Botërori FIFA 2018 – Page 2 – Lajmi.net

Aktuale

Super-gol nga Cristiano Ronaldo (VIDEO)

Cristiano Ronaldo ka shënuar gol të bukur në ndeshjen Portugali - Hungari....

25 March, 2017Lexo më shumë

Gol i “çmendur” në ndeshjen Bullgari – Holandë (VIDEO)

Bullgaria ka shënuar edhe golin e dytë ndaj Holandës, sërish nëpërmjet Delev....

25 March, 2017Lexo më shumë

Gabim katastrofalë në mbrojtjen e Holandës, shënon Bullgaria (VIDEO)

Bullgaria ka befasuar Holandën, duke i shënuar në minutën e 6-të me anë të Delev....

25 March, 2017Lexo më shumë

Ndodh edhe kjo: Dështon teknologjia, pranohet goli i parregullt (VIDEO)

FIFA po përdor mekanizma të shumtë për të eliminuar çdo gabim të gjyqtarëve në fushë....

25 March, 2017Lexo më shumë

Zvicra nuk ndalet, shënon edhe fitoren e pestë (VIDEO)

Zvicra ka shënuar fitore minimale 1:0 ndaj Letonisë, për të ruajtur vendin e parë në grupin B, në kualifikueset për Kampionatin Botëror....

25 March, 2017Lexo më shumë

Formacionet zyrtare: Portugali – Hungari

Janë bërë zyrtare formacionet e ndeshjes Portugali - Hungari. ...

25 March, 2017Lexo më shumë

Zvicër – Letoni, shënohet më në fund goli i parë (VIDEO)

Zvicra ka kaluar në epërsi ndaj Letonisë, me golin e shënuar nga Drmic....

25 March, 2017Lexo më shumë

Premtimi i Ujkanit: Do t’ju bëjmë krenar

Kapiteni i Kombëtares së Kosovës, Samir Ujkani, në llogarinë e tij në Instagram ka shkruar për humbjen e 1:2 nga Islanda....

25 March, 2017Lexo më shumë

Zvicër – Letoni, ky është rezultati pas pjesës së parë

Ka përfunduar pa gola pjesa e parë e ndeshjes Zvicër – Letoni. Edhe pse skuadra e Zvicrës me katër shqiptarë në formacion, e dominoi këtë pjesë, nuk ka arritur të gjejë golin e epërsisë, për të cilin do të insistojë përgjatë gjithë pjesës së dytë....

25 March, 2017Lexo më shumë

FSHF dënon veprimin e ulët të ‘Illyrian Elite’

Federata Shqiptare e Futbollit ka dënuar aktet e shëmtuara dhe aspak sportive të tifozëve shqiptarë të ‘Illyrian Elite’....

25 March, 2017Lexo më shumë

Bale vjen me një ndërhyrje ‘horror’ (VIDEO)

Ylli i Real Madrid, Gareth Bale, është ndëshkuar vetëm me karton të verdh për një ndërhyrje shumë të ashpër në John O’Shea’, në ndeshjen mes Uellsit dhe Republikës së Irlandës....

25 March, 2017Lexo më shumë

Zvicër – Letoni, formacionet zyrtare (FOTO)

Zvicra do të kërkojë fitoren e pestë në kualifikueset për Kampionatin Botëror....

25 March, 2017Lexo më shumë

Kryetari i ‘Dardanëve’ tregon kush e ndaloi banerin ‘Kosovo is Kosovo’ (FOTO)

Kryetari i tifozërisë së Kombëtares së Kosovës, Lulzim Berisha, në llogarinë e tij në Facebook, ka reaguar rreth mos lejimit për futjen në stadiumin ‘Loro Boriçi’ banerin ‘Kosovo is Kosovo’....

25 March, 2017Lexo më shumë

De Biasi fton në kombëtare talentin shqiptar te Atletico Madridit (FOTO)

Pas Afrim Takut të Tiranës, Kombëtares Shqiptare do t’i bashkohet edhe Keide Bare....

25 March, 2017Lexo më shumë

Xhaka i përgjigjet De Biasit, zbulon nëse është larguar nga Kombëtarja shqiptare (FOTO)

Taulant Xhaka ka mohuar se ka vendosur të largohet nga Kombëtarja shqiptare pas lajmit të përplasjes me selektorin Gianni de Biasi. Ai ka postuar një fotografi me Amir Abrashin, i cili po ashtu raportohet se ka mosmarrëveshje me italianin, përcjell "lajmi.net". Por, Xhaka ka bërë një koment duke mohuar largimin nga Kombëtarja. ...

25 March, 2017Lexo më shumë

Ky është vendimi i policisë italiane për tifozin e grupit “Plisat”, i arrestuar kundër Italisë (FOTO)

"Plisat" kanë njoftuar se një anëtar i tyre i arrestuar gjatë ndeshjes kundër Italisë është liruar sot. ...

25 March, 2017Lexo më shumë

Avdijaj: Kosovë, të dua (FOTO)

Donis Avdijaj ka publikuar një mesazh emocionues një ditë pas humbjes nga Islanda në kuadër të eliminatoreve për "Kampionatin botëror 2018". ...

25 March, 2017Lexo më shumë

Kosovë – Islandë, falënderim nga “Dardanët” (FOTO)

"Dardanët" kanë publikuar një falënderim pas ndeshjes mes Kosovës dhe Islandës. ...

25 March, 2017Lexo më shumë

Mediat italiane shpallin dy futbollistët më të dobët të Shqipërisë (FOTO)

Migjen Basha dhe Ansi Agolli janë vlerësuar me notat më të ulëta si dy futbollistët më të dobët të Shqipërisë nga dueli i humbur kundër Italisë me rezultat 2:0. ...

25 March, 2017Lexo më shumë

Buffon ka një mesazh fantastik për tifozët shqiptarë!

Gianluigi Buffon ka folur dhe për mediat shqiptare duke falenderuar tifozët shqiptarë. ...

25 March, 2017Lexo më shumë

Kosova ‘mposhti’ Islandën, jo me rezultat por diçka tjetër (FOTO)

Kosova u mund nga Islanda me rezultat 2:1 por e 'mposhti' kundërshtarin në përqindjen e posedimit të topit. ...

25 March, 2017Lexo më shumë

Incidenti në ndeshjen Itali – Shqipëri, deklaratë fantastike nga De Rossi

Dianele De Rossi ka thënë se Italia e Shqipëria duhet të turpërohen për incidentin n♪7 tribuna. ...

25 March, 2017Lexo më shumë

Bekim Haxhiu “bombardon” Albert Bunjakun (FOTO)

Ish-nënkryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Bekim Haxhiu, ka goditur ashpër me një postim në Facebook përzgjedhësin e Përfaqësueses së Kosovës, Albert Bunjakun....

25 March, 2017Lexo më shumë

Buffon e bën ‘shqiponjën’ pas ndeshjes kundër Shqipërisë (FOTO)

Gianluigi Buffon e ka bërë shqiponjen me duar pas duelit mes Italisë dhe Shqipërisë, në fotografi me komentatorin e Super Sport, Dritan Shakohoxha. ...

25 March, 2017Lexo më shumë

Policia italiane ka një lajm të ‘frikshëm’ për tifozët e Kombëtares shqiptare (FOTO)

Policia e specializuar e Italisë ka bërë arrestimet e para pas incidentit në ndeshjen mes Italisë dhe Shqipërisë. ...

25 March, 2017Lexo më shumë

Nuk ishin “Plisat”, zbulohet kush e bëri “tym” ndeshjen Itali – Shqipëri (FOTO)

Bëhet fjalë për ultras dhe kapoultras që kanë qenë më parë pjesë e grupimit “Tifozët Kuqezi”. ...

25 March, 2017Lexo më shumë

Avdijaj: Kjo ishte arsyeja e humbjes nga Islanda

Donis Avdijaj ka analizuar humbjen e Kosovës nga Islanda....

25 March, 2017Lexo më shumë

Harrojeni incidentin, kjo është fotografia më e bukur nga ndeshja Itali – Shqipëri (FOTO)

Përkundër ndërprerjes së përkohshme të duelit mes Italisë dhe Shqipërisë, në tribuna u shfaq një mesazh fantastik: Rroftë Shqipëria dhe Italia. ...

25 March, 2017Lexo më shumë

Lajm shumë i keq për futbollistin e Kosovës pas humbjes nga Islanda (FOTO)

Fanol Përdedaj u lëndua në ndeshjen mes Kosovës dhe Islandës. ...

25 March, 2017Lexo më shumë

Berisha ‘godet’ Bunjakun, zbulon gabimin në humbjen ndaj Islandës

Besart Berisha është ankuar se nuk ishte në gjendje të shërbehej për të realizuar gol pas rolit të sulmuesit të krahut në humbjen 2:1 nga Islanda. ...

25 March, 2017Lexo më shumë

Shqipëria e merr një lajm katastrofal pas humbjes nga Italia

Humbja ndaj Italisë 2:0 në Palermo nuk është lajmi i vetëm i keq që Kombëtarja e Shqipërisë e ka marrë mbrëmë....

25 March, 2017Lexo më shumë

Kosova mposhtet nga Islanda, ja çfarë ka bërë ekipi i Berishës, Melbourne Victory (FOTO)

Melbourne Victory ka shkruar për debutimin e Besart Berishës për Përfaqësuesen e Kosovës, pas humbjes 2:1 nga Islanda. ...

25 March, 2017Lexo më shumë

Hysaj: Mirë që ndodhi kjo, tani nuk do më lodhin kokën!

Elseid Hysaj ka arsye të jetë i lumtur përkundër humbjes së Shqipërisë nga Italia me rezultat 2:0. ...

25 March, 2017Lexo më shumë

Zbulohet arsyeja e ndërprerjes së ndeshjes Itali – Shqipëri (VIDEO)

"Plisat" duket se në shenjë të hakmarrjes për vendimin e kreut të Federatës së Shqipërisë të Futbollit (FFK), Armand Duka për vendimin që atyre të mos u lejohet hyrja në duelin e shkuar ndaj Izraelit, hodhën fishekzjarre në fushën e stadiumit në Palermo duke e ndërprerë përkohësisht ndeshjen e mbrëmshme me Italinë. ...

25 March, 2017Lexo më shumë

Bunjanki: Ardhja e Hadërgjonajt do të na zgjidhte shumë probleme

Albert Bunjaki ka deklaruar se ardhja e Florent Hadërgjonajt te Kosova do të zgjidhte problemet anësore në mbrojtje....

24 March, 2017Lexo më shumë

Futbollistët e Kosovës takohen me familjarët pas humbjes nga Islanda (FOTO)

Futbollistët e Kombëtares së Kosovës pas humbjes nga Islanda, jashtë stadiumit ‘Loro Boriçi’ janë takuar me familjarët e tyre,para se të kthehen në hotelin ku janë të vendosur....

24 March, 2017Lexo më shumë

Memushaj: Nuk e prisja atë nga tifozët shqiptarë

Ledian Memushaj ka mbetur i zhgënjyer si nga rezultati i ndeshjes, ashtu edhe nga incidentet në tribuna të cilat sollën ndërprerjen e saj. për “Super Sport: ai deklaroi se nuk e kishte pritur një situatë të tillë....

24 March, 2017Lexo më shumë

Besart Berisha tregon fajtorin e humbjes nga Islanda

Besart Berisha mendon se lojtarëve të Kosovës u ka munguar disiplina në ndeshjen ndaj Islandës...

24 March, 2017Lexo më shumë

Flet Atdhe Nuhiu, sulmuesi që debutoi me gol te Kosova

Sulmuesi që debutoi me gol në përfaqësuesen e Kosovës, Atdhe Nuhiu beson se këto lojtarë të rinj do të kenë shumë suksese në të ardhmen, por për këtë ka kërkuar durim....

24 March, 2017Lexo më shumë

Trajneri i Italisë: Shqipëria na rrezikoi vetëm 30 sekondat e parë

Trajneri i Italisë, Xhampiero Ventura e cilëson fitoren e sotme plotësisht të merituar, duke deklaruar se Shqipëria kishte bërë pakgjë për të rrezikuar suksesin e të kaltërve....

24 March, 2017Lexo më shumë

Flet De Biasi: Ja pse e humbëm ndeshjen nga Italia

Trajneri i Kombëtares së Shqipërisë Gianni de Biasi edhe pse doli i humbur nga ndeshja me Italinë sërish është shprehur optimist në lidhje me ndeshjen e zhvilluar ndaj kombëtares azzure....

24 March, 2017Lexo më shumë

Trajneri i Islandës e vlerëson lartë Kosovën, e cilëson me fat fitoren e skuadrës së tij

Trajneri i Islandës, Heimir Hallgrimsson, ka deklaruar se skuadra e tij me shumë fat i mori tre pikë ndaj Kosovës....

24 March, 2017Lexo më shumë
 

Fotolajm

Kim Jung, bëhet pjesë e batutave
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Urban Basketball
  • Play iStunt 2
  • Play Zombie Big Trouble
  • Play Urban Basketball