Botërori FIFA 2018 – Lajmi.net

Aktuale

Përparim Hetemaj tregon pse i tha ‘JO’ Përfaqësueses së Kosovës (VIDEO)

Refuzimi i Përfaqësueses së Kosovës vazhdon të jetë një pyetje që iu bëhet vazhdimisht futbollistëve me prejardhje nga Kosova....

3 February, 2017Lexo më shumë

Kroacia detyrohet ta ndërrojë stemën e ekipit kombëtar, arsyeja e çuditshme

Kombëtarja e futbollit të Kroacisë, Italisë e shteteve të tjera anëtare të Bashkimit Evropian, do të detyrohen të ndërrojnë stemat e ekipeve kombëtare....

3 February, 2017Lexo më shumë

ZYRTARE: Armando Sadiku bëhet me skuadër të re (FOTO)

Sulmuesi i Kombëtares Shqiptare, Armando Sadiku, është lojtari më i ri i Luganos....

7 January, 2017Lexo më shumë

Përfaqësuesja U-17 filloi grumbullimin katërditor në Durrës

Përfaqësuesja e Kosovës U-17 e ka filluar sot grumbullimin e radhës katër ditor në Durrës....

2 January, 2017Lexo më shumë

SKANDALOZE, Vokrri: Mund të përjashtohemi nga UEFA dhe FIFA

Kreu i Federatës së Futbollit të Kosovës, Fadil Vokrri, e ka frikën se çështja e anëtarësimit të Kosovës në UEFA dhe FIFA mund të kthehet në rishqyrtim, jo për ndonjë motivi politik, por për shkak të mungesës së infrastrukturës....

30 December, 2016Lexo më shumë

Armando Duka: Nuk kam qarë kur vdiq Enveri, kjo vlen dhe për Tramexanin

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, ka dhënë mbrëmjen e sotme një intervistë për emisionin “Fair Play” në televizionin “News 24”....

25 December, 2016Lexo më shumë

Celina flet për Kosovën, Cityn dhe Guardiolan

Ylli kosovar, Bersant Celina ka folur rreth sezonit të tij me Twenten, lidhjen me Kosovën, si dhe shpresat e tij për të bindur Pep Guardiolan....

24 December, 2016Lexo më shumë

Gianni de Biasi godet Milot Rashicën

Gianni De Biasi ka dhënë një intervistë të gjatë për ‘Supersport’....

23 December, 2016Lexo më shumë

Bunjaki: Po presim lejen e FIFA-s për Nuhiun dhe Sadikun

Trajneri i Përfaqësueses së Kosovës, Albert Bunjaki më në fund është shfaqur në intervistë....

23 December, 2016Lexo më shumë

Shulku zbulon asistentin e ri të De Biasit (FOTO)

Federata Shqiptare e Futbollit (FSHF) konfirmoi zgjidhjen e kontratës me italianin në mënyrë konsensuale dhe tashmë asaj i mbetet detyra e përcaktimit të pasuesit të tij....

21 December, 2016Lexo më shumë

Kosova mbetet pa një super futbollist? (FOTO)

FIFA nuk do të lejojë që të luajë për Kosovën....

16 December, 2016Lexo më shumë

Super talenti i Evropës do të luajë për Kosovën (FOTO)

Sead Haksabanovic, ylli i ri i Halmstadit, mund të luajë për Kosovën. Ai kërkohet edhe nga Mali i Zi dhe Suedia...

7 December, 2016Lexo më shumë

Kosovë – Islandë, ja në cilin stadium do të luhet ndeshja

Përfaqësuesja e Kosovës edhe ndeshjen e radhës në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Botëror “Rusi 2018”, do ta zhvillojë në Shkodër....

5 December, 2016Lexo më shumë

“Një yll i futbollit do të vdes pak kohë para fillimit të Kampionatit Botëror”

Një prej parashikuesve më të famshëm në Brazil kishte parashikuar tragjedinë e futbollistëve brazilianë....

5 December, 2016Lexo më shumë

Tërhiqet shorti për Kupën e Konfederatave ‘Rusia 2017’

Është tërhequr shorti për Kupën e Konfederatave, që në vitin e ardhshëm organizohet në Rusi....

26 November, 2016Lexo më shumë

De Biasi flet për rëndësinë që ka ndeshja me Italinë

Gianni De Biasi mendon se ndaj Italisë do të jetë një sfidë tejet e vështirë, por shpreson se Shqipëria do të marrë rezultat pozitiv...

25 November, 2016Lexo më shumë

Itali – Shqipëri luhet në ‘Renzo Barbera’ (FOTO)

Ndeshja kualifikuese për Kampionatin Botëror ‘Rusia 2018’ mes Italisë dhe Shqipërisë, do të luhet në stadiumin e Palermos, ‘Renzo Barbera’....

25 November, 2016Lexo më shumë

Shqipëria bie në renditjen e FIFA-s (FOTO)

Pas humbjes nga Izraeli ka ardhur edhe një lajm i keq për Kombëtaren shqiptare....

24 November, 2016Lexo më shumë

FIFA publikon renditjen, ja ku është Kosova (FOTO)

Kosova ka zbritur për një pozitë në renditjen e FIFA-së....

24 November, 2016Lexo më shumë

Nëse dëshironi të jeni ‘Dardanë’, duhet ti përmbahuni kësaj rregulloreje

Tifo grupi i Kosovës, “Dardanët” e ka publikuar rregulloren e vendosur, së cilës duhet t’i përmbahen anëtarët e tij në të ardhmen....

21 November, 2016Lexo më shumë

De Biasi: Ndeshjen e humbëm ne, nuk ishte faji i policisë

Larg fokusit të medias për më shumë se një javë dhe me një arsyetim më të ftohtë, trajneri i ekipit kombëtar Gianni De Biasi për herë të parë bën analizën e humbjes me Izraelin....

21 November, 2016Lexo më shumë

Pas turpërimit nga Izraeli, Shqipëria merr një lajm shokues nga FIFA (FOTO)

Kuqezinjtë që drejtohen nga Gianni De Biasi do të humbasin dy vende në renditjen e FIFA-së. ...

19 November, 2016Lexo më shumë

Ujkani: Kjo ndeshje e Kosovës më ka bërë të qajë

Samir Ujkani ka një kujtim emocionues....

19 November, 2016Lexo më shumë

Ujkani zbulon një sekret në Përfaqësuesen e Kosovës

Kapiteni i Kosovës, Samir Ujkani ka zbuluar një sekret brenda ekipit. ...

19 November, 2016Lexo më shumë

Januzaj – Kosova, super lajm nga Ujkani

Kapiteni i Përfaqësueses së Kosovës, Samir Ujkani ende shpreson se Adnan Januzaj do t’i bashkohet ekipit....

19 November, 2016Lexo më shumë

Skandaloze çfarë u ka bërë policia tifozëve shqiptarë kundër Izraelit (FOTO)

TKZ ka postuar në ‘Facebook’ disa imazhe të tifozëve shqiptarë të cilët festojnë së bashku me policinë në Europë ndërsa në Shqipëri ndodh e kundërta. ...

18 November, 2016Lexo më shumë

Dënohet Rooney

Wayne Rooney do ta humb shiritin e kapitenit pas incidentit të fundit....

18 November, 2016Lexo më shumë

Bunjaki ia “mbyll gojën” Rummenigges për Kosovën

Albert Bunjaki deklaron se Kosova nuk është e këtij niveli nënçmues dhe se shpejt do ta befasojë botën....

17 November, 2016Lexo më shumë

Rummenigge “sulmon” Përfaqësuesen e Kosovës

Karl-Hainz Rummenigge ka kritikuar kalendarin e dueleve me skuadra të caktuara përfshirë Kosovën. ...

17 November, 2016Lexo më shumë

Ky është “kanceri” i Kombëtares shqiptare (FOTO)

“Ballistët” kanë reaguar ashpër ndaj Federatës Shqiptare të Futbollit, përkatësisht kreut të saj Armand Dukës. ...

16 November, 2016Lexo më shumë

Ka edhe më keq: Kosova s’është më e dobëta e Evropës

Kosova ka marrë kritika për rezultatet e regjistruara në kualifikimet për Botëror, por skuadra e Albert Bunjakit nuk është më e dobëta në Evropë. Ekzistojnë skuadra që s’kanë fituar deri në 10 vjet dhe që s’kanë shënuar gola me vite. Ka edhe më keq se ne....

16 November, 2016Lexo më shumë

Messi reagon ndaj kanabisit (FOTO)

Lionel Messi ka bërë të ditur se futbollistët e Argjentinës do t’i bojkotojnë mediat pas akuzave ndaj sulmuesit Ezequiel Lavezzi....

16 November, 2016Lexo më shumë

Gjyqtari i ndeshjes Shqipëri-Izrael rihap Facebookun dhe sqaron tifozët (FOTO)

Mirëpo, ai e ka rihapur këtë adresë, duke bërë edhe një sqarim publik se pse veproi ashtu në ndeshjen Shqipëri-Izrael dhe pse e mbylli adresën e tij në Facebook....

16 November, 2016Lexo më shumë

Argjentina, e pabesueshme çfarë ka bërë Messi (FOTO)

Lionel Messi ka konfirmuar statusin e futbollistit kryesor në ekipin e Argjentinës....

16 November, 2016Lexo më shumë

Argjentinë – Kolumbi, gol i “çmendur” nga Messi (VIDEO)

Lionel Messi ka realizuar një gol fantastik nga goditja e lirë në fitoren e Argjentinës ndaj Kolumbisë me rezultat 3:0. ...

16 November, 2016Lexo më shumë

Harrojeni muskujt e Shaqirit, shikojeni pak Milot Rashicën (FOTO)

Futbollistët me prejardhje nga Kosova dallohen për fizikun e tyre....

15 November, 2016Lexo më shumë

Policia grek identifikon personat që vunë transparentin “thika, tel me gjemba, Srebrenica”

Policia e Greqisë ka identifikuar personin që vuri transparentin “thika, tel me gjemba, Srebrenica” gjatë takimit kualifikues për Kampionatin Botëror, Greqi – Bosnjë Hercegovinë....

15 November, 2016Lexo më shumë

Dorëzohet De Biasi, tani kërkon vendin e tretë në grup

Gianni De Biasi nuk beson se Kombëtarja Shqiptare ka gjasat që të kap një pozitë që dërgon në Kampionatin Botëror ‘Rusia 2018’....

15 November, 2016Lexo më shumë

Dështaku i Liverpoolit shënon golin e karrierës ndaj Anglisë (VIDEO)

Iago Aspas ka realizuar një gol shumë të bukur në ndeshjen miqësore Angli – Spanjë, e cila përfundoi 2:2. Aspas që ishte larguar si një transferim i dështuar nga Liverpooli në drejtim të Celta Vigos, ka shënuar golin e parë për Spanjën në këtë ndeshje....

15 November, 2016Lexo më shumë

Isco e shpëton nga humbja Spanjën (VIDEO)

Spanja ka arritur të nxjerrë barazim ndaj Anglisë në ‘Wembely’....

15 November, 2016Lexo më shumë

S’ka fitues në klasiken Itali – Gjermani

Italia dhe Gjermania kanë luajtur barazim 0:0 në ‘San Siro’....

15 November, 2016Lexo më shumë

Donis Avdijaj premton shumëçka për Kosovën e tij të shtrenjtë

Futbollisti më i ri i përfaqësues së Kosovës, Donis Avdijaj, përmes një postimi në Facebook ka njoftuar për arsyet që e shtynë t’i bashkohej Kosovës, duke lënë prapa Gjermaninë....

15 November, 2016Lexo më shumë

Jamie Vardy i shënon super-gol Spanjës (VIDEO)

Jamie Vardy ka dyfishuar epërsinë e Anglisë ndaj Spanjës....

15 November, 2016Lexo më shumë
 

Fotolajm

Trudeau ndihmon një të ri me karrocë (Foto)
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play 8 Ball Pool
  • Play Bow Master
  • Play World Soccer Champion
  • Play Stealth Sniper