Botërori FIFA 2018 – Page 23 – Lajmi.net

Aktuale

Trajneri i ri e largon Rooneyn nga Kombëtarja e Anglisë

Trajneri i ri i Anglisë ka marrë vendimin më të madh që është marrë në këto kombëtare viteve të fundit....

10 October, 2016Lexo më shumë

Ja kur i zhvillojnë ndeshjet e radhës Kosova dhe Shqipëria

Në muajin nëntor Kosova dhe Shqipëria do të zhvillojnë ndeshjet e radhës kualifikuese për Kampionatin Botëror....

10 October, 2016Lexo më shumë

Shqipëri – Spanja, më mirë mos i shikoni statistikat e ndeshjes (FOTO)

Spanja vërtet ka imponuar lojën e saj në ndeshjen e zhvilluar në Shkodër....

9 October, 2016Lexo më shumë

Armand Duka ironizon me Përfaqësuesen e Kosovës

Armand Duka ka ironizuar me lojën e aplikuar nga Kosova në humbjen 0:6 nga Kroacia....

9 October, 2016Lexo më shumë

Ajo çfarë bëri Pique ndaj Shqipërisë po çmend të gjithë Spanjën (Foto)

Takimi mes Kombëtares së Shqipërisë dhe Spanjës ka përfunduar me rezultat 0-2 në të mirë të spanjollëve....

9 October, 2016Lexo më shumë

De Gea e tall keq Shqipërinë

De Gea është deklaruar i kënaqur me fitoren e Spanjës ndaj Shqipërisë....

9 October, 2016Lexo më shumë

Duka: Ja çfarë iu thash lojtarëve pas humbjes nga Spanja

Armando Duka ka ngushëlluar ekipin kombëtar të Shqipërisë pas humbjes nga Spanja....

9 October, 2016Lexo më shumë

Etrit Berisha: Më vjen keq

Etrit Berisha ka kërkuar falje për gabimin e bërë tek goli i parë në humbjen 0:2 të Shqipërisë ndaj Spanjës....

9 October, 2016Lexo më shumë

Titulli i ‘AS’ tregon se sa shumë vuajti Spanja ndaj Shqipërisë (FOTO)

Spanja ka shënuar fitore shumë të vështirë në ‘Loro Boriçi’ ndaj Shqipërisë me rezultat 2:0....

9 October, 2016Lexo më shumë

Ja ku renditet tani Shqipëria pas humbjes nga Spanja (FOTO)

Me humbjen nga Spanja, Shqipëria ka humbur pozitën e parë në grupi I....

9 October, 2016Lexo më shumë

Spanja e fortë për Shqipërinë (VIDEO)

Spanja ka marrë pikë të plota në ‘Loro Boriçi’, në përballjen me Shqiprinë....

9 October, 2016Lexo më shumë

De Biasi: Ja dhuruam fitoren Spanjës

Gianni De Biasi e ka cilësuar fitoren e Spanjës të dhuruar nga Shqipëria....

9 October, 2016Lexo më shumë

Spektakli në Maqedoni i takon Italisë (VIDEO)

Italia e ka fituar dramën në ‘Philipi II’ ndaj Maqedonisë me rezultat 2:3....

9 October, 2016Lexo më shumë

Maqedoni –Itali, po ndodh befasia më e madhe në futboll (VIDEO)

Maqedonia është duke bërë befasinë në stadiumin ‘Philipi II’ përballë Italisë....

9 October, 2016Lexo më shumë

Spanja dyfishon epërsinë (VIDEO)

Spanja ka dyfishuar epërsinë ndaj Shqipërisë, duke shënuar në minutën e 60’ nëpërmjet Nolitos....

9 October, 2016Lexo më shumë

Shala: Do të rritemi më shumë dhe një ditë do t’iu bëjmë krenarë

Mesfushori i Kosovës, Herolind Shala, thotë se fati ia ktheu shpinën përfaqësueses kosovare në humbjen 3 me 0 nga Ukraina....

9 October, 2016Lexo më shumë

Shqipëri – Spanjë, statistikat e pjesës së parë (FOTO)

Shqipëria e Gianni De Biasit është mbajtur mirë në pjesën e parë përballë Spanjës në ‘Loro Boriçi’, duke shkuar në pushim me rezultat 0:0. Statistikat e pjesës së parë mund t’i shikoni në fotografinë e mëposhtme....

9 October, 2016Lexo më shumë

Pjesa e parë: Shqipëri 0-0 Spanjë (VIDEO)

Ka përfunduar pa gola pjesa e parë e ndeshjes Shqipëri – Spanjë....

9 October, 2016Lexo më shumë

Goli i parë i Ukrainës dhe festa e çmendur e Shevchenkos (FOTO)

Ukraina mundi 3:0 Kosovën në ndeshjen kualifikuese për Kampionatin Botëror....

9 October, 2016Lexo më shumë

Humbja e Kosovës, ky është reagimi i medieve serbe (FOTO)

Edhe mediet serbe kanë raportuar për humbjen 3:0 të Kosovës nga Ukraina....

9 October, 2016Lexo më shumë

Sulmuesi i Kosovës: Të mos bëhemi si San Marino

Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës, Vedat Muriqi, ka shprehur zhgënjimin e tij pas humbjes prej 3-0 ndaj Ukrainës....

9 October, 2016Lexo më shumë

Ujkani: Kjo ishte atmosfera në zhveshtore pas humbjes nga Ukraina

Samir Ujkani ka folur për atmosferën në zhveshtoren e Përfaqësueses së Kosovës pas humbjes 3:0....

9 October, 2016Lexo më shumë

Rashica: Ja çfarë po i mungon Kosovës

Milot Rashica mendon se Kosovës po i mungon konkretizimi....

9 October, 2016Lexo më shumë

Bunjaki: U angazhuam shumë, por nuk patëm edhe fat

Albert Bunjaki ka thënë se Kosova është angazhuar shumë ndaj Ukrainës, por ekipit të tij i mungoi edhe fati....

9 October, 2016Lexo më shumë

Shevchenko: Ishte shumë e vështirë të luash kundër Kosovës

Trajneri i Ukrainës, Andriy Shevchenko ka thënë se ndihet më i relaksuar pas fitores së shënuar ndaj Kosovës....

9 October, 2016Lexo më shumë

Statistikat e ndeshjes Ukrainë – Kosovë (FOTO)

Ukraina ka mundur 3:0 Kosovën në kualifikuesen për Kampionatin Botëror....

9 October, 2016Lexo më shumë

Kosova pëson edhe humbjen e dytë, mundet 3:0 nga Ukraina (VIDEO)

Përfaqësuesja e Kosovës ka pësuar edhe humbjen e dytë në kualifikimet për Kampionatin Botëror, duke u mundur nga Ukraina 3:0 në udhëtim....

9 October, 2016Lexo më shumë

Ukraina dyfishon epërsinë (VIDEO)

Ukraina ka shënuar edhe golin e dytë ndaj Kosovës, nëpërmjet Yarmolenko në minutën e 81....

9 October, 2016Lexo më shumë

Kështu duket tani renditja në grupin e Kosovës (FOTO)

Derisa Kosova po mundet 1:0 nga Ukraina, me rezultat të njëjtë po e mund edhe Kroacia ekipin e Finlandës në udhëtim. Me rezultatin e pjesëve të para, renditja në grupin I duket sikur në fotografinë e mëposhtme....

9 October, 2016Lexo më shumë

Ukrainë – Kosovë, statistikat e pjesës së parë (FOTO)

Ukraina e ka fituar 1:0 pjesën e parë të ndeshjes ndaj Kosovës. Statistikat e ndeshjes pas pjesës së parë mund t’i shikoni në fotografinë e mëposhtme....

9 October, 2016Lexo më shumë

Pjesa e parë: Ukraina 1:0 Kosova (VIDEO)

Me epërsi minimale 1:0 në të mirë të Ukrainës, ka përfunduar pjesa e parë....

9 October, 2016Lexo më shumë

Ukraina kalon në epërsi ndaj Kosovës (VIDEO)

Ukraina ka kaluar në epërsi ndaj Kosovës, duke shënuar në minutën e 31’ me anë të Artem Kravets ....

9 October, 2016Lexo më shumë

Kontroll anti-eksploziv në ‘Loro Boriçi’

1200 efektivë të RENEA-s, FNSH-së dhe Policisë Shkodër do të jenë të angazhuar në mbarëvajtjen e ndeshjes Shqipëri-Spanjë që do të luhet sot në orën 20:45 në “Loro Boriçi”....

9 October, 2016Lexo më shumë

Ja çfarë po bëjnë jashtë stadiumit tifozët e Ukrainës dhe ata të Kosovës (FOTO)

Tifozët e Ukrainës dhe të Kosovës janë “binjakëzuar” në prag të përballjes së dy përfaqësueseve të tyre....

9 October, 2016Lexo më shumë

Përfaqësuesja e Kosovës mbërrin në stadium (FOTO)

Përfaqësuesja e Kosovës ka mbërritur në stadiumin e Krakovës....

9 October, 2016Lexo më shumë

Formacionet zyrtare: Ukrainë – Kosovë (FOTO)

Përfaqësuesja e Kosovës zhvillon ndeshjen e tretë kualifikuese për Kampionatin Botëror....

9 October, 2016Lexo më shumë

Ja sa tifozë të Kosovës janë në stadium, njëri me veshje shumë speciale (FOTO)

As në Poloni nuk do të mungojnë tifozët shqiptarë që kanë udhëtuar për të mbështetur Përfaqësuesen e Kosovës....

9 October, 2016Lexo më shumë

Çira Bllazheviq: Po e pres thirrjen e Vokrrit, e di se çfarë i duhet Kosovës

Ish trajneri i njohur kroat që ka drejtuar edhe Prishtinën, Çira Bllazheviq, i ka hapur rrugë emërimit të tij si trajner i Përfaqësueses së Kosovës....

9 October, 2016Lexo më shumë

Zyrtare: Me këto fanella do të paraqiten Ukraina dhe Kosova (FOTO)

Kombëtarja e Ukrainës dhe Përfaqësuesja e Kosovës kanë bërë zyrtare se me cilat fanella do të paraqiten në përballjes mes tyre që fillon nga ora 18:00....

9 October, 2016Lexo më shumë

Shtrohet drekë e përbashkët federatave të Ukrainës dhe të Kosovës (FOTO)

Sot drejtuesit e Federatës së Futbollit të Ukrainës, sipas protokollit dhe traditës, shtruan një drekë të përbashkët për drejtuesit e Federatës së Futbollit të Kosovës....

9 October, 2016Lexo më shumë

Kosovari i ftuar nga De Biasi, përfundon sërish në tribuna

Liridon Latifi dhe Ergys Kaçe nuk do të kenë mundësi të tregojnë talentin e tyre në ndeshjen kundër Spanjës, pasi takimin në fjalë do ta ndjekin nga tribuna e stadiumit “Loro Boriçi”...

9 October, 2016Lexo më shumë

Ujkani na emocionon të gjithëve me këtë postim para ndeshjes me Ukrainën (FOTO)

Kapiteni i Përfaqësueses së Kosovës, Samir Ujkani, ka bërë një postim emocional në prag të ndeshjes me Ukrainën....

9 October, 2016Lexo më shumë

Rashicën e emocionon kënga për ‘Dardanët’ (VIDEO)

“Bordi i Bordeve” ka publikuar një këngë për tifozët e Përfaqësueses së Kosovës....

8 October, 2016Lexo më shumë
 

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Stealth Sniper
  • Play Urban Basketball
  • Play Bow Master
  • Play Pro Kicker Frenzy