Botërori FIFA 2018 – Page 3 – Lajmi.net

Aktuale

E pafat Kosova, mposhtet edhe nga Islanda (VIDEO)

Kombëtarja e Kosovës ka pësuar edhe humbjen e katërt në kualifikueset për Kampionatin Botëror....

24 March, 2017Lexo më shumë

Italia dyfishon epërsinë përballë Shqipërisë (Video)

Immobile ka shënuar golin e dytë për Italinë në ndeshjen përballë Shqipërisë....

24 March, 2017Lexo më shumë

Rifillon ndeshja Itali – Shqipëri (FOTO)

Ka rifilluar ndeshja mes Italisë dhe Shqipërisë....

24 March, 2017Lexo më shumë

Arbëreshët me mesazh emocionues në tribuna në ndeshjen ndaj Italisë (Foto)

Arbëreshët e Italisë kanë treguar edhe një herë tjetër dashurinë e tyre ndaj gjuhës dhe traditave shqiptare...

24 March, 2017Lexo më shumë

E nis furishëm pjesën e dytë Kosova, shënon Atdhe Nuhiu (VIDEO)

Kosova ka ngushtuar epërsinë ndaj Islandës, me golin e shënuar nga Atdhe Nuhiu, në minutën e 53-të....

24 March, 2017Lexo më shumë

Itali 1- 0 Shqipëri, statistika pas pjesës së parë (Foto)

Shqipëria është duke u mposhtur nga Italia me rezultat 1-0 pas pjesës së parë....

24 March, 2017Lexo më shumë

Kosovë 0-2 Islandë, statistikat e pjesës së parë (FOTO)

Islanda e ka fituar 2:0 pjesën e parë të ndeshjes ndaj Kosovës. Statistikat e pjesës së parë të kësaj ndeshje, mund t’i shikoni në pjesën e mëposhtme....

24 March, 2017Lexo më shumë

Mbyllet pjesa e parë, Italia në epërsi përballë Shqipërisë (Video)

Italia është duke avancuar në ndeshjen përballë Shqipërisë që po luhet në Palermo....

24 March, 2017Lexo më shumë

Pjesa e parë: Kosovë 0-2 Islandë (VIDEO)

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes Kosovë – Islandë....

24 March, 2017Lexo më shumë

Kosova 0-2 Islanda (VIDEO)

Islanda ka shënuar edhe golin e dytë ndaj Kosovës, sërish me anë të Sigurdsson....

24 March, 2017Lexo më shumë

Kosova 0-1 Islanda (VIDEO)

Islanda ka kaluar në epërsi ndaj Kosovës, me golin e shënuar nga Sigurdarson në minutën e 25-të....

24 March, 2017Lexo më shumë

Italia kalon në epërsi, shënon De Rossi (Video)

Italia ka kaluar në epërsi pasi nga pika e bardhë ka shënuar Daniele De Rossi....

24 March, 2017Lexo më shumë

Fillon ndeshja Kosovë – Islandë

Ka filluar ndeshja Kosovë – Islandë....

24 March, 2017Lexo më shumë

Shmanget një incident në Palermo

Rreth një orë para fillimit të ndeshjes mes Italisë dhe Shqipërisë, një grup i vogël tifozësh shqiptarë kanë krijuar rrëmujë në shkallët e stadiumit “Renzo Barbera” dhe jo për fajin e tyre....

24 March, 2017Lexo më shumë

‘Plisat’ krijojnë atmosferë të zjarrtë në stadiumin e Palermos (VIDEO)

Përderisa Kosova do të ndeshet me Islandën në Shkodër, Shqipëria udhëton në Palermo për tu përballur me Italinë....

24 March, 2017Lexo më shumë

Lojtarët e Kosovës dalin në fushë, ja çfarë bëjnë ‘Dardanët’ (Foto)

Lojtarët e Kosovës dhe të Islandës kanë dalur për të zhvilluar ngrohjet para ndeshjes....

24 March, 2017Lexo më shumë

Grupi I: Turqia mposht Finlandën, i bën favor të madh Kosovës

Turqia ka shënuar edhe fitoren e dytë në kualifikueset për Kampionatin Botëror....

24 March, 2017Lexo më shumë

Cana vjen me urimin më emocionues të ditës (FOTO)

Lorik Cana ka bërë një urim interesant para ndeshjeve Kosovë-Islandë, dhe Itali-Shqipëri....

24 March, 2017Lexo më shumë

Tifozët e Kosovës hapin transparentin e parë në ‘Loro Boriçi’ (FOTO)

Tifozët e Kosovës kanë hapur transparentin e parë në stadiumin ‘Loro Boriçi’, para ndeshjes me Islandën....

24 March, 2017Lexo më shumë

Itali-Shqipëri, formacionet zyrtare

Kombëtarja Shqiptare zhvillon ndeshjen kundër Italisë për kualifikime në Botërorin Rusia 2018....

24 March, 2017Lexo më shumë

Kosovë – Islandë, formacionet zyrtare (FOTO)

Kombëtarja e Kosovës zhvillon ndeshjen e pestë kualifikuese për Kampionatin Botëror ‘Rusia 2018’....

24 March, 2017Lexo më shumë

Dardanët respektojnë urdhrin e policisë, ja çfarë do të bëhet me flamujt (FOTO)

Zbulohet arsyeja e ndalesë së policisë shqiptare për 24 flamujt e Dardanëve, që përmbajnë emrat e të gjithë lojtarëve të Kosovës....

24 March, 2017Lexo më shumë

Kosovë-Islandë, diçka të pabesueshme bën Rashica (Foto)

Përderisa po afrohet koha që ndeshja Kosovë-Islandë, të fillojë lojtarët tashmë kanë arritur në zhveshtore....

24 March, 2017Lexo më shumë

Ekipi kombëtar i Kosovës mbërrin në ‘Loro Boriçi’, pritet me ovacione nga tifozët (FOTO)

Ekipi kombëtar i Kosovës ka mbërritur në stadiumin ‘Loro Boriçi’. Lojtarët kanë shkelur për herë të parë sot në fushën e këtij stadiumi, ku janë pritur me ovacione të mëdha nga tifozët që gjendeshin në tribuna....

24 March, 2017Lexo më shumë

Policia shqiptare nuk lejon inkuadrimin në stadium të 24 flamujve me emrat e lojtarëve (FOTO)

Vjenë dhe skandali i parë nga “Loro Boriqi”, me shpresën se vendimi i policisë shqiptare do të ndryshojë në minutat në vijim....

24 March, 2017Lexo më shumë

​Numër i vogël i tifozëve islandezë në Shkodër (Foto)

Tifozët e Islandës u bënë të njohur me përkrahjen e tyre ndaj shtetit në mënyrë shumë interesante gjatë Kampionatit Evropian në Francë....

24 March, 2017Lexo më shumë

Ja cilët televizione transmetojnë ndeshjen Kosovë – Islandë

Kosova sonte me fillim nga ora 20:45 zhvillon ndeshjen e radhës në kualifikime për Botëror, kësaj radhe kundër Islandës....

24 March, 2017Lexo më shumë

A do të jetë ky super-formacioni me të cilin do të startojë Kosova?

Kosova duke filluar nga ora 20:45, zhvillon ndeshjen e pestë kualifikuese për Kampionatin Botëror ndaj Islandës....

24 March, 2017Lexo më shumë

Nuk do ta besoni me cilën këngë shqipe po hedhin valle tifozët kuqezi (VIDEO)

24 marsi është shndërruar në ditë feste për gjithë shqiptarët....

24 March, 2017Lexo më shumë

Dardanët i japin jehonë kosovare qytetit të Shkodrës (VIDEO/FOTO)

Qindra tifozë Dardanë janë mbledhur në sheshin kryesor të Shkodrës, ku janë duke dhuruar emocione të jashtëzakonshme pak orë para fillimit të ndeshjes Kosovë – Islandë....

24 March, 2017Lexo më shumë

Dështon plani italian, kuqezinjtë ‘pushtojnë’ Palermon (FOTO)

Plani italian për transferimin e ndeshjes në Sicili nuk ka bërë punë. Tifozët shqiptarë nuk kanë zhgënjyer dhe që nga mbrëmja e të enjtes e gjatë paradites së sotme, kanë pushtuar rrugët e qytetit të Palermos....

24 March, 2017Lexo më shumë

Dardanët kanë një kërkesë për Besart Berishën (VIDEO)

Kur kanë mbetur edhe pak orë para ndeshjes ndaj Islandës, "Dardanët" e kanë një kërkesë të vetme nga Besart Berisha....

24 March, 2017Lexo më shumë

Ky është formacioni i frikshëm i Islandës kundër Kosovës (FOTO)

Mediet në Islandë kanë publikuar një formacion të mundshëm të kombëtares së tyre, që mund ta shohim në fushë kundër Kosovës....

24 March, 2017Lexo më shumë

Mesazhi i Bernard Berishës para ndeshjes me Islandën

Anësori i Kosovës, Bernard Berisha, ka përçuar një mesazh te lojtarët dhe tifozët e Kosovës para ndeshjes me Islandën....

24 March, 2017Lexo më shumë

Kjo është gjendja e fushës në stadiumin ‘Loro Boriçi’ (FOTO)

Gjithçka gati në stadiumin ‘Loro Boroçi’ për ndeshjen Kosovë – Islandë....

24 March, 2017Lexo më shumë

Kosovë – Islandë, ja çka po ndodh në Shkodër (VIDEO)

Numri i tifozëve ‘Dardanë’ në Shkodër sa shkon e rritet nga ora në orë....

24 March, 2017Lexo më shumë

Berisha i suspenduar ndaj Italisë, ka një befasi për Kombëtaren shqiptare!

Pavarësisht mungesës, portieri i lindur në Prishtinë nuk do ta kursejë mbështetjen për Kombëtaren Kuqezi....

24 March, 2017Lexo më shumë

FFK me dhurata për mysafirët nga Islanda (FOTO)

Në mbrëmjen e së enjtes, presidenti i FFK-së Fadil Vokrri me bashkëpunëtorë shtroi darkë për krerët e Federatës së Futbollit të Islandës. Ata po ashtu shkëmbyen dhurata mes vete para duelit të sotëm në Shkodër. ...

24 March, 2017Lexo më shumë

Shqiptarët “djegin” rrugët e Palermos disa orë para ndeshjes me Italinë (FOTO)

Tifozët shqiptarë kanë pushtuar rrugët e Palermos gjatë ditës së sotme para ndeshjes ndaj Italisë. Ata kanë ofruar një mikpritje të madhe për tifozët kuqezi, të cilët kanë vendosur për ta ndjekur nga pranë sot Kombëtaren. ...

24 March, 2017Lexo më shumë

Nuk do ta besoni kush po përgatit kafe për futbollistët e Kosovës (VIDEO)

Është fizioterapeuti i Përfaqësueses, Zheraldin Dërguti, që është bërë banakier i lojtarëve....

24 March, 2017Lexo më shumë

Rrahmani: Kjo dua të ndodh sonte mes Kosovës dhe Shqipërisë (FOTO)

Amir Rrahmani ka publikuar një mesazh fantastik para ndeshjeve të Kosovës dhe Shqipërisë. ...

24 March, 2017Lexo më shumë

Cana: Duhet t’i tregojmë Italisë se nuk kemi ardhur vetëm në vitet ’90, por jemi këtu prej lashtësisë

Takimi me komunitetin arbëresh në Sicili ishte një ëndërr e kthyer në realitet....

24 March, 2017Lexo më shumë

Këshillat dhe krenaria e një babai-legjendë, Foto Strakosha: Nuk e prisja…

Legjenda e portës shqiptare ka ruajtur gjithmonë gjakftohtësinë kur ishte vetë në fushë, por emocionet janë të dukshme ndërsa flet për të birin, Thomasin, i cili sonte do të bëjë debutimin me fanellën kuqezi. Në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport”, ai tregon bisedat me të birin si dhe këshillat që i ka dhënë. ...

24 March, 2017Lexo më shumë
 

Fotolajm

Trudeau ndihmon një të ri me karrocë (Foto)
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bubble Trouble
  • Play iStunt 2
  • Play Bike Rivals
  • Play Urban Basketball