Bundesliga – Lajmi.net

Aktuale

Dobësia e Bayernit

Legjenda e Bayern Munich, Stefan Effenberg është i bindur se Arsenali mund t’i shkaktojë mjaft probleme skuadrës bavareze, në ndeshjen e sotme e cila zhvillohet në Londër në kuadër të Ligës së Kampionëve. “Sonte ne do të shohim skuadrën më të mirë në botë kundër një skuadre e cila është e aftë të shkaktojë mjaftë […]...

19 February, 2014 Lexo më shumë

Xherdan Shaqiri në formacionin e javës

Xherdan Shaqiri ka zënë vend në formacionin më të mirë të javës në Bundesligë. Mesfushori kosovar shënoi dy gola në fitoren e Bayern Munichut ndaj Freiburgut me rezultat 4:0 të shtunën duke shpaguar besimin e trajnerit Pep Guardiola që e inkuadroi në formacionin bazë. Në mesin e numrit të madh të yjeve, anëtarë të gjigantit […]...

18 February, 2014 Lexo më shumë

Askush si Guardiola

Drejtori ekzekutiv i Bayern Munichut, Karl-Heinz Rummenigge ka pranuar se asnjëherë më parë në karrierën e tij në futboll nuk ka takuar një trajner si Pep Guardiola. Ish strategu i Barcelonës mori drejtimin e gjigantit bavarez gjatë verës dhe skuadra ende nuk ka pësuar asnjë humbje gjatë edicionit të deritashëm në Bundesligë, ku kryesojnë me […]...

17 February, 2014 Lexo më shumë

Lëndohet Shaqiri

Mesfushori i Bayern Munichut, Xherdan Shaqiri do të mungojë për rreth dy javë për shkak të një lëndimi në kofshë që pësoi në fitoren 4:0 ndaj Freiburgut. Shaqiri shënoi dy herë në fitoren e sotme të gjigantit bavarez por u zëvendësua nga Bastian Schëeinsteiger pas një ore lojë. Uebfaqja zyrtare e Bayernit ka njoftuar se […]...

15 February, 2014 Lexo më shumë

SuperMan Shaqiri

Xherdan Shaqiri shkëlqeu duke shënuar dy gola në fitoren e Bayern Munichut ndaj Freiburgut me rezultat 4:0, në kuadër të xhiros së 21’të në Bundesligë. Ylli kosovar realizoi dy herë brenda pjesës së parë të cilën vendasit e mbyllën me epërsi 3:0. Mbrojtësi Dante kishte kaluar Bayernin në epërsi para se Shaqiri të shtonte dy […]...

15 February, 2014 Lexo më shumë

Tiketa e kryendeshjeve

Fundjavë rikthen në aksion ligat kryesore evropiane, në përjashtim të Premierligës ku zhvillohen ndeshjet e xhiros së pestë në FA Cup. Por, mos u dëshpëroni sepse sot dhe nesër do të jemi dëshmitarë të dy super përballjeve mes Manchester City-Chelsea dhe Arsenal-Liverpool. Por, shkojmë me radhë me parashikimet tona të kryendeshjeve nga e shtuna. Bundesliga […]...

15 February, 2014 Lexo më shumë

Rrogat në Bayern Munich

Bayern Munich është aktualisht kampion i Gjermanisë, i botës dhe Evropës. Gjiganti bavarez dominoi gjatë vitit 2013 duke fituar titullin në Bundesligë, Kupën e Gjermanisë, Ligën e Kampionëve, Superkupën e Evropës dhe Kampionatin botëror për klube. Arritje e jashtëzakonshme, s’ka fjalë. Këtë e dinë të gjithë. Por, atë që e dinte pak kush e ka […]...

13 February, 2014 Lexo më shumë

Kroos luan poker me Bayernin

Ish ylli i Bayern Munichut, Mehmet Scholl ka paralajmëruar Toni Kroosin se mund të pendohet për hezitimin për të vazhduar kontratën në Allianz Arena. 24-vjeçari ka bërë të ditur se bisedimet për vazhdimin e qëndrimit të tij në klub kanë ngecur, duke zgjuar spekulime se mund të largohet nga klubi në fund të këtij sezoni. […]...

13 February, 2014 Lexo më shumë

Bayerni i pamëshirshëm

Nuk ka rëndësi se a paraqitet në shtëpi apo në udhëtim, Bayern Munich është thjesht i pandalshëm. Skuadra e Pep Guardiolës siguroi kualifikimin për në gjysmëfinale të Kupës së Gjermanisë pas fitores së thellë 5:0 si mysafir i Hamburgut. Në një tjetër ballafaqim ku kampioni në fuqi tregoi potencialin e tij të plotë, shkëlqeu sulmuesi […]...

12 February, 2014 Lexo më shumë

Viti i Gjermanisë

Pas dominimit në nivelin e klubeve me Bayern Munichun, Manuel Neuer synon të triumfojë edhe në shkallën ndërkombëtare me Gjermaninë, në Kampionatin botëror në Brazil. I intervistuar nga Fifa, Neuer ka konfirmuar synimet e tij për të fituar titullin e kampionit. “Finalja e Ligës së Kampionëve në edicionin e kaluar ka konfirmuar vlerën e futbollit […]...

11 February, 2014 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO