Botërori FIFA 2018 – Page 30 – Lajmi.net

Aktuale

Pogba transferon një super futbollist në Man Utd (FOTO)

Paul Pogba mund t’i ndihmojë Manchester Unitedit në transferimin e sulmuesit të Atletico Madridit, Antoine Griezmann....

29 September, 2016Lexo më shumë

De Biasi fton edhe dy futbollistë nga Kosova në Kombëtare

Shqipëria luan me datë 6 dhe 9 tetor sfidat me Lihtenshtejnin dhe Spanjën për kualifikueset e botërorit “Rusi 2018”, dhe pritet që në listën e lojtarëve që do të grumbullohen për këto sfida të ketë risi....

28 September, 2016Lexo më shumë

Kroacia nxjerr në shitje biletat për ndeshjen kundër Kosovës (FOTO)

Federata e Futbollit e Kroacisë ka nxjerr në shitje biletat për ndeshjen kundër Kosovës në eliminatoret e “Kampionatit botëror 2018”....

28 September, 2016Lexo më shumë

Kosovë – Kroaci, shtyhet dalja në shitje e biletave

Shitja e biletave për ndeshjen mes Kosovës dhe Kroacisë nuk do të fillojë sot....

28 September, 2016Lexo më shumë

Çorluka, lajm i keq për Kosovën

Vedran Çorluka, i cili pësoi lëndim në ndeshjen e fundjavës që shkoi me Lokomotivën e Moskës, pritet të jetë i gatshëm për ndeshjen e 6 tetorit ndaj përfaqësueses kosovare....

28 September, 2016Lexo më shumë

Pjaca befason me fjalët për Kosovën

Mesfushori i Kroacisë, Marko Pjaca ka respekt për Përfaqësuesen e Kosovës....

28 September, 2016Lexo më shumë

Shqipëri – Spanjë, ajo që e pret Canën do ta mbajë në mend për gjithë jetën

Federata Shqiptare e Futbollit është duke punuar tashmë për organizimin e ceremonisë përshëndetëse për kapitenin shumëvjeçar....

28 September, 2016Lexo më shumë

Ja kur do të dalin në shitje biletat për Kosovë – Kroaci dhe çmimet e tyre

Lajmi.net ka mësuar datën e daljes në shitje të biletave për ndeshjen Kosovë - Kroaci, vendet ku mund t'i bleni dhe çmimet e tyre....

27 September, 2016Lexo më shumë

Skandal i madh, shkarkohet Allardyce?

Selektori i Anglisë, Sam Allardyce rrezikon të shkarkohet nga detyra pas një skandali....

27 September, 2016Lexo më shumë

Kosovë – Kroaci, e pabesueshme çfarë kërkon UEFA

Inspektorët e UEFA-s kanë dhënë urdhër për mbylljen e stadiumit "Loro Boriçi". ...

27 September, 2016Lexo më shumë

ZYRTARE: Caktohet stadiumi ku do të luhet ndeshja Ukrainë – Kosovë (FOTO)

Mes stadiumit të Krakovias që zë 15 mijë tifozë dhe atij të Wisla Krakowit, që zë 45 mijë, Federata e Futbollit e Ukrainës (FFU) ka vendosur për të parin....

26 September, 2016Lexo më shumë

Rritet vlera e Përfaqësueses së Kosovës, ja sa milionë kushton tani (FOTO)

Vlera e Përfaqësueses së Kosovës vazhdon të rritet dita e ditës....

26 September, 2016Lexo më shumë

Kosovës i vjen një përforcim i madh për ndeshjen me Kroacinë (FOTO)

Arbër Zeneli pritet të jetë njëra nga prurjet e reja të Përfaqësueses së Kosovës ndaj Kroacisë....

26 September, 2016Lexo më shumë

Bardhyl Meta me shumë miq përfshihet në organizimin e ndeshjes Kosovë – Kroaci

Përfaqësuesja e Kosovës më 6 tetor zhvillon ndeshjet historike me Kroacinë në Shkodër, në cilësinë e vendasit....

25 September, 2016Lexo më shumë

4 gola nga Balotelli, super lajm nga Italia (FOTO)

Mario Balotelli do të ftohet nga Italia për ndeshjet e ardhshme kualifikuese për Kampionatin botëror 2018....

24 September, 2016Lexo më shumë

Mijatovic “shokon” Serbinë me fjalët për Kosovën

Ish sulmuesi i njohur i Serbisë, Predrag Mijatovic ka thënë se ata duhet ta pranojnë faktin se Kosova është anëtare e re në FIFA....

24 September, 2016Lexo më shumë

Celina krenar me Kosovën (VIDEO)

Bersant Celina ka thënë se është krenar që përfaqëson Kosovën....

24 September, 2016Lexo më shumë

Ukrainë – Kosovë, në cilin stadium do të zhvillohet ndeshja? (FOTO)

Sipas Federatës së Futbollit të Ukrainës, të hënën do të vendosin për njërin nga stadiumet në Krakovi: Stadiumi i klubit Krakovia, ose ai i Wislas....

23 September, 2016Lexo më shumë

Sadiku ka një lajm të madh nga spitali (FOTO)

Armando Sadiku ka një lajm të madh për tifozët e Kombëtares shqiptare....

23 September, 2016Lexo më shumë

Feston Kombëtarja, kthehet Ajeti (FOTO)

Arlind Ajeti, është rikthyer në stërvitje me ekipin e Torinos. ...

23 September, 2016Lexo më shumë

ZYRTARE: Ukrainë – Kosovë, befasi ku do të zhvillohet ndeshja (FOTO)

Ndeshja mes Ukrainës dhe Kosovës do të zhvillohet në Krakov të Polonisë....

23 September, 2016Lexo më shumë

Ukrainë – Kosovë, dëgjojeni Shevchenkon

Selektori i Ukrainës, Andriy Shevchenko thotë se me rezultatin e Kosovës 1:1 ndaj Finlandës, është treguar se në këtë grup nuk ka autsajder....

21 September, 2016Lexo më shumë

Kosova, lajm i madh për Hetemajn

Kosova është në pritje të një vendimi nga Përparim Hetemaj. ...

21 September, 2016Lexo më shumë

Problem i madh për Kosovën në ndeshjen kundër Kroacisë

Skuadra e Albert Bunjakit do të jetë e hendikepuar pa tre futbollistë për duelin e 6 tetorit, e cila do të zhvillohet në “Loro Boriçi” të Shkodrës....

21 September, 2016Lexo më shumë

Kozniku: Kosova – Kroacia, ky ekip do të fitojë në Shkodër

Ndeshjen ndërmjet Kosovës dhe Kroacisë e konsideron më të veçantën në jetën e tij, pasi do të përballen dy skuadrat që i ka në zemër e të cilat nuk mund t’i ndajë assesi. I favorizon kroatët, por kosovarët i këshillon të mos dorëzohen për 90 minuta. Pret lojë të madhe në mes të dy vendeve mike. Beson se me yjet që s’erdhën Kosova do të ishte “arrë e fortë” për skuadrat e mëdha. Është i gatshëm ta ndihmojë futbollin kosovar në çdo moment, në çfarëdo mënyre. ...

16 September, 2016Lexo më shumë

Finlandë – Kosovë, deklaratë interesante nga De Biasi

Gianni De Biasi ka thënë se Kosova e ka grupin më të vështirë se Shqipëria....

16 September, 2016Lexo më shumë

Renditja e FIFA-s, do të befasoheni ku gjendet Kosova (FOTO)

Kosova ka shënuar një ngjitje të madhe në renditjen e FIFA-s....

15 September, 2016Lexo më shumë

Përfaqësuesja e Kosovës ka një ide fantastike për t’i ndihmuar skamnorët

Përpos FFK-së, edhe institucionet tjera shtetërore apo bizneset private në një të ardhme të afër pritet t’i hapin kuletat për t’i stimuluar me premi reprezentuesit kosovarë në eliminatoret e Botërorit....

14 September, 2016Lexo më shumë

Hasi: Për këtë arsye nuk jam bërë selektor i Shqipërisë

Besnik Hasi ka bërë të ditur arsyen pse nuk ka marrë drejtimin e Kombëtares shqiptare. ...

14 September, 2016Lexo më shumë

Ukrainë – Kosovë, befasi nga UEFA

UEFA ia ka bërë me dije Federatës së Futbollit të Ukrainës që ndeshjen ndaj Kosovës si vendëse ta organizojë në Ukrainë....

14 September, 2016Lexo më shumë

Rrëfimi ekskluziv i Besnik Hasit: Me dy Kombëtare ka më pak cilësi

Besnik Hasi ka folur për aktualitetet në futbollin shqiptar dhe kosovar. ...

14 September, 2016Lexo më shumë

Kosovë – Kroaci, ky pritet të jetë çmimi i biletave

Kosova do të zhvillojë takimin e parë si vendas në kuadër të kualifikimeve për Botërorin “Rusi 2016”. Për koinçidencë, kundërshtari i parë të cilit i bënë konak, është gjiganti botëror, Kroacia....

13 September, 2016Lexo më shumë

FIFA i jep lejen Elbasan Rashanit që t’i bashkohet Kosovës

Elbasan Rashani është lojtari i radhës që i bashkohet Përfaqësueses së Kosovës....

13 September, 2016Lexo më shumë

Arlind Ajeti, lajm shumë i keq për Shqipërinë

Arlind Ajeti do të mungojë ende për shkak të lëndimit. ...

10 September, 2016Lexo më shumë

​Tifozët e futbollit italian i japin përshëndetjen naziste Izraelit

Ata gjithashtu nënçmonin himnin kombëtar të Izraelit gjatë lojës në kualifikuesit e Kupës së Botës....

9 September, 2016Lexo më shumë

Ardian Kozniku: Lojtarët e Kroacisë në Shkodër do të priten si mbretër

Ndeshja e 6 tetorit mes Kosovës dhe Kroacisë, do të jetë shumë emocionuese për Ardian Koznikun....

9 September, 2016Lexo më shumë

“Të bëhem trajner i Kosovës? Unë jetoj për atë ditë”

Ardian Kozniku ëndërron që një ditë të drejtojë Përfaqësuesen e Kosovës....

9 September, 2016Lexo më shumë

Pse trajneri i Islandës e ftoi shahistin e madh në bankinë në përballjen me Ukrainën?

Islanda mori një pikë në ndeshjen e parë kualifikuese për Kampionatin Botëror në udhëtim ndaj Ukrainës, duke luajtur barazim 1:1....

9 September, 2016Lexo më shumë

Ukraina gati të heq dorë nga Kupa e Botës

Ukraina dhe Rusia mbeten ende në luftë me njëra-tjetrën, edhe pse tensioni mund të jetë shuar pak së fundmi. Qeveria e Kievit, por edhe federata vendase po diskuton një vendim drastik për të marrë në lidhje me faktin se Botërori i ardhshëm i futbollit do të zhvillohet në Rusi, në vitin 2018....

9 September, 2016Lexo më shumë

Polici që mahniti të gjithë në ndeshjen Shqipëri – Maqedoni (VIDEO)

Të gjithë e ndoqëm ndeshjen mes Shqipërisë dhe Maqedonisë të luajtur në “Loro Boriçi” në Shkodër, disa si tifozë në stadium, e të tjerë spektatorë nga ekrani. Por si është ta shohësh atë përmes syve të një efektivit të Forcave të Ndërhyrjes së Shpejtë?!...

9 September, 2016Lexo më shumë

Sheremeti “fiton” ndaj Vokrrit, publikon fotografi të flamurit të Kosovës nga ndeshja kundër Serbisë (FOTO)

Kushtrim Sheremeti ka publikuar fotografi të cilat demantojnë pretendimin e Fadil Vokrrit se në ndeshjen mes Shqipërisë dhe Serbisë nuk pati asnjë flamur të Kosovës. ...

9 September, 2016Lexo më shumë
 

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bow Master Japan
  • Play Urban Basketball
  • Play Berry Rush
  • Play World Soccer Champion