Bundesliga – Page 45 – Lajmi.net

Aktuale

Robben: Do ta kemi vështirë me Manchester Unitedin

Arjen Robben nuk mendon se Bayern Munichu është favorit në duel me Manchester Unitedin, në përballjen çerekfinale të Ligës së Kampionëve. ‘Djajtë e Kuq’ kanë rënë në formë pas pensionimit të Sir Alex Ferguson, ndërsa me David Moyes gjenden në pozitën e shtatë në Premierligë me 10 pikë larg Top 4. Duke e fituar Championsion, […]...

31 March, 2014Lexo më shumë

Shaqiri, në shënjestër të Manchester Unitedit

Xherdan Shaqiri mund të ndahet me Bayern Munichun gjatë verës. Sipas mediave britanike, e ardhmja e mesfushorit kosovar mund të jetë e lidhur me futbollin anglez. Edhe pse deklaroi se është i lumdur në Allianz Arena, 22 vjeçari nuk është i kënaqur me minutazhin që i ofrohet nga trajneri Pep Guardiola, kështu që duket se […]...

31 March, 2014Lexo më shumë

Reus: Dortmundi është gati për duelin me Realin

Marco Reus e ka paralajmëruar Real Madridin se Borussia Dortmund është e gatshme për përballjen e së mërkurës mbrëma në çerekfinale të Ligës së Kampionëve, që do të zhvilloeht në Santiago Bernabeu. ‘Die Schëarzgelben’ shkojnë në Spanjë pas fitores 3:2 në Bundesligë ndaj Stuttgartit, falë tregolëshit të Reus, i ndjekur nga golat e hershëm të […]...

30 March, 2014Lexo më shumë

Interi insiston për Xhakën

Interi po mendon për përforcimet që do t’i bëjë gjatë verës. Trajneri Walter Mazarri e ka kërkuar një mesfushor kualitativ, me tipare defanzive dhe ofanzive. Sipas mediave italiane, mesfushori i Barcelonës, Song, është objektivi i parë i Nerazzurri, por klubi italian ka edhe alternativa tjera, përfshirë këtu edhe mesfushorin kosovar, Granit Xhaka. Përfaqësuesi zviceran po […]...

30 March, 2014Lexo më shumë

Robben: Bayerni, më i fortë me Guardiolën

Arjen Robben thotë se Bayern Munich dëshiron të vazhdojë të jetë ekip dominues në Evropë dhe se është i etur ta demonstrojë këtë në duelet me Manchester Unitedin, në çerefinale të Ligës së Kampionëve. ‘Die Roten’ e siguruan titullin e 24-t në Bundesliga javën që shkoi. Tash, ata po mendojnë për kompeticionin më të rëndësishëm […]...

30 March, 2014Lexo më shumë

Shaqiri vendos në verë për të ardhmen

Shkon apo rri në Bayern? Xherdan Shaqiri e ka dhënë një intervistë për magazinën zvicerane, Blick, në të cilën ka folur për të tashmen dhe të ardhmen e tij dhe për një mundësi të mundshme, siç flitet, për një largim të mundshëm nga gjiganti bavarez. Xherdan, Bayerni e fitoi titullin shumë herët, në muajin mars. […]...

30 March, 2014Lexo më shumë

Alcatara mungon kundër Man Utd

Mesfushori i Bayern Munichut, Thiago Alcantara do të mungojë kundër Manchester Unitedit në çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Reprezentuesi spanjoll u zëvendësua pas 25 minutash lojë në ballafaqimin kundër Hoffenheimit dhe gjiganti bavarez ka konfirmuar se ish ylli i Barcelonës do të mungojë për një periudhë të konsiderueshme. “Thiago Alcantara dyshohet se ka një qarje […]...

29 March, 2014Lexo më shumë

Hoffenheim ndal Bayernin

Bayern Munich duket se e teproi me festën e titullit të kampionit në mesjavë. Gjiganti bavarez u ndal në barazim 3:3 me Hoffenheimin në Allianz Arena, duke ndërprerë serinë prej 19 fitoreve të njëpasnjëshme. Anthony Modeste kaloi mysafirët në epërsi në minutën e 23-të, por Bayern barazoi shpejt nëpërmjet Claudio Pizarros i cili shënoi pas […]...

29 March, 2014Lexo më shumë

Barcelona refuzon Gundoganin

Ilkay Gundogan ishte një prej objektivave kryesore për të përforcuar mesfushorin e Barcelonës për sezonin e ardhshëm. Mirëpo, reprezentuesi gjerman, i cili ka një kohë të gjatë të mungesës për shkak të një lëndimi të rëndë, ka detyruar drejtuesit e gjigantit katalan që të kërkojnë dikë tjetër, ka njoftuar e përditshmja sportive katalane Mundo Deportivo. […]...

29 March, 2014Lexo më shumë

Robben, më i miri i Bayernit

Arjen Robben ka qenë futbollisti më i mirë i Bayern Munichut këtë sezon, sipas Lothar Matthausit. Reprezentuesi holandez, i cili shënoi golin e fitores në finalen e edicionit të kaluar në Ligën e Kampionëve, ka realizuar 18 herë dhe ka bërë shtatë asistime në sezonin e tanishëm derisa Bayern e siguroi titullin e kampionit në […]...

29 March, 2014Lexo më shumë

Guardiola injoron Man Utd-in

Trajneri i Bayern Munichut, Pep Guardiola ka thënë se i ka lënë anash mendimet për ballafaqimin kundër Manchester Unitedit në çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Gjiganti bavarez triumfoi në Bundesligë pas fitores ndaj Hertha Berlinit të martën dhe ndeshet me Hoffenheimin të shtunën para udhëtimit në Old Trafford tri ditë më vonë. Mirëpo, spanjolli ka […]...

28 March, 2014Lexo më shumë

Heynckes: Bayerni me Shaqirin ka të ardhme të sigurt

Ish trajneri i Bayern Munichut, Jupp Heynckes mendon se klubi gjerman e ka siguruar një të ardhme të artë dhe se do të domininojë në futbollin gjerman për vite të tëra. Bayerni e fitoi ‘treshen’ historike të trofeve sezonin e kaluar nën drejtimin e Heynckes, para se ky i fundit të zëvendësohej nga Pep Guardiola, […]...

27 March, 2014Lexo më shumë

Bayern, transferoje Messin

Diego Armando Maradona ka komentuar triumfin historik të Bayern Munichut në Bundesligë dhe shanset e skuadrës së Pep Guardiolës për të hyrë në histori duke mbrojtur trofeun e Ligës së Kampionëve. “Do të më pëlqente të punoja për një javë me Guardiolën, ta shikoj në stërvitje”, deklaroi Maradona gjatë një interviste për Sport Bild. “Do […]...

26 March, 2014Lexo më shumë

Shaqiri i uritur për tituj

Xherdan Shaqiri vazhdon të jetë i uritur për tituj. Ylli kosovar të martën mbrëma festoi titullin e ri të kampionit në Bundesligë. Mirëpo, ai ka insistuar se synon të shijojë suksese të tjera me Bayern Munichun. “Kjo është një ndjenjë shumë e bukur. Unë jam shumë krenar për titullin e pestë. Këtë nuk mund të […]...

26 March, 2014Lexo më shumë

Top 10 golat e Bayernit

Bayern Munich fitoi titullin e ri të kampionit në Bundesligë, shtatë xhiro para përfundimit të edicionit. Skuadra e Pep Guardiolës e kurorëzoi suksesin e jashtëzakonshëm falë ecurisë së shkëlqyeshme deri më tani gjatë këtij edicioni, pa humbje, me bilans prej 25 fitoresh dhe dy barazimeve. Me rastin e triumfit të Bayernit, kanali i Bundesligës në […]...

26 March, 2014Lexo më shumë

Bayerni feston me flamurin shqiptar

Bayern Munich siguroi titullin e kampionit në Bundesligë pas fitores 3:1 ndaj Hertha Berlinit. Gjiganti bavarez e fitoi kurorën e 24-të në Gjermani, në kohë rekorde pas vetëm 27 xhirosh. Dhe, në festën pas triumfit ndaj skuadrës nga kryeqyteti, nuk mungoi as flamuri shqiptar, pa dyshim i shfaqur për nder të mesfushorit kosovar Xherdan Shaqiri, […]...

25 March, 2014Lexo më shumë

Bayerni edhe më i fortë

Pep Guardiola ka thënë se Bayern Munich është edhe më i fortë se vitin e kaluar, pas triumfit në Bundesligë. Gjiganti bavarez fitoi tre tituj edicionin e kaluar nën drejtimin e Jupp Heynckesit dhe u shpall kampion gjashtë xhiro para përfundimit të sezonit. Mirëpo, me fitoren sonte kundër Herthas, ekipi i Guardiolës e mbrojti titullin […]...

25 March, 2014Lexo më shumë

Bayern Munich fiton Bundesligën

Bayern Munich ka siguruar titullin e ri në Bundesligë. Skuadra e Pep Guardiolës mposhti Hertha Berlinin me rezultat 3:1 dhe e rrëmbeu kurorën e 24-të të kampionit të Gjermanisë. Suksesi i gjigantit bavarez është realizuar në kohë rekorde, pas vetëm 27 xhirosh....

25 March, 2014Lexo më shumë

Shaqiri përgatitet për festë

Ylli i Bayern Munichut, Xherdan Shaqiri është i gatshëm për festë. Gjiganti bavarez duhet të fitojë sonte kundër Hertha Berlinit dhe do të sigurojë titullin e 24-të të kampionit në Bundesligë. Dhe, mesfushori kosovar ka njoftuar se është i gatshëm për fitore dhe festë, në duelin e sotëm në kryeqytetin e Gjermanisë. “Ready for the […]...

25 March, 2014Lexo më shumë

Shaqiri: Shpresoj ta fitoj duelin me Januzajn

Xherdan Shaqiri pret ta festojë në Berlin titullin e dytë radhazi me Bayernin. Për mesfushorin e lindur në Zhegër të Gjilanit, do të jetë titulli i pestë në pesë vjet karrierë si profesionist dhe trofeu i 13-të në përgjithësi me klubet dhe Përfaqësuesen (U-21). Gjatë një interviste për “Koha Ditore”, Shaqiri rrëfen aventurën dhe synimet […]...

25 March, 2014Lexo më shumë

Bayerni nuk e shet Shaqirin

Bayern Munichu nuk e ka ndërmend të heq dorë edhe aq lehtë nga Xherdan Shaqiri. Gjiganti bavarez e bleu yllin kosovar gati dy vjet më parë nga Baseli për 12 milionë euro, por futbollisti gjilanas nuk arriti ta fitonte asnjëherë një vend fiks titullari, për shkak të konkurrencës së fortë. Duke përfunduar shpesh në bankinë, […]...

25 March, 2014Lexo më shumë

Xhaka e rrezikon vendin për Botëror

Granit Xhaka ka filluar ta ngrohë bankinën te Borussia Monchengladbachu. Mesfushori kosovar nuk u inkuadrua në lojë nga minuta e parë, në duel me Hertha Berlinin gjatë fundjavës që shkoi dhe 21 vjeçari ka mbetur i frustruar me këtë fakt. “Isha në formë. Diçka tjetër nuk mund të them”, është shprehur pas ndeshjes përfaqësuesi zviceran, […]...

25 March, 2014Lexo më shumë

Guardiola: Bundesliga, titulli më i rëndësishëm

Një pikë e vetme. Kaq do t’i mjaftonte Bayern Munichut që ta sigurojë titullin e 24-t në histori të Bundesligës. Edhe pse është ende muaji mars, 23 pikët avantazh të kompanisë bavareze ndaj përcjellësve, e kanë bërë praktikisht të mbyllur çështjen e titullit të kampionit, ndërsa dita më e duhur për ta festuar titullin mund […]...

25 March, 2014Lexo më shumë

Dante e vazhdon kontratën me Bayernin

Bayern Munichu ka njoftuar përmes uebfaqes së vetë zyrtare se braziliani Dante ka nënshkruar kontratë të re me kampionin e Bundesligës deri në verën e vitit 2017. Kontrata e deritashme e përfaqësuesit brazilian do të skadonte në qershor të vitit 2016 dhe Manchester Unitedi besonte se mund ta transferojë atë gjatë verës. Mirëpo, Dante duket […]...

24 March, 2014Lexo më shumë

Bayerni dënohet për pankartën e Kosovës

Bayern Munichu duhet ta mbyll një pjesë të vogësl të tribunës, për ndeshjen çerekfinale ndaj Manchester Unitedit. Dënimi ka ardhur nga UEFA, pas pankartave të prezantuara në ndeshje ndaj Arsenalit, në të tetën efinales. Njëri i referohej dëshirës së Kosovës për të qenë pjesë e FIFA-s, ndërsa tjetri përdorte fjalë homofobike dhe fotografi. “Thuaj jo […]...

24 March, 2014Lexo më shumë

Shaqiri nuk largohet nga Bayerni

Xherdan Shaqiri i ka hedhur poshtë spekulimet për një largim të mundshëm nga Bayern Munichu gjatë kësaj vere. Ditëve të fundit flitej se mesfushori kosovar mund t’i bëjë valixhet gati dhe të largohet nga Allianz Arena, pasi nuk po gjen hapësira në ekipin e Pep Guardiolas. Gjithashtu, flitej se interesim për përfaqësuesin zviceran kishin shprehur, […]...

23 March, 2014Lexo më shumë

Sekreti i Bayern Munichut

Trajneri Pep Guardiola ka thënë se sekreti i suksesit të Bayern Munichut është puna e madhe, pasi u afruan në një hap larg nga titulli i kampionit në Bundesligë, me fitoren 2:0 në udhëtim te Mainz. Golat nga Bastian Schweinsteiger dhe Mario Gotze siguruan fitoren e 18’të të njëpasnjëshme të gjigantit bavarez, por fitoret e […]...

22 March, 2014Lexo më shumë

Shtyhet festa e Bayernit

Bayern Munich mposhti Mainzin në udhëtim me rezultat 2:0, mirëpo rivalët nuk e lejuan që sot të festojë titullin e ri të kampionit në Bundesligë. Pas një pjese të parë pa gola, gjiganti bavarez fitoi në dhjetë minutat e fundit kur Bastian Schweinsteiger i kaloi mysafirët në epërsi në minutën e 82’të. Kurse, golin që […]...

22 March, 2014Lexo më shumë

Bayerni sot kampion i Bundesligës?

Kur në fund të stinorit të shkuar, Bayern Munich vendosi të angazhojë Pep Guardiolën në rolin e trajnerit, shumëkush kishte dyshuar nëse ekipi do të jetë në gjendje të përsëris atë që bëri me Jupp Heynckesin. Rruga drejt tre titujve kryesorë është ende e gjallë mirëpo ish strategu i Barcelonës tashmë ka fituar Kampionatin botëror […]...

22 March, 2014Lexo më shumë

Mustafi në radar të Leverkusenit

Shkodran Mustafi mund të largohet nga Sampdoria gjatë verës. Qendërmbrojtësi shqiptar e ka pranur gjithmonë se do të donte të luajë sërish në Gjermani, dhe Bundesliga mund të jetë opsioni i tij më i mundshëm. Sipas tabloidit gjerman, Bild, interesim për përfaqësuesin gjerman ka shprehur Bayer Leverkuseni. Në të kaluarën ai kishte luajtur në Everton, […]...

21 March, 2014Lexo më shumë

Guardiola s’e feston ende titullin

Pep Guardiola refuzon ta festojë titullin e 23’të të Bundesligës, edhe pse Bayern Munichu është mjaft afër ta bëjë një gjë të tillë. Skuadra nga Allianz Arena do ta vizitojë Mainzin të shtunën, duke e ditur se fitorja, e përcjellë nga një dështim i mundëshsm nga Borussia Dortmund e Schalke, do të mjaftonte që gjiganti […]...

21 March, 2014Lexo më shumë

Klopp nuk i frikësohet Realit

Trajneri i Borussia Dortmundit, Jurgen Klopp ka mirëpritur ballafaqimin me Real Madridin në çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Skuadra gjermane u takua me gjigantin spanjoll edhe në gjysmëfinale të edicionit të kaluar të garës, duke fituar me rezultat të përgjithshëm 4:3 pas fitores 4:1 në duelin e parë. Për më tepër, Dortmund dhe Real ishin […]...

21 March, 2014Lexo më shumë

Lahm kërcënon Manchester Unitedin

Kapiteni i Bayern Munichut, Philipp Lahm ka thënë se gjiganti bavarez do të udhëtojë në Old Trafford për të sulmuar Manchester Unitedin në ballafaqimin e tyre në kuadër të çerekfinales në Ligën e Kampionëve. “Ne nuk do të lejojmë që pozita aktuale e Manchester Unitedit në Premierligë të ndikojë tek qasja jonë në këtë ballafaqim”, […]...

21 March, 2014Lexo më shumë

Shaqiri kundër Januzajt

Bayern Munich do të takohet me Manchester Unitedin në çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Ky do të jetë ballafaqim i skuadrave ku paraqiten dy yje kosovarë, Xherdan Shaqiri dhe Adnan Januzaj. Në tri çiftet tjera të tërhequra në shortin e tërhequr në selinë e UEFA-s në Nyon, Real Madrid do të ketë mundësi t’i hakmerret […]...

21 March, 2014Lexo më shumë

Bayerni edhe më i fortë

Philipp Lahm beson se Bayern Munich është edhe më i fortë se sezonin e kaluar dhe është optimist se do të arrijnë të fitojnë tituj edhe në fund të këtij edicioni. Gjiganti bavarez synon të bëhet skuadra e parë në histori që mbron me sukses trofeun e Ligës së Kampionëve dhe dominimi në Bundesligë tregon […]...

21 March, 2014Lexo më shumë

Robben ëndërron sezon fantastik

Bayern Munich mund ta sigurojë titullin e kampionit në Bundesligë këtë fundjavë, ndërsa Arjen Robben është i vendosur ta ndihmojë gjigantin bavarez ta mbyll një sezon fantastik në Allianz Arena. Nëse Schalke dhe Borussia Dortmund lëshojnë pikë dhe Bayerni e mund Mainzin, atëherë ekipi i Pep Guardiolas do ta regjistrojë një rekord, duke u bërë […]...

20 March, 2014Lexo më shumë

Hummels nuk i frikësohet Barcelonës

Qendërmbrojtësi i Borussia Dortmundit, Mats Hummels ka insistuar se nuk frikësohet nga përballja me Barcelonën, Manchester Unitedin ose Chelsean në çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Skuadra gjermane u kualifikua tutje pas triumfit me rezultat të përgjithshëm 5:4 ndaj Zenit St Petersburgut. Dhe, Hummels pret me padurim shortin e së premtes. “Do të më pëlqente të […]...

20 March, 2014Lexo më shumë

Dortmund prishet me tifozë

Ndodh edhe kjo. Futbollistët e Borussia Dortmundit kanë akuzuar sektorin e mirënjohur të tifozëve ‘Muri i Verdhë’, gjithmonë i konsideruar si futbollisti i 12’të në fushë për skuadrën gjermane. Kapiteni Kehl dhe Grosskreutz kanë kritikuar paraqitjen e tifozëve në Signal Iduna Park me rastin e duelit kundër Zenit St Petersburgut të mërkurën, të cilin Dortmund […]...

20 March, 2014Lexo më shumë

Tifozët e Zenitit djegin flamurin e Gjermanisë

Zenit St Petersburg mposhti Borussia Dortmundin 2:1 në ndeshjen e kthimit të 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve. Mirëpo, skuadra ruse u eliminua nga gara pas disfatës me rezultat të përgjithshëm 5:4. Mirëpo, sa do pak ngushëllimin e arritur me fitoren në Dortmund, e prishën tifozët e Zenitit që dogjën një flamur të Gjermanisë […]...

20 March, 2014Lexo më shumë

Lewandowski i gëzuar dhe i mërzitur

Sulmuesi i Borussia Dortmundit, Robert Lewandowski është shprehur i lumtur pas kualifikimit të skuadrës së tij për në çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Mirëpo, ai pranoi se skuadra nuk ishte në nivelin e duhur në duelin e kthimit të 1/8 së finales në humbjen 2:1 në shtëpi nga Zenit St Petersburg, dhe ka një arsye […]...

19 March, 2014Lexo më shumë

Dortmund humb por kualifikohet

Borussia Dortmund u mposht në shtëpi nga Zenit St Petersburg me rezultat 1:2, por prapë u kualifikua për në çerekfinale të Ligës së Kampionëve pas fitores në duelin e parë 4:2. Sulmuesi brazilian Hulk e kaloi skuadrën ruse në epërsi në minutën e 16’të me një gol të jashtëzakonshëm nga distanca. Mirëpo, vendasit u kundërpërgjigjën […]...

19 March, 2014Lexo më shumë

Robben vazhdon me Bayernin

Arjen Robben nuk do të largohet nga Bayern Munich. Mesfushori holandez ka konfirmuar të ardhmen e tij në Allianz Arena duke nënshkruar kontratë të re deri në vitin 2017, ka bërë të ditur uebfaqja zyrtare e kampionit të Bundesligës dhe Evropës. Nëpërmjet një fotografie të publikuar në profilin zyrtar në rrjetin social Twitter, Bayern Munich […]...

19 March, 2014Lexo më shumë

Bayerni i prish punë Arsenalit

Bayern Munich mund t’i prish punë interesimit të Arsenalit për transferimin e yllit të Schalkes, Julian Draxler. Menaxheri i gjigantit londinez, Arsene Wenger tashmë një kohë të gjatë është i interesuar për angazhimin e 20-vjeçarit. Mirëpo, tani duket se gjiganti gjerman ka hyrë në garë për transferimin e Draxlerit, i cili ishte pranë kalimit në […]...

19 March, 2014Lexo më shumë
 

Fotolajm

Pandat gjigante mbushin 1 vjeç në Makao
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Urban Basketball
  • Play Stealth Sniper
  • Play Zombie Big Trouble
  • Play Pro Kicker Frenzy