Bundesliga – Lajmi.net

Aktuale

Bale kërkon fitore në Dortmund

Gareth Bale ka folur për sfidën e së martës mbrëma ndërmjet Real Madridit dhe Borussia Dortmundit, e vlefshme për çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Ylli uellsian kërkon fitore në Gjermani, pasi një gjë të tillë madrilenët e bënë edhe në Santiago Bernabeu javën e kaluar, me rezultat 3:0. “E kemi bërë një lojë të madhe […]...

8 April, 2014 Lexo më shumë

Januzaj mund të shkëmbehet me Kroos

Adnan Januzaj mund të largohet nga Manchester Unitedi gjatë verës. Ylli kosovar po kërkohet nga Bayern Munichu, e në anën tjetër, trajneri Pep Guardiola është i brengosur me largimin e Toni Kroos, i cili mund të transferohet pikërisht tek ‘Djajtë e Kuq’. Për këtë, sipas mediave të huaja, trajneri spanjoll e ka ndërmend ta shkëmbejë […]...

8 April, 2014 Lexo më shumë

Klopp kërcënon Realin

Jurgen Klopp insiston se shpresat e Borussia Dortmundit për ta eliminuar Real Madridin nga Liga e Kampionëve nuk janë shuar ende. Sezonin e kaluar, klubi gjerman dominoi ndaj atij spanjoll, duke e eliminuar në gjysmëfinale, ndërsa tash do të ketë punë mjaft të vështirë, pasi humbi 3:0 në ndeshjen e parë çerekfinale në Santiago Bernabeu. […]...

7 April, 2014 Lexo më shumë

Shaqiri i pafat, mungon ndaj Unitedit

Xherdan Shaqirin nuk po e lënë rehat lëndimet. Mesfushori kosovar, pasi mungoi në duelin e parë ndaj Manchester Unitedit, do të mungojë edhe në atë të dytë, të mërkurën mbrëma. 22 vjeçari e pësoi një tërheqje muskulore në fundjavë ndaj Augrburgut, i cili e detyroi ta linte fushën në fund të pjesës së parë, ndërsa […]...

7 April, 2014 Lexo më shumë

Lewandowski: Dua t’i shënoj katër gola ndaj Realit

Robert Lewandowski i ka motivuar bashkëlojtarët, duke menduar për gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve të sezonit të kaluar, kur Borussia Dortmundi e kishte mposhtur Real Madridin me rezultat 4:1, pikërisht falë katër golave të sulmuesit polak. Dhe, Lewa, i cili do t’i bashkohet Bayern Munichut nga sezoni i ardhshëm, synon ta përsërisë neshjen e vitit […]...

7 April, 2014 Lexo më shumë

Lëndohet Shaqiri

Lajm i keq për Bayern Munichun. Pas Thiagos, Diego Contentos, Tom Strongut, Lukas Raederit dhe Holger Badstuberit, tani, edhe Xherdan Shaqiri duhet të pushojë. Uebfaqja zyrtare e gjigantit bavarez ka njoftuar se ylli kosovar ka pësuar një tërheqje në kofshën e këmbës së djathtë në humbjen 1:0 nga Augsburg dhe për këtë arsye u desh […]...

5 April, 2014 Lexo më shumë

Bayern s’mund të fitojë gjithmonë

Trajneri i Bayern Munichut, Pep Guardiola ka insistuar se skuadra e tij nuk mund të pres të fitojë qdo ndeshje pas përfundimit të serisë prej 53 ndeshjesh të njëpasnjëshme në Bundesligë pa humbje. Goli në pjesën e parë nga Sascha Molders ia shkaktoi kampionit humbjen e parë në ligë nga tetori i vitit 2012. Por, […]...

5 April, 2014 Lexo më shumë

Bayern njoftohet me humbje

Bayern Munich pësoi humbjen e parë në edicionin e sivjetmë të Bundesligës. Kampioni humbi në udhëtim te Augsburg me rezultat 1:0. Në një ballafaqim ku trajneri Pep Guardiola bëri shumë ndryshime në formacion – duke pushuar disa futbollistë para duelit me Manchester Unitedin të mërkurën – dhe inkuadroi në formacionin bazë dy kosovarë, Xherdan Shaqiri […]...

5 April, 2014 Lexo më shumë

Bayerni me dy kosovarë kundër Augsburgut

Në ndeshjet e Bayern Munichut zakonisht jemi mësuar të shohim në aksion Xherdan Shaqirin. Por, në duelin e sotëm kundër Augsburgut, formacioni bazë i gjigantit bavarez do të përbëhet nga dy futbollistë kosovarë. Përveç Shaqirit, trajneri Pep Guardiola nga minuta e parë ka inkuadruar edhe mbrojtësin e ri Ylli Sallahi, i cili paraqitet në krahun […]...

5 April, 2014 Lexo më shumë

Lewandowski, trajner i ri i Leverkusenit

Bayer Leverkusen ka shkarkuar Sami Hyypian nga posti i trajnerit pasi seria negative e ka lënë ekipin në dyshim për kualifikim në edicionin e ardhshëm të Ligës së Kampionëve. Klubi nga Bundesliga, nëpërmjet një komunikate ka njoftuar se ish mbrojtësi i Liverpoolit është liruar nga detyra, pas humbjes 2:1 nga Hamburg të premten. Leverkusen më […]...

5 April, 2014 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO