Botërori FIFA 2018 – Page 21 – Lajmi.net

Aktuale

Turqi – Kosovë, super lajm për tifozët (FOTO)

Turqi - Kosovë, ndeshja do të zhvillohet në një stadium ku tifozët do të ndahen shumë të kënaqur. ...

26 October, 2016Lexo më shumë

Shqipëri – Izrael, do të çuditeni nga çmimi i biletave

FSHF ka njoftuar se ka filluar shitja e biletave për ndeshjen eliminatore të Kupës së Botës “Rusi 2018″, Shqipëri-Izrael....

26 October, 2016Lexo më shumë

Shqipëri – Izrael, super-lajm për tifozët

Me sa duket, Federata Shqiptare e Futbollit nuk pret të dënohet me pezullim të fushës nga FIFA për ngjarjet e ndodhura në ndeshjet e fundit, për sa u përket ndezjes dhe hedhjes së fishekzjarrëve në stadium nga tifozët....

25 October, 2016Lexo më shumë

Ish ylli i Kombëtares shqiptare, i gatshëm të luajë për Kosovën (FOTO)

Armend Dallku ka folur rreth mundësisë së angazhimit në Përfaqësuesen e Kosovës....

25 October, 2016Lexo më shumë

Kështu e feston miss BumBum përzgjedhjen e saj maskotë të Botërorit (FOTO)

Federata Ruse e Futbollit i ka bërë një ftesë për të promovur maskotën e Botërorit 2018 dhe Miss Bum Bum nuk është menduar dy herë....

24 October, 2016Lexo më shumë

Rusia prezanton maskotën e “Botërorit 2018” (FOTO)

Rusia bëri përzgjedhjen e maskotës së Botërorit të vitit 2018. ...

22 October, 2016Lexo më shumë

Sulmuesi i Përfaqësueses së Kosovës shënon gol të bukur (VIDEO)

Sulmuesi i Përfaqësueses së Kosovës, Vedat Muriqi ka shënuar një gol në humbjen e skuadrës së tij Genclerbirligi. Ekipi i tij u mposht 2:1 ndaj Rizespor....

21 October, 2016Lexo më shumë

A është mizerje Përfaqësuesja e Kosovës? Përgjigjet Ismet Munishi

Trajneri i njohur kosovar që së fundi ka marrë drejtimin e Dritës së Gjilanit, ka qenë mysafir në emisionin ‘MeShukin’....

21 October, 2016Lexo më shumë

De Biasi befason tifozët e Kosovës

Përfaqësuesja e Kosovës ka zhvilluar tri ndeshje në eliminatoret e “Kampionatit botëror 2018”. Por, selektori i Shqipërisë, Gianni de Biasi ka pranuar se nuk kishte mundësi t’i shikonte asnjë prej tyre....

21 October, 2016Lexo më shumë

Turqi – Kosovë, lajm i madh nga “Dardanët”

“Dardanët” janë duke u organizuar për udhëtim, të cilëve në Antalya pritet t’u bashkohen edhe shumë shqiptarë tjerë që jetojnë në Turqi. ...

21 October, 2016Lexo më shumë

De Biasi: Ky trajner më ka kritikuar, shikojani rezultatet (FOTO)

Gianni de Biasi replikon ashpër me Astrit Hafizin....

21 October, 2016Lexo më shumë

Renditja e re e FIFA-së, shikojeni ku është Kosova (FOTO)

Kosova ka shënuar ngjitje në renditjen e re të FIFA-së....

20 October, 2016Lexo më shumë

Kosova humbi dy ndeshje, shikojeni ku gjendet në renditjen e FIFA-së (FOTO)

Ditën e nesërme, më datë 20 tetor, FIFA do të publikojë renditjen e re ndërkombëtare të ekipeve përfaqësuese....

19 October, 2016Lexo më shumë

Turqi – Kosovë, do të befasoheni nga çmimi i biletave

Federata e Futbollit e Turqisë ka caktuar çmimet e biletave për ndeshjen kundër Kosovës....

19 October, 2016Lexo më shumë

FIFA dënon Kosovën?

Eroll Salihu e ka konfirmuar hapjen e procedurave disiplinore kundër FFK, për ndeshjen me Kroacinë që u zhvillua në “Loro Boriçi” të Shkodrës....

18 October, 2016Lexo më shumë

Kosova sjell dy “përforcime” për ndeshjen me Turqinë

Kosova do të duket më ndryshe në vazhdim të kualifikimeve të Botërorit “Rusia 2018”. Përzgjedhësi Albert Bunjaki ka paralajmëruar përforcime që nga ndeshja e nëntorit me Turqinë. Kurse, nga janari në dispozicion të Përfaqësueses do të jenë edhe sulmuesit e rrezikshëm, Besart Berisha e Erton Fejzullahu. Bunjaki beson se pas disa ndryshimeve Kosova do të tregohet më e fortë....

15 October, 2016Lexo më shumë

Skandal në “Loro Boriçi”, ndodh diçka e çuditshme

Vetëm 45 ditë pas inaugurimit të sta diumit “Loro Boriçi” ka filluar ndërhyrja në tapetin e tij....

15 October, 2016Lexo më shumë

“Kur luani keq dhe humbisni, ata ju vrasin”

Pep Guardiola iu ka dalë në mbrojtje futbollistëve që kritikohen pas humbjeve të skuadrave të tyre apo pas humbjeve në ekipe kombëtare....

14 October, 2016Lexo më shumë

De Biasi: Ky është qyteti ku dua të zhvillohet ndeshja Itali – Shqipëri

Ndeshja Itali-Shqipëri do të jetë e 5-ta në radhë më Grupin G kualifikues për “Kampionatin botëror 2018”....

14 October, 2016Lexo më shumë

Duka: Ky futbollist mund të largohet nga Kombëtarja shqiptare (FOTO)

presidenti Federatës Shqiptare të Futbollit (FSHF), Armand Duka e ka pranuar se mesfushori Ergys Kaçe mund të largohet nga ekipi....

14 October, 2016Lexo më shumë

Shqipëri – Izrael, lajm i madh nga FSHF

Në shitje në dyqanin online të FSHF-së kanë dalë bileta për tribunat VIP, B, D1, D3, C1 dhe C3,...

14 October, 2016Lexo më shumë

Turqi – Kosovë, vendim i madh nga “Dardanët” (FOTO)

"Dardanët" kanë vendosur të udhëtojnë për ta mbështetur Kosovën në ndeshjen e ardhshme kundër Turqisë. ...

13 October, 2016Lexo më shumë

Turqi – Kosovë, caktohet ora e ndeshjes nga UEFA

UEFA ka caktuar orën e ballafaqimit mes Turqisë dhe Kosovës....

13 October, 2016Lexo më shumë

Turan – Kosova, a do të ndodhë kjo?

Abdurrahim Albayrak, i ka bërë thirrje Fatih Terimit ta ftojë Arda Turanin në ndeshjen me Kosovën....

13 October, 2016Lexo më shumë

Shqipëri – Spanjë, befasi nga UEFA

Faqja e UEFA-s ka përmendur edhe kuqezinjtë në artikullin e përjavshëm: “Çfarë mësuam nga ...”....

13 October, 2016Lexo më shumë

Serbët përplasen mes vete për shkak të Kosovës

Partia Popullore Serbe (SNP) ka kërkuar sot nga autoritetet shtetërore për t’i hetuar arsyet se përse kryetari i Federatës së Volejbollit të Serbisë, Nenad Golijanin abstenoi gjatë votimit për pranimin e Kosovës në Federatën Ndërkombëtare Volejbollit (FIVB)...

12 October, 2016Lexo më shumë

UEFA e FIFA tregojnë nëse flamuri i Shqipërisë është i ndaluar në ndeshjet e Kosovës

Debati rreth flamurit kombëtar në ndeshjet e Kosovës ka qenë temë në javët e fundit....

12 October, 2016Lexo më shumë

Ukraina mposhti Kosovën, tani kërkon diçka tjetër

Federata Ukrainase e Futbollit ka një kërkesë pas ndeshjes ndaj Kosovës. ...

12 October, 2016Lexo më shumë

Kjo do të ndodhë në ndeshjen Turqi – Kosovë

Fadil Vokrri ka parashikuar duelin e ardhshëm kundër Turqisë, në eliminatoret e “Kampionatit botëror 2018....

12 October, 2016Lexo më shumë

Bunjaki: Ky është kampionati ku do të kualifikohet Kosova

Albert Bunjaki është bërë njeriu më i kritikuar pas nëntë golave që pësoi Kosova në humbjet nga Kroacia e Ukraina. Zërat që e kërkojnë largimin e tij janë shtuar dukshëm, por vetë përzgjedhësi nuk ndihet nën presion të kritikëve. Madje, Bunjaki i ka thënë “Zërit” se as që po e mendon largimin nga posti i selektorit para vitit 2020. Madje, thotë se i kupton kritikët sepse ata ia lakmojnë pozitën...

12 October, 2016Lexo më shumë

Berisha zbulon arsyen pse nuk ka luajtur për Shqipërinë (VIDEO)

Bernard Berisha ka bërë të ditur se nuk është ftuar asnjëherë nga Kombëtarja shqiptare, para se të vendos të luajë për Kosovën....

12 October, 2016Lexo më shumë

Largohet Bunjaki? Lajmi i madh nga Vokrri

Kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK), Fadil Vokrri ka mohuar spekulimet se Albert Bunjaki do të largohet nga posti i trajnerit në Përfaqësuesen e Kosovës....

12 October, 2016Lexo më shumë

Vokrri: Rezultatet e dy humbjeve të Kosovës nuk janë të drejta

Kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK), Fadil Vokrri ka folur pas dy humbjeve të njëpasnjëshme të ekipit në eliminatoret e “Kampionatit botëror 2018”....

12 October, 2016Lexo më shumë

San Marino shënon gol, shikojeni reagimin në studion e Norvegjisë (VIDEO)

Një studio e një televizioni norvegjez nuk mund t’i besonte se San Marino ka shënuar gol kundër tyre, në duelin e eliminatoreve për “Kampionatin botëror 2018”. ...

12 October, 2016Lexo më shumë

Përfaqësuesja e Kosovës, Blazeviç ka një premtim të madh

Miroslav Blazevic ka një premtim të madh për Përfaqësuesen e Kosovës. ...

12 October, 2016Lexo më shumë

Rumania luajti kundër Kazakistanit, por kur shkoi në hotel …

Ekipi i Rumanisë është plaçkitur në dhomat e hotelit para duelit me Kazakistanit në eliminatoret e “Kampionatit botëror 2018”....

12 October, 2016Lexo më shumë

Publikohen mesazhet telefonike të futbollistit të Kombëtares kundër De Biasit (FOTO)

Ergys Kaçe ka përplasje të thella me Gianni De Biasin dhe nuk është rastësi që një nga mesfushorët më të mirë të Kombëtares përfundoi në tribunë në ndeshjen me Spanjën....

12 October, 2016Lexo më shumë

“Panorama Sport” publikon mesazhet e Kaçes me gazetarin

"Panorama Sport" ka publikuar fakte të reja të përplasjes mes Ergys Kaçes dhe selektorit të Shqipërisë, Gianni de Biasi. ...

12 October, 2016Lexo më shumë

Argjentinë – Paraguaj, do të befasoheni nga rezultati (VIDEO)

Argjentina u mposht nga Paraguaj me rezultat 0:1 në kuadër të eliminatoreve për “Kampionatin botëror 2018”. Derlis Gonzalez realizoi golin e vetëm të takimit. ...

12 October, 2016Lexo më shumë

Krahasim: Titullarët e Kombëtares ndaj Spanjës, vlenin sa gjysma e këtij futbollisti (FOTO)

Shqipëria regjistroi statistika të frikshme negative në përballjen me Spanjën....

11 October, 2016Lexo më shumë

Super-pritja e Hart, që duhet ta shikojë patjetër Pep Guardiola (VIDEO)

Anglia mori vetëm një pikë në përballjen me Slloveninë, në kualifikuesen për Kampionatin Botëror....

11 October, 2016Lexo më shumë

Kosovari Fatos Beqiraj i bën të ëndërrojnë malazezët (VIDEO)

Mali i Zi ka shënuar fitore shumë të rëndësishme në udhëtim në Danimarkë....

11 October, 2016Lexo më shumë

Gjermania vërteton forcën (VIDEO)

Gjermania ka shënuar fitore të lehtë ndaj Irlandë së Veriut....

11 October, 2016Lexo më shumë
 

Fotolajm

‘’Në makinë, ka njerëz që nuk do të takohen kurrë më!’’
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Urban Basketball
  • Play Bike Rivals
  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play World Soccer Champion