Botërori FIFA 2018 – Page 16 – Lajmi.net

Aktuale

Lojtarët e Kosovës dalin në fushë, ja çfarë bëjnë ‘Dardanët’ (Foto)

Lojtarët e Kosovës dhe të Islandës kanë dalur për të zhvilluar ngrohjet para ndeshjes....

24 March, 2017Lexo më shumë

Grupi I: Turqia mposht Finlandën, i bën favor të madh Kosovës

Turqia ka shënuar edhe fitoren e dytë në kualifikueset për Kampionatin Botëror....

24 March, 2017Lexo më shumë

Cana vjen me urimin më emocionues të ditës (FOTO)

Lorik Cana ka bërë një urim interesant para ndeshjeve Kosovë-Islandë, dhe Itali-Shqipëri....

24 March, 2017Lexo më shumë

Tifozët e Kosovës hapin transparentin e parë në ‘Loro Boriçi’ (FOTO)

Tifozët e Kosovës kanë hapur transparentin e parë në stadiumin ‘Loro Boriçi’, para ndeshjes me Islandën....

24 March, 2017Lexo më shumë

Itali-Shqipëri, formacionet zyrtare

Kombëtarja Shqiptare zhvillon ndeshjen kundër Italisë për kualifikime në Botërorin Rusia 2018....

24 March, 2017Lexo më shumë

Kosovë – Islandë, formacionet zyrtare (FOTO)

Kombëtarja e Kosovës zhvillon ndeshjen e pestë kualifikuese për Kampionatin Botëror ‘Rusia 2018’....

24 March, 2017Lexo më shumë

Dardanët respektojnë urdhrin e policisë, ja çfarë do të bëhet me flamujt (FOTO)

Zbulohet arsyeja e ndalesë së policisë shqiptare për 24 flamujt e Dardanëve, që përmbajnë emrat e të gjithë lojtarëve të Kosovës....

24 March, 2017Lexo më shumë

Kosovë-Islandë, diçka të pabesueshme bën Rashica (Foto)

Përderisa po afrohet koha që ndeshja Kosovë-Islandë, të fillojë lojtarët tashmë kanë arritur në zhveshtore....

24 March, 2017Lexo më shumë

Ekipi kombëtar i Kosovës mbërrin në ‘Loro Boriçi’, pritet me ovacione nga tifozët (FOTO)

Ekipi kombëtar i Kosovës ka mbërritur në stadiumin ‘Loro Boriçi’. Lojtarët kanë shkelur për herë të parë sot në fushën e këtij stadiumi, ku janë pritur me ovacione të mëdha nga tifozët që gjendeshin në tribuna....

24 March, 2017Lexo më shumë

Policia shqiptare nuk lejon inkuadrimin në stadium të 24 flamujve me emrat e lojtarëve (FOTO)

Vjenë dhe skandali i parë nga “Loro Boriqi”, me shpresën se vendimi i policisë shqiptare do të ndryshojë në minutat në vijim....

24 March, 2017Lexo më shumë

​Numër i vogël i tifozëve islandezë në Shkodër (Foto)

Tifozët e Islandës u bënë të njohur me përkrahjen e tyre ndaj shtetit në mënyrë shumë interesante gjatë Kampionatit Evropian në Francë....

24 March, 2017Lexo më shumë

Ja cilët televizione transmetojnë ndeshjen Kosovë – Islandë

Kosova sonte me fillim nga ora 20:45 zhvillon ndeshjen e radhës në kualifikime për Botëror, kësaj radhe kundër Islandës....

24 March, 2017Lexo më shumë

A do të jetë ky super-formacioni me të cilin do të startojë Kosova?

Kosova duke filluar nga ora 20:45, zhvillon ndeshjen e pestë kualifikuese për Kampionatin Botëror ndaj Islandës....

24 March, 2017Lexo më shumë

Nuk do ta besoni me cilën këngë shqipe po hedhin valle tifozët kuqezi (VIDEO)

24 marsi është shndërruar në ditë feste për gjithë shqiptarët....

24 March, 2017Lexo më shumë

Dardanët i japin jehonë kosovare qytetit të Shkodrës (VIDEO/FOTO)

Qindra tifozë Dardanë janë mbledhur në sheshin kryesor të Shkodrës, ku janë duke dhuruar emocione të jashtëzakonshme pak orë para fillimit të ndeshjes Kosovë – Islandë....

24 March, 2017Lexo më shumë

Dështon plani italian, kuqezinjtë ‘pushtojnë’ Palermon (FOTO)

Plani italian për transferimin e ndeshjes në Sicili nuk ka bërë punë. Tifozët shqiptarë nuk kanë zhgënjyer dhe që nga mbrëmja e të enjtes e gjatë paradites së sotme, kanë pushtuar rrugët e qytetit të Palermos....

24 March, 2017Lexo më shumë

Dardanët kanë një kërkesë për Besart Berishën (VIDEO)

Kur kanë mbetur edhe pak orë para ndeshjes ndaj Islandës, "Dardanët" e kanë një kërkesë të vetme nga Besart Berisha....

24 March, 2017Lexo më shumë

Ky është formacioni i frikshëm i Islandës kundër Kosovës (FOTO)

Mediet në Islandë kanë publikuar një formacion të mundshëm të kombëtares së tyre, që mund ta shohim në fushë kundër Kosovës....

24 March, 2017Lexo më shumë

Mesazhi i Bernard Berishës para ndeshjes me Islandën

Anësori i Kosovës, Bernard Berisha, ka përçuar një mesazh te lojtarët dhe tifozët e Kosovës para ndeshjes me Islandën....

24 March, 2017Lexo më shumë

Kjo është gjendja e fushës në stadiumin ‘Loro Boriçi’ (FOTO)

Gjithçka gati në stadiumin ‘Loro Boroçi’ për ndeshjen Kosovë – Islandë....

24 March, 2017Lexo më shumë

Kosovë – Islandë, ja çka po ndodh në Shkodër (VIDEO)

Numri i tifozëve ‘Dardanë’ në Shkodër sa shkon e rritet nga ora në orë....

24 March, 2017Lexo më shumë

Berisha i suspenduar ndaj Italisë, ka një befasi për Kombëtaren shqiptare!

Pavarësisht mungesës, portieri i lindur në Prishtinë nuk do ta kursejë mbështetjen për Kombëtaren Kuqezi....

24 March, 2017Lexo më shumë

FFK me dhurata për mysafirët nga Islanda (FOTO)

Në mbrëmjen e së enjtes, presidenti i FFK-së Fadil Vokrri me bashkëpunëtorë shtroi darkë për krerët e Federatës së Futbollit të Islandës. Ata po ashtu shkëmbyen dhurata mes vete para duelit të sotëm në Shkodër. ...

24 March, 2017Lexo më shumë

Shqiptarët “djegin” rrugët e Palermos disa orë para ndeshjes me Italinë (FOTO)

Tifozët shqiptarë kanë pushtuar rrugët e Palermos gjatë ditës së sotme para ndeshjes ndaj Italisë. Ata kanë ofruar një mikpritje të madhe për tifozët kuqezi, të cilët kanë vendosur për ta ndjekur nga pranë sot Kombëtaren. ...

24 March, 2017Lexo më shumë

Nuk do ta besoni kush po përgatit kafe për futbollistët e Kosovës (VIDEO)

Është fizioterapeuti i Përfaqësueses, Zheraldin Dërguti, që është bërë banakier i lojtarëve....

24 March, 2017Lexo më shumë

Rrahmani: Kjo dua të ndodh sonte mes Kosovës dhe Shqipërisë (FOTO)

Amir Rrahmani ka publikuar një mesazh fantastik para ndeshjeve të Kosovës dhe Shqipërisë. ...

24 March, 2017Lexo më shumë

Cana: Duhet t’i tregojmë Italisë se nuk kemi ardhur vetëm në vitet ’90, por jemi këtu prej lashtësisë

Takimi me komunitetin arbëresh në Sicili ishte një ëndërr e kthyer në realitet....

24 March, 2017Lexo më shumë

Këshillat dhe krenaria e një babai-legjendë, Foto Strakosha: Nuk e prisja…

Legjenda e portës shqiptare ka ruajtur gjithmonë gjakftohtësinë kur ishte vetë në fushë, por emocionet janë të dukshme ndërsa flet për të birin, Thomasin, i cili sonte do të bëjë debutimin me fanellën kuqezi. Në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport”, ai tregon bisedat me të birin si dhe këshillat që i ka dhënë. ...

24 March, 2017Lexo më shumë

Festa e ‘Intelektualëve’ në Shkodër para ndeshjes Kosovë – Islandë (FOTO)

Tifozët e Dritës së Gjilanit, “Intelektualët” kanë qenë më të hershmit që kanë nisur ta ndezin atmosferën në Shkodër para ndeshjes mes Kosovës dhe Islandës. ...

24 March, 2017Lexo më shumë

Itali – Shqipëri, formacionet e skuadrave (FOTO)

"Corriere dello Sport" ka publikuar formacionet e mundshme për duelin mes Italisë dhe Shqipërisë në Palermo në kuadër të eliminatoreve për "Kampionatin botëror 2018". ...

24 March, 2017Lexo më shumë

Kështu po përgatitet Kombëtarja Shqiptare për Italinë (VIDEO)

Edhe Kombëtarja Shqiptare ka filluar përgatitjet për ndeshjen kualifikuese ndaj Italisë. Kuqezinjtë më 24 mars janë mysafirë të ish kampionëve të botës në Palermo. Në videon e mëposhtme mund të shikoni një përmbledhje të stërvitjes së ditës së sotme....

21 March, 2017Lexo më shumë

Ky është falënderimi që ka Arbër Zeneli për tifozët e Kosovës

Kombëtarja e Kosovës sot ka kryer stërvitjen e parë para ndeshjes me Islandën....

21 March, 2017Lexo më shumë

Atdhe Nuhiu: Dua debutim me fitore

Atdhe Nuhiu është njëra nga tri ardhjet e reja tek Përfaqësuesja e Kosovës....

20 March, 2017Lexo më shumë

Drithëruese: Kjo është surpriza e Dardanëve për yjet e Kombëtares së Kosovës (VIDEO)

Tifo grupi i tifozëve ‘Dardanët’ kanë dhuruar momente emocionuese për lojtarët e Kombëtares së Kosovës....

20 March, 2017Lexo më shumë

Mediet serbe “shpërthejnë” ndaj FIFA-s shkaku i Kosovës (FOTO)

Lista e shpallur prej trajnerit të përfaqësueses së Kosovës në futboll, Albert Bunjakut ka bërë bujë të madhe edhe në shtetin serb....

20 March, 2017Lexo më shumë

Mundësi e artë për tifozët, ja ku mund t’i takojnë nesër yjet e Kosovës

Tifozët mund të takojnë futbollistët e Kombëtare së Kosovës, para ndeshjes së të premtes ndaj Islandës...

20 March, 2017Lexo më shumë

Me këtë formacion të frikshëm Italia do ta sulmojë Shqipërinë (FOTO)

Trajneri i Italisë, Xhampiero Ventura, dëshiron të shfrytëzojë maksimalisht formën e mirë që po kalojnë futbollistët ofensivë që ka në dispozicion. Ndaj në ndeshjen përballë Shqipërisë, tekniku i “azurrëve” po planifikon të hedhë në fushë që nga minuta e parë një skemë shumë ofensive me 4 sulmues....

20 March, 2017Lexo më shumë

Kosovë – Islandë, drejtohet nga gjyqtari i Ligës së Kampionëve (FOTO)

Dueli i së premtes ndërmjet Kosovës dhe Islandës që zhvillohet në stadiumin Loro Boriçi në Shkodër do të drejtohet nga gjyqtarët portugez....

20 March, 2017Lexo më shumë

E teprojnë bastoret, ja çfarë kuote i vendosin Kosovës ndaj Islandës (FOTO)

Kombëtarja e Kosovës do të tentojë të bëjë historinë ndaj Islandës, në kualifikuesen për botërorin ‘Rusia 2018’....

20 March, 2017Lexo më shumë

A e keni ditur këtë fakt të Kombëtares së Kosovës?

Kosova ka një të ardhme shumë premtuese sa i përket përfaqësueses së futbollit....

20 March, 2017Lexo më shumë

Bëhen bashkë baxhanakët e Kombëtares së Kosovës (FOTO)

Besart Berisha i është bashkuar ekipit kombëtar të Kosovës....

20 March, 2017Lexo më shumë

Atdhe Nuhiu vjen me fotografinë që i gëzon gjithë tifozët e Kosovës (FOTO)

Pothuajse të gjithë lojtarët e Kombëtares së Kosovës kanë mbërritur në Kosovë, për grumbullimin e radhës....

20 March, 2017Lexo më shumë

Talenti i Romës lë Shqipërinë, vjen te Kosova (FOTO)

Ekipet kombëtaret të Kosovës të të gjitha moshave, po bëhen çdo ditë e më shumë....

20 March, 2017Lexo më shumë
 

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Urban Basketball
  • Play Urban Basketball
  • Play Zombie Big Trouble
  • Play 8 Ball Pool