Bundesliga – Lajmi.net

Aktuale

Rreziku Rooben

Presidenti i Bayern Munichut, Uli Hoeness nuk brengoset se Arjen Robben mund të largohet nga klubi duke insistuar se ka ende kohë të mjaftueshme për të arritur marrëveshje për vazhdimin e kontratës së tij. Marrëveshja aktuale e yllit holandez me gjigantin bavarez është e paraparë të skadojë më 2015 dhe Hoeness është optimist se palët […]...

2 December, 2013 Lexo më shumë

Portieri më i mirë në botë

FIFPro, unioni global i futbollistëve dhe FIFA kanë zbuluar pesë emrat e kandidatëve në garë për çmimin e portierit më të mirë të vitit në botë, si rrjedhojë e listës së gjerë të publikuar më 9 dhjetor. Deri para shpalljes së fituesit të Topit të Artë 2013, FIFA do të zbulojë të gjithë finalistët e […]...

2 December, 2013 Lexo më shumë

Bayerni nuk është makinë

Manuel Neuer ka thënë se futbollistët e Bayern Munichut janë njerëz e jo makina, pas fitores së tyre 2:0 ndaj Eintracht Braunschweig në Bundesligë të shtunën. Fitorja ishte e 18’ta e njëpasnjëshme për gjigantin bavarez, që erdhi pas dy golave nga Arjen Robben. Neuer ka theksuar se duhet të ulen parashikimet mbi ekipin e Pep […]...

1 December, 2013 Lexo më shumë

Shaqiri Kuq e Zi

Ylli kosovar i Bayern Munichut, Xherdan Shaqiri ka realizuar një set fotografish me fotografin e famshëm shqiptar në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Fadil Berisha. Dhe, nga puna e publikuar nga Berisha në profilin e tij në Instagram, nuk bëhet fjalë për fotografi të rëndomta të një futbollisti. Shaqiri, anëtar i gjigantit bavarez dhe Përfaqësueses […]...

30 November, 2013 Lexo më shumë

Fitore e re e Bayernit

Bayern Munich mposhti Eintracht Braunschweig me rezultat 2:0 në kuadër të xhiros së 14-të në Bundesligë. Pavarësisht mungesave të shumta të futbollistëve të lënduar, gjiganti bavarez vazhdon me fitore dhe me plot meritë qëndron në krye të renditjes. Në mungesë të Franck Riberys, shkëlqeu Arjen Robben i cili realizoi të dy golat në minutën e […]...

30 November, 2013 Lexo më shumë

Parashikimet e kryendeshjeve

Pas dueleve të rëndësishme në Ligën e Kampionëve në mesjavë, gjigantët e futbollit evropian rikthehen në aksion në ligat përkatëse, me takime jashtëzakonisht interesante. Nga dita e shtunë, kemi veçuar përballjet kryesore dhe ua sjellim epilogun e mundshëm të tyre. Premierligë 16: 00 Cardiff – Arsenal Cardiff City nxori barazim 2:2 në xhiron e shkuar […]...

30 November, 2013 Lexo më shumë

Shaqiri me shokë brengosin Guardiolën

Trajneri i Bayern Munichut, Pep Guardiola ka pranuar se është i brengosur nga kriza e lëndimeve. Futbollistë si Xherdan Shaqiri, Claudio Pizarro, Franck Ribery, Bastian Schweinsteiger, Philipp Lahm e të tjerë janë dëmtuar së fundmi dhe Guardiola beson se në mungesë të lojtarëve të rëndësishëm, duhet të hyjë në fuqi përkrahja e tifozëve duke filluar […]...

29 November, 2013 Lexo më shumë

Më i dashur se Ronaldo

Franck Ribery beson se përkrahja e tifozëve të Bayern Munichut për të është edhe më e madhe se ajo ndaj rivalit të tij kryesor për Topin e Artë, Cristiano Ronaldo. Rreth 45 mijë tifozë në Santiago Bernabeu vendosën ta shprehin përkrahjen e tyre për Ronaldon gjatë fitores ndaj Galatasarayt në Ligën e Kampionëve të mërkurën […]...

29 November, 2013 Lexo më shumë

Bayerni i artë

Thomas Muller beson se asgjë s’mund ta ndalë një futbollist të Bayern Munichut të fitoj Topin e Artë 2013. Gjashtë anëtarë të gjigantit bavarez janë nominuar në listën e gjerë pas suksesit të trefishtë në edicionin e kaluar: Arjen Robben, Franck Ribery, Bastian Schweinsteiger, Philipp Lahm, Manuel Neuer dhe Muller. Ylli i Real Madridit, Cristiano […]...

28 November, 2013 Lexo më shumë

Deschamps me Riberyn

Selektori i Francës, Didier Deschamps ka shprehur përkrahjen e tij për mesfushorin Franck Ribery, në kandidaturën e tij për Topin e Artë 2013. Ylli i Trekolorëve është një prej favoritëve për çmimin e futbollistit më të mirë të vitit në botë së bashku me Cristiano Ronaldon, mirëpo në rrethin e ngushtë besohet se do të […]...

28 November, 2013 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO