Botërori FIFA 2018 – Page 19 – Lajmi.net

Aktuale

Ansi Agolli godet Etrit Berishën

Ansi Agolli ka folur për humbjen 3:0 të Shqipërisë nga Izraeli....

12 November, 2016Lexo më shumë

Berisha i mërzitur për kartonin e kuq, ja çfarë ka bërë pas ndeshjes

Etrit Berisha e ka përjetuar rëndë kartonin e kuq dhe humbjen e Shqipërisë 0:3 nga Izraeli....

12 November, 2016Lexo më shumë

Gjimshiti: Ja çfarë më tha gjyqtari kur e pyeta për kartonin e kuq

Protagonisti fatkeq i ndeshjes Shqipëri – Izrael, Berat Gjimshiti, u ka kërkuar falje tifozëve dhe shokëve të skuadrës për kartonin e kuq....

12 November, 2016Lexo më shumë

Hysaj shpërthen ndaj gjyqtarit të ndeshjes Shqipëri – Izrael

Elseid Hysaj ka kritikuar ashpër gjyqtarin e ndeshjes Shqipëri – Izrael....

12 November, 2016Lexo më shumë

A ishte kjo ndeshja më e çuditshme në karrierën e De Biasit? Përgjigjet italiani

Ndeshja me Izraelin, nuk ishte ndeshja me e çuditshme për Gianni De Biasin....

12 November, 2016Lexo më shumë

De Biasi: S’dua të merrem me vendimet e arbitrit

Gianni de Biasi s’ka pranuar të merret me vendimet e gjyqtarit që ndau drejtësinë në ndeshjen Shqipëri – Izrael....

12 November, 2016Lexo më shumë

Kjo është renditja në grupin e Shqipërisë (FOTO)

Humbja nga Izraeli e lë larg katër pikë Shqipërinë nga Spanja dhe Italia, që kryesojnë në grupin G me nga 10 pikë....

12 November, 2016Lexo më shumë

Shqipëri – Izrael, statistikat e ndeshjes (FOTO)

Shqipëria është mundur 0:3 nga Izraeli në ‘Elbasan Arena’ në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Botëror....

12 November, 2016Lexo më shumë

Fitojnë Italia dhe Spanja

Italia dhe Spanja dhe shënuar fitore të thella në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Botëror....

12 November, 2016Lexo më shumë

Shqipëria me nëntë lojtarë mundet 3:0 nga Izraeli (VIDEO)

Shqipëria ka pësuar edhe humbjen e dytë në eliminatorët për Kampionatin Botëror, duke u mposhtur në ‘Elbasan Arena’ 0:3 nga Izraeli, në një ndeshje që do të ngrit shumë dilema falë disa vendimeve kontroverse të gjyqtarit kryesor....

12 November, 2016Lexo më shumë

Izraelin e ndihmon fati, e dyfishon epërsinë ndaj Shqipërisë (VIDEO)

Izraeli me shumë fat ka dyfishuar epërsinë ndaj Shqipërisë....

12 November, 2016Lexo më shumë

Alban Hoxha bën heroin, pret penalltinë ndaj Izraelit (VIDEO)

Albano Hoxha që zëvendësoi të ndëshkuarin me karton të kuq, Etrit Berishën, ka bërë pritje fantastike duke pritur penalltinë, për të mbajtur gjallë shpresën e Kombëtares Shqiptare për një rezultat të mirë ndaj Izraelit....

12 November, 2016Lexo më shumë

Tifozët Kuqezi brohorasin: Unë jam Astriti

Tifozët e Kombëtares Shqiptare në shenjë kujtimi për aktivistin e VV-së, Astrit Dehari në minutën e 26 të ndeshjes kundër Izraelit kanë brohoritur ‘Unë jam Astriti’....

12 November, 2016Lexo më shumë

Legjenda e Turqisë i thur lavde Kosovës

Përfaqësuesja kosovare humbi në stadiumin Antalya Arena kundër Turqisë me rezultat 2-0 në saje të dy golave të pranuar në pjesën e dytë....

12 November, 2016Lexo më shumë

Pjesa e parë: Shqipëri 0-1 Izrael (VIDEO)

Izraeli ka shkuar me epërsi 1:0 në pushimin e pjesës së parë ndaj Shqipërisë, me golin e shënuar në minutën e 18’ nga Zahavi nga penalltia. Vlen të ceket se Shqipëria po luan me një lojtar më pak pas ndëshkimit me karton të kuq të Gjimshitit....

12 November, 2016Lexo më shumë

Bale ‘bombardon’ Serbinë (VIDEO)

Gareth Bale e ka kaluar në epërsi Uellsin ndaj Serbisë, duke shënuar gol të bukur në minutën e 30’....

12 November, 2016Lexo më shumë

Arda Turan: Të gjithë mund të humbin pikë ndaj Kosovës

Arda Turan ka folur për fitoren 2:0 të Turqisë ndaj Kosovës....

12 November, 2016Lexo më shumë

Kjo është ndërhyrja që i kushtoi me karton të kuq Gjimshitit (VIDEO)

Berat Gjimshiti ka lënë Shqipërinë me një lojtar më pak në fushë, pas ndëshkimit me karton të kuq....

12 November, 2016Lexo më shumë

Shqipëria me një lojtar më pak, Izraeli shënon nga penalltia (VIDEO)

Izraeli ka kaluar në epërsi ndaj Shqipërisë, duke shënuar nga penalltia. Ndërsa Shqipëria ka mbetur me një lojtar më pak pas ndëshkimit me karton të kuq të Gjimshitit....

12 November, 2016Lexo më shumë

Ylli i Turqisë lavdëron Kosovën, ja çfarë thotë

Mesfushori turk Yunus Malli pas takimit është shprehur se Kosova bëri një lojë shumë të mirë, dhe kombëtarja e tij duhej të ishte shumë e vëmendshme. ...

12 November, 2016Lexo më shumë

Terim vlerëson Kosovën, kërkon që t’i jepet kohë

Përfaqësuesja kosovare humbi në stadiumin Antalya Arena kundër Turqisë me rezultat 2-0 në saje të dy golave të pranuar në pjesën e dytë....

12 November, 2016Lexo më shumë

Berisha: Luajtëm mirë, na duartrokitën edhe tifozët e Turqisë

Valon Berisha ka thënë se Kosova luajti mirë pavarësisht humbjes nga Turqia....

12 November, 2016Lexo më shumë

Pse Kosova nuk bëri asnjë zëvendësim? Përgjigjet Albert Bunjaki

Albert Bunjaki vendosi që ndeshjen Turqi – Kosovë, ta përfundoi pa asnjë zëvendësim....

12 November, 2016Lexo më shumë

Shqipëri – Izrael, policia i largon Plisat (FOTO)

Tifo grupit nga Prishtina, Plisave, nuk iu është lejuar të fusin në ‘Elbasan Arena’ një transparent ku shkruhej emri i tyre....

12 November, 2016Lexo më shumë

Albert Bunjaki flet për humbjen e Kosovës nga Turqia

Albert Bunjaki ka folur për humbjen 2:0 të Kosovës nga Turqia, në kualifikimet për Kampionatin Botëror....

12 November, 2016Lexo më shumë

Ujkani bën thirrje për më shumë kujdes në pjesën e dytë

Samir Ujkani ka bërë thirrje për më shumë kujdes në pjesët e dyta....

12 November, 2016Lexo më shumë

Kjo është renditja në grupin e Kosovës (FOTO)

Kosova me humbjen nga Turqia, mbetet në vendin e fundit në grupin I pas katër ndeshjeve....

12 November, 2016Lexo më shumë

Turqi – Kosovë, statistikat e ndeshjes (FOTO)

Turqia ka mposhtur 2:0 Kosovën në një ndeshje që e dominuan në pjesën më të madhe të kohës. Statistikat e kësaj ndeshje mund t’i shikoni në fotografinë e mëposhtme....

12 November, 2016Lexo më shumë

Pesë minuta pakujdesi, i kushtuan me humbje Kosovës (VIDEO)

Përfaqësuesja e Kosovës ka pësuar edhe humbjen e tretë në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Botëror....

12 November, 2016Lexo më shumë

Shqipëri – Izrael, formacionet zyrtare (FOTO)

Kombëtarja Shqiptare në ‘Elbasan Arena’ luan me Izraelin, në ndeshjen e vlefshme për Kampionatin Botëror. Ndeshja fillon nga ora 20:45....

12 November, 2016Lexo më shumë

Turqia shënon edhe golin e dytë ndaj Kosovës (VIDEO)

Turqia ka shënuar edhe golin e dytë ndaj Kosovës në minutën e 55’, me anë të Sen....

12 November, 2016Lexo më shumë

Bie mbrojtja e Kosovës, shënon Turqia (VIDEO)

Turqia më në fund ka arritur të thyej mbrojtjen e Kosovës, duke shënuar në minutën e 50’ me anë të Yilmaz....

12 November, 2016Lexo më shumë

E pafat Kosova, momenti kur shtylla i mohon golin Valon Berishës (VIDEO)

Kosova ka mundur lehtë të shkoi me epërsi 0:1 në pushimin e pjesës së parë, sikurse shtylla të mos i mohonte golin....

12 November, 2016Lexo më shumë

Super Samir Ujkani (VIDEO)

Samir Ujkani është më meritori se Kosova nuk ka pësuar gol nga Turqia, me disa super pritje të bëra gjatë kësaj pjese....

12 November, 2016Lexo më shumë

Koreografia gjigante e tifozëve turq (FOTO)

Tifozët turq kanë shpalosur një koreografi fantastike për ndeshjen Turqi – Kosovë....

12 November, 2016Lexo më shumë

Dardanët shpalosin transparent fantastik në ‘Antalya Stadium’ (FOTO)

‘Dardanët’ kanë shpalosur një transparent domethënës në momentin e intonimit të himnit të Kosovës. “E dimë kush jemi dhe si ndihemi”, shkruhej në transparentin e ‘Dardanëve’....

12 November, 2016Lexo më shumë

Nis ndeshja Turqi – Kosovë

Ka nisur ndeshja mes Turqisë dhe Përfaqësueses së Kosovës....

12 November, 2016Lexo më shumë

Atmosferë e zjarrtë në ‘Antalya Stadium’, bëhen bashkë kosovarët dhe turqit (VIDEO)

Tifozët shqiptarë të Përfaqësueses së Kosovës, kanë krijuar një atmosferë të jashtëzakonshme në hyrje të ‘Antalya Stadium’, së bashku me tifozët e Kombëtares së Turqisë....

12 November, 2016Lexo më shumë

Futbollistët e Kosovës dalin për nxehje, ja si priten nga turqit (FOTO)

Lojtarët e Përfaqësueses së Kosovës kanë dalë në fushën e stadiumit të Antalyas, për të kryer nxehjet e fundit para ndeshjes me Turqinë. ...

12 November, 2016Lexo më shumë

Turqi – Kosovë, nëse ndodh kjo shkarkohet Bunjaki

Nëse në lojën me Turqinë, Kosova pëson një debakël sikurse ai me Kroacinë, Albert Bunjaki mund të shkarkohet pozita e përzgjedhësit, bëjnë të ditur burime të gazetametro.net të afërta me udhëheqjen e Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK)....

12 November, 2016Lexo më shumë

Xhaka: Do të relaksohem me ndeshjen Turqi – Kosovë dhe Shqipëri – Izrael

Ndeshjen Turqi – Kosovë do ta ndjekë edhe Granit Xhaka....

12 November, 2016Lexo më shumë

Formacionet zyrtare: Turqi – Kosovë (FOTO)

Përfaqësuesja e Kosovës ndodhet para një testi të vështirë në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Botëror....

12 November, 2016Lexo më shumë

‘Dardanët’ hynë të parët në ‘Antalya Stadium’, ja atmosfera e tyre (Foto/Video)

Tifozët e Përfaqësueses së Kosovës, ‘Dardanët’ janë të parët që kanë zënë vendet në ‘Antalya Stadium’....

12 November, 2016Lexo më shumë
 

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play iStunt 2
  • Play Bow Master Japan
  • Play World Soccer Champion
  • Play Berry Rush