Bundesliga – Lajmi.net

Aktuale

Virusi FIFA godet fuqishëm

Ndeshjet ndërkombëtare të ashtuquajtura ‘virusi FIFA’ në rastet kur sjellin lëndime të futbollistëve kanë goditur fuqishëm disa prej klubeve më të mëdha evropiane në prag të vazhdimit të garave në ligat përkatëse. Borussia Dortmund nuk do të mund të llogaris në qendërmbrojtësin Mats Hummels për pjesën të mbetur të vitit pasi ai theu këmbën në […]...

20 November, 2013 Lexo më shumë

Klopp, më i mirë se Guardiola

Shumica e tifozëve gjermanë e konsiderojnë Jurgen Kloppin si trajner më të mirë se Pep Guardiola, sipas një sondazhi nga televizioni Sky, në prag të duelit mes Borussia Dortmundit dhe Bayern Munichut të shtunën. 44 përqind të votuesve kanë preferuar Kloppin, për dallim nga vetëm 16 përqind që përzgjodhën strategun katalan. Si fakt interesant, vlen […]...

20 November, 2013 Lexo më shumë

Stacioni i ardhshëm? Wembley

Janë yje, kanë paga multi-milionëshe, mirëpo dinë edhe të udhëtojnë njësoj sikurse person i thjeshtë. Gjermania do të ndeshet me Anglinë sonte në ndeshjen miqësore, dhe për të mbërritur në Wembley Park, skuadra e selektorit Joachim Low shfrytëzoi transportin publik. Uebfaqja zyrtare e Kombëtares gjermane me krenari deklaroi se për herë të parë pas 150 […]...

19 November, 2013 Lexo më shumë

Bayern dhe Dortmund ‘jashtë’ Bundesligës

Felix Magath beson se Bayern Munich dhe Borussia Dortmund duhet të përjashtohen nga Bundesliga, për shkak të kualitetit superior ndaj skuadrave tjera rivale. Trajneri i mirënjohur gjerman mendon se ekziston një dallim i madh mes këtyre dy skuadrave dhe rivalëve të tjerë në elitën e futbollit gjerman, andaj ka propozuar që ato të bëjnë gara […]...

18 November, 2013 Lexo më shumë

Guardiola, trajner perfekt

Mesfushori i Bayern Munichut, Xherdan Shaqiri ka pranuar se kënaqet duke punuar me Pep Guardiolën. 22-vjeçari ka bërë vetëm gjashtë paraqitje gjatë këtij sezoni – për shkak të lëndimit që pësoi muajin e kaluar në ndeshjen mes Zvicrës dhe Shqipërisë –  duke i ndihmuar gjigantit bavarez të ngjitet në krye të tabelës në Bundesligë. Bayern […]...

17 November, 2013 Lexo më shumë

Eksperimenti gjerman

Gjermania do të jetë në mungesë të Mesut Ozil, Manuel Neuer dhe Philipp Lahm për miqësoren kundër Anglisë, pasi futbollistët në fjalë janë lënë jashtë ekipit nga Joachim Low. Selektori, i cili ka shprehur dëshpërimin e tij për lajmin e lëndimit të mesfushorit të Real Madridit, Sami Khedira për pjesën më të gjatë të sezonit […]...

16 November, 2013 Lexo më shumë

Ribery humb Topin e Artë?

Humbja e rëndë e Francës nga Ukraina me rezultat 2:0 në ndeshjen e tyre të parë të barazhit për kualifikim në Kampionatin botëror 2014, ka lënë Trekolorët në prag të dështimit. Për më tepër, mediet franceze spekulojnë se dështimi për t’u kualifikuar në garën e vitit të ardhshëm mund t’i kushtojë mesfushorit Franck Ribery me […]...

16 November, 2013 Lexo më shumë

Rikthimi i Shaqirit

Pas pesë javësh mungese, Xherdan Shaqirit i është rikthyer buzëqeshja. Ylli kosovar i Bayern Munichut ka filluar stërvitjet pas lëndimit që pësoi në ndeshjen kundër Shqipërisë në Tiranë në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin botëror 2014. I shoqëruar nga trajneri i kondicionit, Thomas Wilhelm, Shaqiri vrapoi për rreth 20 minuta, ka njoftuar uebfaqja zyrtare e […]...

15 November, 2013 Lexo më shumë

Pse Messi dhe Ronaldo?

Franck Ribery ka thënë se në vendlindjen e tij në Francë më tepër preferojnë që sulmuesi i Barcelonës, Lionel Messi ose ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo të fitojnë Topin e Artë, në vend të tij. Mesfushori i Bayern Munichut është një prej favoritëve për çmimin e futbollistit më të mirë të vitit në botë, […]...

14 November, 2013 Lexo më shumë

Familja bavareze

Franck Ribery ka bërë të ditur se Zinedine Zidane bëri gjithçka në fuqinë e tij të mundohet ta bindë atë të transferohet në Real Madrid. Mesfushori i Bayern Munichut theksoi se Los Blancos dhe rivali i tyre Barcelona kanë shprehur interesim për shërbimet e tij. Por, ai ka pranuar se ishte më afër t’i përcjell […]...

11 November, 2013 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO