Bundesliga – Page 2 – Lajmi.net

Aktuale

Legjenda, Ozilit: Nëse dëshiron tituj, transferohu te kjo skuadër

Ish mesfushori i Kombëtares së Gjermanisë dhe Bayern Munich, Michael Ballack, ka këshilluar bashkëvendësin e tij, Mesut Ozil, që të transferohet te skuadra bavareze....

8 February, 2017Lexo më shumë

Lahm: Kjo është arsyeja e vërtetë pse po pensionohem nga futbolli

Philipp Lahm një natë më parë befasoi të gjithë kur konfirmoi se në fund të sezonit do të pensionohet nga futbolli....

8 February, 2017Lexo më shumë

Bayern Munich kalon në çerekfinale të Kupës

Bayern Munich ka siguruar kalimin për në çerekfinale të Kupës së Gjermanisë, pasi në ‘Alianz Arena’ ka mposhtur 1:0 Wolfsburgun, me golin e shënuar nga Douglas Costa....

7 February, 2017Lexo më shumë

Benatia ndryshon prapë skuadër, në verë te…

Mehdi Benatia është rrugës së mirë për t’u rikthyer në kampionatin francez....

7 February, 2017Lexo më shumë

Pas dënimit nga FIFA, Calhanogl vjen me vendim të pabesueshëm

Mesfushori Hakan Calhanogl, ka kërkuar nga klubi i tij Bayer Leverkusen, që të mos paguhet gjatë kohës katër mujore që është i suspenduar....

7 February, 2017Lexo më shumë

Formacionet zyrtare: Bayern Munich – Wolfsburg (FOTO)

Janë bërë zyrtare formacionet e ndeshjes së vlefshme për Kupën e Gjermanisë mes Bayern Munich dhe Wolfsburg....

7 February, 2017Lexo më shumë

Barcelona me super-transferim nga Bayern Munich (FOTO)

Barcelona vazhdon të rrisë numrin me lojtarë të rinj në skuadër....

7 February, 2017Lexo më shumë

Ish-drejtori i Leverkusenit me deklaratë qesharake për Mavrajn

Që prej dyshes së qendërmbrojtësve Van Bujten-Bularuz (2004-’06), asnjë dyshe tjetër mbrojtësish nuk kishin fituar kaq shumë besimin dhe zemrat e tifozëve të Hamburgut. ...

7 February, 2017Lexo më shumë

Lahm vjen me një vendim shokues

Legjenda e Bayernit të Munichut, Philipp Lahm, e ka një lajm të keq për adhuruesit e futbollit. ...

7 February, 2017Lexo më shumë

Bayerni bën “çmendurinë”, 100 mln euro për yllin e Premierligës (FOTO)

Bayern Munich po përgatitet të thyej rekordin në tregun e transferimeve....

6 February, 2017Lexo më shumë

Zyrtare: Super-transferim nga Dortmundi (FOTO)

Borussia Dortmund ka konfirmuar transferimin e mbrojtësit të Bayer Leverkusen, Omar Toprak, për sezonin tjetër....

5 February, 2017Lexo më shumë

Fitore minimale e Dortmundit ndaj RB Leipzigut

Borussia Dortmund e ka fituar derbin e javës në Bundesligë....

4 February, 2017Lexo më shumë

Borussia Dortmund – RB Leipzig, formacionet zyrtare

Kryendeshja e javës në Bundesligën gjermane luhet në ‘Signal Iduna Park’....

4 February, 2017Lexo më shumë

Bayerni nuk arrin më shumë se një pikë përballë Schalkes (FOTO)

Bayern Munich nuk ka arritur të marrë më shumë se një barazim në ‘Alianz Arena’ përballë Schalkes, me të cilën skuadër barazoi 1:1....

4 February, 2017Lexo më shumë

Formacionet zyrtare: Bayern Munich – Schalke (FOTO)

Bayern Munich dhe Schalke 04 kanë publikuar formacionet zyrtare për ballafaqimin e tyre në Bundesligë. ...

4 February, 2017Lexo më shumë

Hamburg – Leverkusen, formacionet zyrtare (FOTO)

Hamburgu në shtëpi pret Bayer Leverkusenin, në ndeshjen e xhiros së 19-të të Bundesligës....

3 February, 2017Lexo më shumë

Reus – Arsenal, lajm i madh nga Dortmund (FOTO)

Borussia Dortmund ka reaguar pas lajmit se Marco Reus do të transferohet në Arsenal pas përfundimit të këtij sezoni....

1 February, 2017Lexo më shumë

Lajm fantastik për Mërgim Mavrajn

Askush nuk ka më dyshime: Mërgim Mavraj është një prej mbrojtësve më të mirë të kampionatit gjerman të futbollit dhe zyrtarizimi i vlerave të tij ka ardhur nga vota e tifozëve të shumtë të cilët e kanë përzgjedhur atë në formacionin ideal të fazës së parë të Bundesligës....

31 January, 2017Lexo më shumë

Këta pak futbollistë kanë luajtur në katër ligat kryesore

Bojan Krkic la Stoke Cityn për t’iu bashkuar në huazim skuadrës gjermane Mainz, deri në fund të sezonit....

30 January, 2017Lexo më shumë

Mainzi ndal Dortmundin

Borussia Dortmund vazhdon të lëshoi pikë në udhëtim....

29 January, 2017Lexo më shumë

Formacionet zyrtare: Mainz – Dortmund (FOTO)

Borussia Dortmund luan në udhëtim te Mainz në kuadër të xhiros së 18-të të Bundesligës....

29 January, 2017Lexo më shumë

Bayerni fiton në udhëtim, Leipzigu ia shkakton humbjen e parë Hoffenheimit

Bayern Munich ka shënuar fitore në udhëtim te Werder Bremen me rezultat 1:2, në kuadër të xhiros së 18-të të Bundesligës....

28 January, 2017Lexo më shumë

Formacionet zyrtare: Werder Bremen – Bayern Munich

Werder Bremen dhe Bayern Munich kanë publikuar formacionet zyrtare për ballafaqimin e tyre në Bundesligë. ...

28 January, 2017Lexo më shumë

Ancelotti: Ky sulmues është më i mirë se Ibrahimovic e Ronaldo (FOTO)

Carlo Ancelotti ka vetëm lëvdata për sulmuesin Thomas Muller....

28 January, 2017Lexo më shumë

Formacionet zyrtare: Schalke – E. Frankfurt (FOTO)

Schalke 04 në kuadër të xhiros së 18-të të Bundesligës pret Eintracht Frankfurtin....

27 January, 2017Lexo më shumë

Juventusi me ofertë të papritur për mesfushorin e njohur (FOTO)

Juventusi i ka bërë një ofertë Wolfsburgut për mesfushorin Luiz Gustavo, të cilin kërkon ta huazojë me opsionin e blerjes në fund të sezonit....

27 January, 2017Lexo më shumë

Ancelotti konfirmon nëse do të largohet nga Bayern Munich

Carlo Ancelotti ka konfirmuar të ardhmen e tij....

27 January, 2017Lexo më shumë

Lewandowski: Ky është klubi më i mirë për Aubameyang (FOTO)

Robert Lewandowski beson se do të ishte mirë për Bundesligën nëse Pierre-Emerick Aubameyang do të mbetej në Borussia Dotmund....

27 January, 2017Lexo më shumë

Robben: Ky ekip do ta fitojë Ligën e Kampionëve (FOTO)

Arjen Robben pret një sezon të suksesshëm për Bayern Munichun....

27 January, 2017Lexo më shumë

Lewandowski, fantastik në stërvitjen e Bayernit (VIDEO)

Robert Lewandowski ka dëshmuar aftësitë e tij në kontrollin e topit në stërvitjen e Bayern Munichut. ...

26 January, 2017Lexo më shumë

Lamtumirë Ancelotti, Bayern Munich gjen trajnerin e ri (FOTO)

Bayern Munich e ka identifikuar pasardhësin e Carlo Ancelottit....

26 January, 2017Lexo më shumë

Super-formacioni i Bayernit me përforcimet e verës (FOTO)

Në Mynih po bëhen planet për transferimet e së ardhmes dhe “Sport1” ka formuar një formacion të rekordmenëve me katër emra të rinj, bazuar te spekulimet e merkatos....

25 January, 2017Lexo më shumë

Lewandowski ua bën ‘bajat’ Realit dhe Barcelonës (FOTO)

Robert Lewandowski nuk planifikon të largohet nga Bayern Munich....

25 January, 2017Lexo më shumë

10 lojtarët që mund të ndërrojnë skuadër këtë afat kalimtar

Kanë mbetur rreth një javë deri në mbylljen e afatit kalimtar të janarit....

24 January, 2017Lexo më shumë

E pabesueshme çfarë ka bërë Dortmund (FOTO)

Borussia Dortmund është shndërruar në një shtëpi të dëshiruar për talentët më të mëdhenj të futbollit....

23 January, 2017Lexo më shumë

Garë interesante për Këpucën e Artë, ja kush kryeson

Gara për ‘Këpucën e Artë’ në Evropë edhe këtë vit do të jetë shumë interesante....

23 January, 2017Lexo më shumë

Zyrtare: Dortmundi realizon transferimin e vitit (FOTO)

Isak Alexander është prezantuar si futbollisti Borussia Dortmundit. Ai u transferua te gjiganti gjerman për 8.8 milionë funte. ...

23 January, 2017Lexo më shumë

Dortmundi e nis me fitore, Mavraj debuton me humbje te Hamburgu

Borussia Dortmund e ka nisur me fitore pjesën e dytë të sezonit në Bundesligë....

21 January, 2017Lexo më shumë

Bayerni prapë i falet Lewandowskit

Bayern Munich ka shënuar fitore shumë të vështirë në udhëtim ndaj Freiburgut, me rezultat 1:2, në ndeshjen e parë të fazës së dytë të Bundesligës....

20 January, 2017Lexo më shumë

Formacionet zyrtare: Freiburg – Bayern Munich

Bundesliga gjermane sonte nis pjesën e dytë të sezonit 2016-2017....

20 January, 2017Lexo më shumë

Aubameyang: Nuk do të transferohem kurrë te ky klub (FOTO)

Pierre-Emerick Aubameyang ka pranuar se mund të largohet nga Borussia Dortmund....

20 January, 2017Lexo më shumë

Alonso pensionohet nga futbolli!

Xabi Alonso do të pensionohet nga futbolli në fund të këtij sezoni....

18 January, 2017Lexo më shumë

Lamtumirë Dortmund, transferohet në Kinë (FOTO)

Adrian Ramos është i gatshëm të largohet nga Borussia Dortmund....

18 January, 2017Lexo më shumë
 

Fotolajm

Trudeau ndihmon një të ri me karrocë (Foto)
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Berry Rush
  • Play Urban Basketball
  • Play Turbo Racing 3
  • Play iStunt 2