Bundesliga – Lajmi.net

Aktuale

Dortmundi në gjysmëfinale të Kupës së Gjermanisë

Borussia Dortmund ka kaluar në gjysmëfinale të Kupës së Gjermanisë....

14 March, 2017Lexo më shumë

Zëvendësimi i Chicharitos, zëvendësimi më qesharak që keni parë në futboll (VIDEO)

Javier Hernandezit i ka ndodhur diçka qesharake në fundjavën që shkoi në Bundesligë....

14 March, 2017Lexo më shumë

Ribery: Ky futbollist e meriton “Topin e Artë” (FOTO)

Mesfushori i Bayern Munichut, Franck Ribery nuk ka dyshime....

14 March, 2017Lexo më shumë

Hitzfeld e dërgon një shqiptar te Bayern Munich (FOTO)

Granit Xhaka mund të rikthehet në Bundesligë, kësaj here jo te Borussia Monchengladbach....

13 March, 2017Lexo më shumë

Vogëlushi shqiptar maskot te Hamburgu, bën shqiponjën (FOTO)

Hamburgu shënoi fitore të rëndësishme në shtëpi në kuadër të Bundesligës, duke mposhtur 2:1 Borussia Monchengladbach....

12 March, 2017Lexo më shumë

Bayern Munich forcon kreun, befasohet Dortmundi

Bayern Munich ka shënuar fitore ndaj Eintracht Frankfurtit në kuadër të xhiros së 24-të të Bundesligës....

11 March, 2017Lexo më shumë

Tifozët e futbollit befasohen nga klubi i ri i Jamesit (FOTO)

James Rodriguez është i gatshëm të largohet nga Real Madrid....

11 March, 2017Lexo më shumë

Borussia Dortmund konfirmon klubin e Aubameyang për sezonin e ri

Drejtori ekzekutiv i Borussia Dortmund, Hans-Joachim Watzke është optimist se Pierre-Emerick Aubameyang nuk do të largohet nga klubi....

11 March, 2017Lexo më shumë

ZYRTARE: Lamtumirë Alonso (FOTO)

Xabi Alonso ka konfirmuar se do të pensionohet nga futbolli pas përfundimit të këtij sezoni. ...

9 March, 2017Lexo më shumë

Skuadrat që kanë shënuar më së shumti gola në top 5 ligat

Skuadra e Monacos është skuadra më me së shumti gola të shënuara në pesë ligat e Evropës....

5 March, 2017Lexo më shumë

ZYRTARE: Skuadra e madhe gjermane shkarkon trajnerin (FOTO)

Bayer Leverkusen ka shkarkuar trajnerin Roger Schmidt pas sezonit më të keq në 14 vitet e fundit që po kalon skuadër....

5 March, 2017Lexo më shumë

Dortmundi shkatërron Leverkusenin, fiton edhe Bayerni

Borussia Dortmund dhe Bayern Munich kanë vazhduar me fitore në Bundesligë....

4 March, 2017Lexo më shumë

Formacionet zyrtare: Koln – Bayern Munich (FOTO)

Koln dhe Bayern Munich do të përballen sot, nga ora 15:30, në kuadër të xhiros së 23-të të Bundesligës. ...

4 March, 2017Lexo më shumë

Ribery: Ky ekip do ta fitojë Ligën e Kampionëve

Franck Ribery beson në shanset e Bayern Munichut në Ligën e Kampionëve. ...

4 March, 2017Lexo më shumë

Formacioni më i mirë i këtij edicioni në Evropë (FOTO)

‘Goal.com’ ka përzgjedhur formacionin më të mirë të këtij edicioni, duke marrë lojtarë nga pesë ligat më të mira në Evropë. Në këtë formacion mungojnë shumë yje, mund t’iu duket e pabesueshme por mungon Ronaldon, mungon edhe Surezi me Neymarin, nuk është as Ibrahimovici....

3 March, 2017Lexo më shumë

ZYRTARE: Mavraj ka një lajm të keq për Kombëtaren shqiptare (FOTO)

Mërgim Mavraj ka pësuar një lëndim dhe do të mungojë për deri në katër javë. ...

3 March, 2017Lexo më shumë

Grosskreutz u rrah në rrugë, tani i ndodh edhe një e keqe (FOTO)

Kevin Grosskreutz ka marrë edhe një lajm të keq....

3 March, 2017Lexo më shumë

Befason Aubameyang: E kam të ndaluar të flas për këtë gjë nga Dortmundi

Borussia Dortmund i ka ndaluar sulmuesit Pierre Emerick Aubameyang të spekulojë për të ardhmen e tij....

2 March, 2017Lexo më shumë

Bayern Munich në gjysmëfinale të Kupës

Bayern Munich ka kaluar në gjysmëfinale të Kupës së Gjermanisë, pasi ka mposhtur 3:0 Schalken në ‘Alianz Arena’, me dy gola të shënuara nga Lewandowski dhe një gol nga Alcantara....

1 March, 2017Lexo më shumë

Një shqiptar në mesin e 10 transferimeve të dështuara

Kur kemi hyrë në fazën finale të sezonit në futboll, ‘Goal.com’ ka bërë një listë me lojtarët që kanë dështuar te skuadrat e reja....

1 March, 2017Lexo më shumë

Bayern Munich – Schalke, formacionet zyrtare (FOTO)

Bayern Munich në kuadër të çerekfinales së Kupës së Gjermanisë në ‘Alianz Arena’ pret Schalken. Ndeshja fillon nga ora 20:45....

1 March, 2017Lexo më shumë

Formacioni me yjet që mund të transferohen falas këtë verë (FOTO)

Afati kalimtar veror po afrohet, dhe zërat për lëvizje të mëdha sa vazhdojnë të rriten....

28 February, 2017Lexo më shumë

Golashënuesit më të mirë në pesë ligat kryesore të Evropës (FOTO)

Garë interesante në ligat kryesore të futbollit, po bëhet edhe për golashënuesit më të mirë të këtij edicioni....

28 February, 2017Lexo më shumë

Shtyhet në momentin e fundit ndeshja Lotte – Dortmund, kjo është arsyeja (FOTO)

Është shtyrë ndeshja çerekfinale e Kupës së Gjermanisë mes Sportfreunde Lotte dhe Borussia Dortmund....

28 February, 2017Lexo më shumë

Ky do të jetë transferimi i parë i kinezëve te Milani (FOTO)

Milani ka “shënjestruar” transferimin e parë që do të bëjë pas ardhjes së pronarëve të rinj kinez....

28 February, 2017Lexo më shumë

Panik te Dortmundi, Gotze detyrohet t’i ndërpresë menjëherë stërvitjet

Borussia Dortmund nuk do të mund të llogarisë në shërbimet e Mario Gotze....

27 February, 2017Lexo më shumë

ZYRTARE: Largohet nga Arsenal, bëhet trajner në Bundesligë (FOTO)

Trajneri i akademisë së Arsenalit, Andries Jonker është angazhuar në drejtim të Wolfsburgut....

27 February, 2017Lexo më shumë

Leipzig transferon ish yllin e madh të Barcelonës (FOTO)

Claudio Bravo mund të përfundojë në Bundesligë....

26 February, 2017Lexo më shumë

I frikshëm Bayerni, e mposht 8-0 Hamburgun dhe Mavrajt

Bayern Munich nuk ka treguar aspak mëshirë përballë Hamburgut në ‘Alianz Arena’....

25 February, 2017Lexo më shumë

Formacionet zyrtare: Bayern Munich – Hamburg (FOTO)

Bayern Munich dhe Hamburg kanë publikuar formacionet zyrtare për duelin e tyre në Bundesligë. ...

25 February, 2017Lexo më shumë

Pse munguan sot tifozët e Dortmundit në ‘Signal Iduna Park’? (FOTO)

Borussia Dortmund ka shënuar fitore 3:0 ndaj Wolfsburgut në ‘Siganl Iduna Park’....

18 February, 2017Lexo më shumë

Pikë e “ARTË” për Bayernin, fiton Dortmundi

Pas spektaklit në Ligën e Kampionëve kundër Arsenalit, Bayern Munich është rikthyer normalitetit në Bundesligë....

18 February, 2017Lexo më shumë

Ëndrra që s’iu realizua Mërgim Mavrajt

Mërgim Mavraj në një intervistë për ‘Hamburger Abendblatt’, ka rrëfyer se ëndrra e tij ka qenë që një ditë të bëhet polic....

18 February, 2017Lexo më shumë

Lamtumirë Dortmund, ylli i madh transferohet te Liverpooli (FOTO)

Liverpooli ka nisur bisedimet me Borussia Dortmundin për të nënshkruar me Mario Gotzen....

18 February, 2017Lexo më shumë

Formacionet zyrtare: Hertha Berlin – Bayern Munich (FOTO)

Hertha Berlin dhe Bayern Munich kanë publikuar formacionet zyrtarë për duelin e tyre në Bundesligë....

18 February, 2017Lexo më shumë

Kahn ka një deklaratë shokuese për tifozët e Arsenalit

Oliver Kahn ka kritikuar ashpër futbollistët e Arsenalit....

16 February, 2017Lexo më shumë

Kjo deklaratë e Ancelottit do ta gëzojë Wengerin

Carlo Ancelotti ka lavdëruar punën e Arsene Wenger te Arsenali....

14 February, 2017Lexo më shumë

Befason Figo: Ky është lojtari më i mirë gjerman (FOTO)

Luis Figo nuk ka dyshime se kush është futbollisti më i mirë gjerman....

14 February, 2017Lexo më shumë

Robben: Në sezonin e ardhshëm do të luajë për këtë skuadër

Arjen Robben do të mbetet te Bayerni i Munichut. ...

14 February, 2017Lexo më shumë

Mancini në Bundesligë, befason me skuadrën

Bayer Leverkusen pas 20 xhirove renditet në vendin e dhjetë në Bundesligë, dhe kjo pozitë po i rrezikon seriozisht punën trajnerit Roger Schmidt....

13 February, 2017Lexo më shumë

Gruaja e Xabi Alonsos në Facebookun e Bayernit, e pabesueshme çfarë ndodh (FOTO)

Xabi Alonso në fitoren 0:2 te Bayern Munich ndaj Inglostandt ka regjistruar paraqitjen e 800 në karrierën e tij....

12 February, 2017Lexo më shumë
 

Fotolajm

Trudeau ndihmon një të ri me karrocë (Foto)
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bow Master
  • Play Urban Basketball
  • Play Urban Basketball
  • Play 8 Ball Pool