Basketboll – Page 3 – Lajmi.net

Aktuale

ZYRTARE: Sigal Prishtina emëron trajnerin e madh evropian (FOTO)

Ahmet Kandemir i cili është i njohur për tifozët e Sigal Prishtinës pasi edhe më parë ishte timonier i skuadrës....

29 June, 2017Lexo më shumë

ZYRTARE: Lamtumirë Sigal Prishtina, transferohet në Hungari (FOTO)

Jabarie Hinds është larguar nga Sigal Prishtina. ...

27 June, 2017Lexo më shumë

Lamtumirë Cavaliers, LeBron James zgjedh klubin e ri (FOTO)

LeBron James mund të nënshkruajë me një klub të ri nga NBA. ...

15 June, 2017Lexo më shumë

Prishtina hesht Prizrenin dhe fiton titullin kampion

Prishtina e ka mposhtur Bashkimkin me rezultat 73:64 në Prizren....

24 May, 2017Lexo më shumë

Mbyllet pjesa e parë e finales Bashkimi-Prishtina, ky është rezultati

Bashkimi dhe Sigal Prishtina e kanë mbyllur baras (33-33) pjesën e parë të ndeshjes së katërt të serisë finale të kuadër të Superligës së Kosovës në basketboll....

24 May, 2017Lexo më shumë

Sigal Prishtina e mposhtë prapë KB Bashkimin

Sigal Prishtina ka kaluar për herë të parë në epërsi në fazën finale të Play Offit në elitën e basketbollit kosovar....

19 May, 2017Lexo më shumë

Sigal Prishtina e fiton pjesën e parë të përballjes me Bashkimin

Sigal Prishtina e ka fituar pjesën e parë të përballjes me Bashkimin....

19 May, 2017Lexo më shumë

Edhe sivjet ‘Love Plus Streetball’ mbledh të rinjtë në ‘Gërmi’ (Foto)

Si çdo vit tjetër edhe sivjet do të mbahet 'Love Plus Streetball'....

18 May, 2017Lexo më shumë

Mia Khalifa ‘turpëron’ basketbollistin e famshëm nga NBA (FOTO)

Ish aktorja e filmave pornografik, Mia Khalifa është tallur me basketbollistin e Boston Celtics, Isaiah Thomas. Në një postim në Twitter ajo ka shkruar: "Hej, Isaiah Thomas, do të lejoj të ma prek gjoksin, nëse mund t'i arrish". Thomas është trupshkurtër dhe luan si plejmejker. ...

16 May, 2017Lexo më shumë

KB Bashkimi e nis me fitore serinë e finaleve, mund Sigal Prishtinën

KB Bashkimi e ka fituar përballjen e parë finale të play offit ndaj Sigal Prishtinës....

13 May, 2017Lexo më shumë

Stavileci e Miftari nuk e harrojnë zakonin, e fitojnë ‘EuroStreetball-in’ (FOTO)

Ish dyshja e Sigal Prishtinës që është tërhequr nga Basketbolli i luajtur, por që janë gjithmonë pranë klubit të Sigal Prishtinës Blerand Stavileci dhe Florian Miftari, si duket nuk e kanë harruar ende zakonin e vjetër, atë të fitores së ndeshjeve basketbollistike....

9 May, 2017Lexo më shumë

Torcida: Ermali ishte njëri nga NE. Prehu në Paqe (Foto)

Ermal Kamberaj mbrëmë u vra në një nga lokalet e Mitrovicës pasi u godit me tre plumba....

6 May, 2017Lexo më shumë

Bashkimi – Sigal Prishtina, finalja e madhe

Sigal Prishtina ka siguruar plasmanin për në finalen e Play Offi në elitën e basketbollit kosovar....

6 May, 2017Lexo më shumë

Në NBA bëhet mashtrimi më i madh në histori të basketbollit? (VIDEO)

Kur Markief Morris u lëndua në ndeshjen e parë të raundit të dytë të Play Offit në NBA kundër Boston, shumëkush mendoi se sezoni për lojtarin e Wizard ka përfunduar....

5 May, 2017Lexo më shumë

“Qershia mbi tortë”, Champions League fton Kosovën

Federata e Basketbollit e Kosovës (FBK) sot ka pranuar ftesë zyrtare nga drejtori i 'Basketball Champions League', Patrick Comninos që skuadra kampione e Kosovës (2016/2017) të marr pjesë në raundin kualifikues të kësaj gare për edicionin 2017/18....

5 May, 2017Lexo më shumë

Bashkimi-Peja, kjo skuadër shkon në finalen e madhe

Skuadra e Bashkimit është treguar e pagabueshme edhe në ndeshjen e tretë të serisë gjysmëfinale të Playoffit ndaj Pejës, duke e mposhtur me rezultat 96-117, për të siguruar finalen e parë pas shtatë viteve....

4 May, 2017Lexo më shumë

Zyrtare: Publikohet lista e Kosovës, shumë befasi

Pëërzgjedhësi i Kosovës U-20, Jeton Nixha dhe ndihmësi i tij, Elvedin Plakiq të dielën (07.05. 2017) do ta mbajnë grumbullimin e radhës me fillim nga ora 12:00 deri në 14:00 në palestrën e sportit të gjimnazit “Sami Frashëri” në Prishtinë....

4 May, 2017Lexo më shumë

Mbyllet Trepça – Sigal Prishtina, rezultat i thellë

Pas fitores në ndeshjen e parë në Prishtinë, skuadra e Prishtinës ka shënuar fitore edhe në takimin e dytë të serisë gjysmëfinale ndaj Trepçës në Mitrovicë....

3 May, 2017Lexo më shumë

Mbyllet Peja – Bashkimi, rezultat i papritur

Në ë palestrën “Karagaçi” është zhvilluar ndeshja e dytë e ‘play-offit’ ndërmjet Pejës dhe Bashkimit. Mysafirët fituan me rezultat 65-94....

2 May, 2017Lexo më shumë

Sigal Prishtina e fiton përballjen e parë ndaj KB Trepçës

Sigal Prishtina ka shënuar fitore në ndeshjen e parë të ‘Play-Off’ të Superligës së Kosovës në basketboll....

30 April, 2017Lexo më shumë

Takim historik nga Sigal Prishtina (FOTO)

Sigal Prishtina është takuar me zyrtarë të Ligës ABA. ...

27 April, 2017Lexo më shumë

Përfaqësuesja e Kosovës në basketboll me trajner të huaj

Brad Greenberg do të jetë trajner i Përfaqësueses së Kosovës në basketboll....

21 April, 2017Lexo më shumë

Përfaqësuesja e Kosovës zgjedh trajnerin e ri (FOTO)

Brad Greenberg do të jetë trajner i Përfaqësueses së Kosovës në basketboll....

21 April, 2017Lexo më shumë

Top-6 aksidentet më të famshme në basketboll (VIDEO)

"Mundo Deportivo" ka renditur 6 aksidentet më të famshme në basketboll....

18 April, 2017Lexo më shumë

Mbyllet Sigal Prishtina-Peja, ky është rezultati

Sigal Prishtina e ka fituar derbin ndaj Pejës. ...

5 April, 2017Lexo më shumë

Rezultat historik në Shqipëri, skuadra e njohur shënon mbi 200 pikë

KB Tirana ka shkruar historinë në basketbollin shqiptar....

1 April, 2017Lexo më shumë

KB Peja shkatërron KB Trepçën

KB Peja në palestrën ‘Karagaçi’ ka mposhtur me rezultat të thellë KB Trepçën....

1 April, 2017Lexo më shumë

LeBron James ia theu rekordin, “çmendet” Shaquille O’Neal (VIDEO)

Më 26 pikë të shënuar në ndeshjen mes Clevelad Cavaliers dhe Bulls, LeBron James u bë koshashënuesi i shtatë më i mirë në histori të NBA....

1 April, 2017Lexo më shumë

Peja humb në gjysmëfinalen e dytë dhe eliminohet

Peja është eliminuar në gjysmëfinalen e Ligës Ballkanike....

29 March, 2017Lexo më shumë

Grekët si serbët, vazhdojnë të “ëndërrojnë” për Kosovën (VIDEO)

Derisa Kosova është pranuar pothuajse në të gjitha organizatat ndërkombëtare si shtet i pavarur, ku po merr pjesë edhe për herë të parë në kualifikueset për Kampionatin Botëror në futboll, tifozët grek dhe serb vazhdojnë t’i ushqejnë ëndrrat e tyre propagandistike....

25 March, 2017Lexo më shumë

E pabesueshme: Basketbollisti i ri shënon 70 pikë në një ndeshje në NBA (VIDEO)

Basketbollisti i Phoenix Suns, Devin Booker ka realizuar 70 pikë në duelin ndaj Boston Celtics në NBA. 20-vjeçari u bë basketbollisti më i ri që realizoi këtë shifër. ...

25 March, 2017Lexo më shumë

Peja-Kumanova, kush e ka pritur këtë rezultat?

Peja ka mposhtur Kumanovën në gjysmëfinalen e parë. ...

22 March, 2017Lexo më shumë

Rrahje brutale mes dy yjeve në NBA (VIDEO)

Serge Ibaka dhe Robin Lopez janë rrahur në ballafaqimin mes Toronto Raptors dhe Chicago Bulls në NBA. ...

22 March, 2017Lexo më shumë

Sigal Prishtina e fiton derbin ndaj KB Bashkimit

Sigal Prishtina e ka fituar derbin ndaj KB Bashkimit....

18 March, 2017Lexo më shumë

Turpi i radhës i tifozëve serbë: E djegin flamurin e Shqipërisë në Milano (FOTO)

Tifozët e skuadrës serbe, Crvena Zvezda, dje (e premte) në qytetin e Milanos kanë djegur një flamur të Shqipërisë....

18 March, 2017Lexo më shumë

Kozhuv-Peja, kjo skuadër kualifikohet në gjysmëfinale të Ligës Ballkanike

Pavarësisht humbjes sonte në Gjevgjeli ndaj Kozuvit, Peja është kualifikuar në gjysmë×nale të Ligës Ballkanike. ...

15 March, 2017Lexo më shumë

KB Rahoveci i drejtohet Shalës e Hotit, për palestrën e papërfunduar, e nisur 10 vjet më parë

KB Rahoveci i është drejtuar sot me një letër ministrit të Kulturës dhe Sportit, Kujtim Shala, si dhe ministrit të Financave, Avdullah Hoti për zvarritjen e finalizimit të punimeve në Palestrën e Sportit në Rahovec....

11 March, 2017Lexo më shumë

KB Bashkimi e fiton dramën në ‘Sezai Surroi’

KB Bashkimi e ka fituar dramën në palestrën në ‘Sezai Surroi’, duke e mposhtur KB Pejën, në derbin e javës në elitën e basketbollit kosovar....

11 March, 2017Lexo më shumë

ABA Ligë i përgjigjet Sigal Prishtinës

Gjasat që Sigal Prishtina të bëhet pjesë e ABA Ligës janë shumë të vogla....

10 March, 2017Lexo më shumë

Kërkesa e Sigal Prishtinës në ‘ABA Ligë’ i “hallakatë” serbët, thonë se është e pamundur

Sigal Prishtina edhe zyrtarisht ka kërkuar që nga sezoni i ardhshëm të bëhet pjesë e Ligës së Adriatikut në basketboll, të njohur si ABA Ligë....

10 March, 2017Lexo më shumë

ZYRTARE: Sigal Prishtina aplikon për ligën e madhe të basketbollit (FOTO)

Presidenti i Sigal Prishtinës, Blerand Stavileci ka publikuar kërkesën për pjesëmarrje në ABA League. Skuadra bardhekaltër ditë më parë konfirmoi se nuk do të garojë më në Ligën Ballkanike. ...

10 March, 2017Lexo më shumë

ZYRTARE: Sigal Prishtina tërhiqet nga Liga Ballkanike

Sigal Prishtina nuk do të garojë më në Ligën Ballkanike....

8 March, 2017Lexo më shumë

“Dramë” në ‘Minatori’, KB Trepça e mposht në sekondat e fundit Sigal Prishtinën

KB Trepça e ka fituar derbin e javës në Superligën e Kosovës në basketboll, duke e mposhtur Sigal Prishtinën, në sekondat e fundit, me rezultat 84:83....

4 March, 2017Lexo më shumë
 

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bike Rivals
  • Play Turbo Racing 3
  • Play Urban Basketball
  • Play Pro Kicker Frenzy