i kampionit të Premierligës për mesfushorin e Bayern Munichut, Toni Kroos mund të jetë i kotë. Ylli gjerman është i lidhur me Bayernin deri në qershor të vitit 2015 dhe ende nuk ka vazhduar kontratën e tij me kampionin e Bundesligës dhe Evropës. Por, drejtori sportiv i gjigantit […]...

24 February, 2014Lexo më shumë

Bayerni në +19

Bayern Munich po shkon me hapa të sigurt drejt mbrojtjes së titullit në Bundesligë. Gjiganti bavarez fitoi 4:0 në udhëtim tek Hannover, dhe krijoi 19 pikë epërsi në krye të Bundesligës. Thomas Muller e kaloi Bayernin në epërsi në minutën e 25-të. Thiago Alcantara realizoi golin e dytë të mysafirëve para intervalit. Muller shtoi një […]...

23 February, 2014Lexo më shumë

Hamburg e korit Dortmundin

Hamburg e ka befasuar Borussia Dortmundin duke e mposhtur me rezultat të thellë 3:0, në duelin e vlefshëm për xhiron e 21’të në Bundesligë. Vendasit, që janë në luftë për mbijetesë, shënuan fitore të rëndësishme në debutimin e trajnerit të ri Mirko Slomka duke e shkelur kundërshtarin. Petr Jiracek e kaloi Hamburgun në epërsi pak […]...

22 February, 2014Lexo më shumë

Guardiola frikëson kundërshtarët

Trajneri i Bayern Munichut, Pep Guardiola ka paralajmëruar kundërshtarët e tij, duke thënë se skuadra e tij ende nuk e ka dhënë më të mirën nga vetja. Por, strategu katalan pret që kjo gjë do të vijë shumë shpejtë. “Ne mund të përmirësohemi në nivel më të lartë shumë shpejtë”. “Çdo ditë e më shumë, […]...

21 February, 2014Lexo më shumë

Shaqiri: Faleminderit Kosovë

Mesfushori i Bayern Munichut, Xherdan Shaqiri i ka dërguar një letër falënderimi presidentes së Kosovës, Atifete Jahjaga dhe institucionet e vendit, që e dekoruan me titullin ‘Ambasador i nderit’. Mesfushori i Bayern Munichut, Xherdan Shaqiri, ka falënderuar presidenten e Kosovës, Atifete Jahjaga dhe institucionet e vendit, për dekoratën me të cilën u shpall ‘Ambasador i […]...

21 February, 2014Lexo më shumë

El Shaarawy në vend të Lewandowskit

Borussia Dortmund ka shfaqur interesim për sulmuesin e Milanit, Stephan El Shaarawyn, i cili nuk po kalon momente të mira te skuadra Rosonere. Robert Lewandowski në fund të këtij sezoni do të largohet nga Dortmund, pasi ka nënshkruar kontratë me Bayern Munichun, dhe kjo është arsye pse skuadra nga Signal Iduna Park është hedhur në […]...

21 February, 2014Lexo më shumë

Bayern shpërblen Robbenin

Arjen Robben ka arritur marrëveshje me Bayern Munichun për vazhdimin e kontratës së tij në klub deri më 2017. Ylli holandez ishte i lidhur me gjigantin bavarez deri në verën e vitit 2015 por palët tashmë një kohë të gjatë kanë qenë në bisedime për vazhdimin e qëndrimit të tij në Allianz Arena. Robben së […]...

21 February, 2014Lexo më shumë

Schalke rrezikon nga ajri

Trajneri i Schalke 04, Jens Keller ka një plan se si të mposht Real Madridin. Ai dëshiron që skuadra e tij të vë nën presion gjigantin spanjoll me lojë direkte. Një plan të ngjashëm e aplikoi edhe Borussia Dortmund në sezonin e kaluar me përjashtimin se ka një skuadër më të talentuar se Schalke. Mirëpo, […]...

21 February, 2014Lexo më shumë

Robben: Ishte penallti e pastër

Arjen Robben ka theksuar se gjyqtari pati të drejtë që akordoi penallti për Bayern Munichun në fitoren 2:0 ndaj Arsenalit të mërkurën, edhe pse pranoi se kartoni i kuq për Wojciech Szczesnyn ishte pak sa i ashpër. Robben u rrëzua nga portieri polak pas asistimit nga Toni Kroos, dhe Szczesny u përjashtua menjëherë. Penalltia u […]...

20 February, 2014Lexo më shumë

Ekipi ideal i Ligës së Kampionëve

Mesjava solli katër ndeshjet e para të fazës eliminatore të Ligës së Kampionëve. Paris Saint-Germain, Barcelona, Bayern Munich dhe Atletico Madrid shënuan fitore të rëndësishme, të gjithë si mysafir. Andaj, Eurosport.it ka publikuar formacionin ideal të dy mbrëmjeve të para të rrethit të dytë të garës kryesore kontinentale për klube. Në ekip gjenden yje si […]...

20 February, 2014Lexo më shumë

Messi si Pele dhe Maradona

Ish trajneri i Bayern Munichut, Jupp Heynckes ka thënë se ylli i Barcelonës, Lionel Messi është në nivel të njëjtë me Diego Maradonën dhe Pelen, pas paraqitjeve fantastike në edicionet e fundit. Reprezentuesi argjentinas humbi në kërkim të Topit të Artë të pestë me radhë, çmim që i takoi rivalit të tij nga Real Madrid, […]...

20 February, 2014Lexo më shumë

Bayerni ndëshkon Arsenalin

Bayern Munich fitoi 2:0 në udhëtim ndaj Arsenalit në duelin e tyrë të parë në kuadër të fazës eliminatore të Ligës së Kampionëve. Gjiganti bavarez mposhti vendasit, duke i ndëshkuar ata për lëshimet që i bënë në fillim të sfidës. Pas vetëm nëntë minutash lojë, Arsenali pati mundësi ideale të kalojë në epërsi. Mirëpo, Mesut […]...

19 February, 2014Lexo më shumë

Lahm i frikësohet Ozilit

Kapiteni i Bayern Munich, Philipp Lahm ka kërkuar nga bashkëlojtarët e tij të kenë kujdes të lartë në ndeshjen e sotme në kuadër të Ligës së Kampionëve kundër Arsenalit. Ai insistoi se Mesut Ozil është lojtari nga i cili ata duhet të kenë vëmendje maksimale. Sipas Lahm, Ozil mundet shumë lehtë që ta ndëshkojë Bayernin, […]...

19 February, 2014Lexo më shumë

Dobësia e Bayernit

Legjenda e Bayern Munich, Stefan Effenberg është i bindur se Arsenali mund t’i shkaktojë mjaft probleme skuadrës bavareze, në ndeshjen e sotme e cila zhvillohet në Londër në kuadër të Ligës së Kampionëve. “Sonte ne do të shohim skuadrën më të mirë në botë kundër një skuadre e cila është e aftë të shkaktojë mjaftë […]...

19 February, 2014Lexo më shumë

Xherdan Shaqiri në formacionin e javës

Xherdan Shaqiri ka zënë vend në formacionin më të mirë të javës në Bundesligë. Mesfushori kosovar shënoi dy gola në fitoren e Bayern Munichut ndaj Freiburgut me rezultat 4:0 të shtunën duke shpaguar besimin e trajnerit Pep Guardiola që e inkuadroi në formacionin bazë. Në mesin e numrit të madh të yjeve, anëtarë të gjigantit […]...

18 February, 2014Lexo më shumë

Askush si Guardiola

Drejtori ekzekutiv i Bayern Munichut, Karl-Heinz Rummenigge ka pranuar se asnjëherë më parë në karrierën e tij në futboll nuk ka takuar një trajner si Pep Guardiola. Ish strategu i Barcelonës mori drejtimin e gjigantit bavarez gjatë verës dhe skuadra ende nuk ka pësuar asnjë humbje gjatë edicionit të deritashëm në Bundesligë, ku kryesojnë me […]...

17 February, 2014Lexo më shumë

Lëndohet Shaqiri

Mesfushori i Bayern Munichut, Xherdan Shaqiri do të mungojë për rreth dy javë për shkak të një lëndimi në kofshë që pësoi në fitoren 4:0 ndaj Freiburgut. Shaqiri shënoi dy herë në fitoren e sotme të gjigantit bavarez por u zëvendësua nga Bastian Schëeinsteiger pas një ore lojë. Uebfaqja zyrtare e Bayernit ka njoftuar se […]...

15 February, 2014Lexo më shumë
 

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play World Soccer Champion
  • Play Turbo Racing 3
  • Play Berry Rush