Basketboll – Page 2 – Lajmi.net

Aktuale

Peja-Trepça, kjo skuadër eliminohet nga Liga Ballkanike

Skuadra e Trepçës ka pësuar humbje të rëndë sonte në palestrën “Karagaçi” të Pejës, duke u mposhtur nga Peja pas kohës shtesë....

18 January, 2017Lexo më shumë

Zyrtare: Dy super-transferime nga Sigal Prishtina (FOTO)

Cameron Forte dhe Curtis Lee Davis janë basketbollistët më të ri të KB Sigal Prishtinës. ...

18 January, 2017Lexo më shumë

Zyrtare: Klubi i Superligës realizon një super-përforcim (FOTO)

Rahoveci ka realizuar përforcimin e radhës në afatin kalimtar të basketbollit....

17 January, 2017Lexo më shumë

Liga Ballkanike trondit KB Trepçën me këtë dënim

Komisioni Disiplinor i Ligës Ballkanike i ka shqiptuar një dënim të rëndë skuadrës mitrovicase, Trepçës....

13 January, 2017Lexo më shumë

Sigal Prishtina-Kozhuv mbyllet me rezultat të pabesueshëm

Kampioni i Kosovës Prishtina ka pësuar humbjen e gjashtë nga tetë ndeshje në Ligën Ballkanike....

12 January, 2017Lexo më shumë

Zyrtare: Trepça-Peja, ky është vendimi i fundit

Është ndërprerë përfundimisht ndeshja mes Trepçës dhe Pejës....

11 January, 2017Lexo më shumë

Zyrtare: Klubi kosovar prezanton super-basketbollistin amerikan (FOTO)

Super-basketbollisti amerikan, Rashan Bellinger, do ta vazhdojë karrierën në basketbollin kosovar....

11 January, 2017Lexo më shumë

Sigal Prishtina e nis me humbje vitin 2017 në Ligën Ballkanike

Sigal Prishtina ka pësuar humbje në Ligën Ballkanike nga Beroe me rezultat 86:94, në ndeshjen e zhvilluar në "Pallatin e Rinisë"....

10 January, 2017Lexo më shumë

Sigal Prishtina befason me trajnerin e ri (FOTO)

Prishtinasit shumë shpejt pritet të nënshkruajnë kontratë me Marco Calvanin, i cili në kryeqytetin kosovar pritet të vjen më 20 janar....

4 January, 2017Lexo më shumë

Para dy javësh dukej kështu, s’do të besoni si duket tani palestra e Prishtinës (FOTO)

Pallati i Rinisë dhe Sportit në Prishtinë tashmë ka marrë një pamje tjetër. Punimet në parket kanë përfunduar....

3 January, 2017Lexo më shumë

“Bombardon” Sigal Prishtina (FOTO)

Grant Johnson është përforcimi më i ri i Sigal Prishtinës....

2 January, 2017Lexo më shumë

ZYRTARE: Përforcohet Sigal Prishtina (FOTO)

Pas Nenad Delic, Sigal Prishtina ka transferuar edhe Urim Zenelajn...

1 January, 2017Lexo më shumë

ZYRTARE: Sigal Prishtina transferon ish basketbollistin e Pejës (FOTO)

Ish qendra e Pejës, Nenad Delic është basketbollist i ri i Sigal Prishtinës....

31 December, 2016Lexo më shumë

Mbyllet Feni Industries-Peja, fituesi përcaktohet në sekondën e fundit

Peja ka pësuar humbje në Ligën Ballkanike. Pejanët kanë humbur si mysafir të Feni Industrisë me rezultat 90:88....

28 December, 2016Lexo më shumë

Çfarë ka ndodhur kur për herë të parë ishin kundërshtar Bryant dhe O’Neal?

Krishtlindjet janë një ditë e veçantë në NBA, pasi në këtë ditë tradicionalisht luhen ndeshje shumë interesante....

25 December, 2016Lexo më shumë

Ylli i madh i Barcelonës ka veturën e ‘vjedhur’ (FOTO)

Basketbollistit të Barcelonës, Tyrese Rice i është bërë një akuzë e çuditshme....

24 December, 2016Lexo më shumë

Sigal Prishtina shkatërron KB Trepçën

Sigal Prishtina e ka fituar me rezultat të thellë derbin në basketbollin kosovar përballë KB Trepçës....

23 December, 2016Lexo më shumë

Sigal Prishtina – KB Trepça, ndeshja ende nuk ka filluar për një arsye qesharake

Ende nuk ka filluar derbi kosovar i basketbollit mes Sigal Prishtinës dhe Trepçës, i paraparë të nis në ora 19:00. Kjo vonesë po bëhet për arsye të një problemi teknik, me statistikat e ndeshjes. ...

23 December, 2016Lexo më shumë

KB Vëllaznimi – KB Peja, a e keni pritur këtë rezultat?

KB Peja ka shënuar fitore në përballjen me KB Vëllaznimin në Superligën e Kosovës në basketboll....

23 December, 2016Lexo më shumë

Sigal Prishtina – KB Trepça, merret vendimi përfundimtar

Sfida mes Sigal Prishtinës dhe Trepçës do të zhvillohet pa shikues....

23 December, 2016Lexo më shumë

Sigal Prishtina – Trepça, shtyhet ndeshja?

Kyendeshja e xhiros së XIII në Superligën e Kosovës në basketboll do të zhvillohet të sot, ku Sigal Prishtina do të ballafaqohet me Trepcën....

23 December, 2016Lexo më shumë

Peja deklason Sutjeskan

Skuadra e Pejës ka shënuar fitore kundër Sutjeskas në udhëtim, në kuadër të Ligës Ballkanike....

21 December, 2016Lexo më shumë

Sigal Prishtina pëson humbje të thellë në Ligën Ballkanike

Sigal Prishtina ka pësuar humbjen e radhës në Ligën Ballkanike....

20 December, 2016Lexo më shumë

KB Trepça shkatërron KB Bashkimin

KB Trepça ka shënuar fitore të thellë në Superligën e Basketbollit të Kosovës....

17 December, 2016Lexo më shumë

Karpos-Peja mbyllet me rezultat befasues

Klubi i basketbollit Peja e ka pësuar humbjen e dytë për këtë sezon në Ligën Ballkanike. ...

14 December, 2016Lexo më shumë

KB Prishtina pëson humbje të thellë në Ligën Ballkanike

KB Prishtina ka pësuar edhe humbjen e tretë në Ligën Ballkanike....

13 December, 2016Lexo më shumë

Hedhet shorti, ja kundërshtarët e Kosovës

Përfaqësuesja e Kosovës në basketboll ka pasur fat në shortin e hedhur të shtunën për parakualifikimet e Kupës së Botës 2019, që do të mbahet në Kinë. Verdhekaltrit kanë përfunduar në Grupin C, së bashku me Estoninë dhe Maqedoninë. ...

11 December, 2016Lexo më shumë

Tërhiqet shorti, ky është grupi i Kosovës (FOTO)

Përfaqësuesja kosovare është në grupin C së bashku me Maqedoninë dhe Estoninë....

10 December, 2016Lexo më shumë

Mbyllet Peja-Sutjeska, trepikëshi në sekondën e fundit vendos fituesin

Skuadra e Pejës ka shënuar një fitore shumë të rëndësishme në kuadër të Ligës Ballkanike, duke e mposhtur skuadrën e Sutjeskas....

7 December, 2016Lexo më shumë

E pabesueshme sa pikë ka shënuar Peja në pjesën e parë ndaj Sutjeskas

Ëhtë mbyllur pjesa e parë në ndeshjen mes Pejës dhe Sutjeskas, që po zhvillohet në kuadër të Ligës Ballkanike....

7 December, 2016Lexo më shumë

Zyrtare: Super-lajm për Pejën (FOTO)

Peja ka paraqitur regjistrim për futbollistin ndërkombëtar Jamie O'Brien Billie, nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, më saktësisht Karolina e Veriut....

5 December, 2016Lexo më shumë

KB Peja – KB Trepça, rezultat i thellë

Peja ka shënuar fitoren e shtatë në Superligën e basketbollit të Kosovës, duke e mundur Trepçën....

4 December, 2016Lexo më shumë

Rekordi botëror në basketboll, 180 m gjuajtje (Video)

Me vetëm përpjekjen e tretë, Derek ka arritur të thyejë rekordin botëror Guiness për gjuajtjen në basketboll nga lartësia më e madhe, transmeton lajmi.net...

4 December, 2016Lexo më shumë

Shima dhe Hysenagolli për një super Tiranë

Pasi mposhti Trepçën në dy ndeshje radhën e kishte Peja, që e mposhti me rezultat të ngushtë 76:73....

2 December, 2016Lexo më shumë

Howard vjen me asistimin më katastrofal të dekadës në NBA (VIDEO)

Basketbollisti i Atlanta Hawks, Dwight Howard, është shndërruar në objekt tallje në rrjetet sociale, pas një pasimi katastrofal....

2 December, 2016Lexo më shumë

Pas fitores, Prishtina e merr një lajm katastrofal (FOTO)

Largim i madh nga Sigal Prishtina. Ndeshja ndaj Kumanovës, ishte e fundit nën fanellën bardhekaltër për Bojan Trajkovskin....

1 December, 2016Lexo më shumë

Tirana – Peja, rezultat i papritur në fund

Tirana ka treguar edhe një herë që është një skuadër mirë e organizuar....

1 December, 2016Lexo më shumë

Bashkimi befason Sigal Prishtinën në Ligën Ballkanike

Bashkimi e ka fituar derbin kosovar në Ligën Ballkanike, pasi e mposhti sonte Sigal Prishtinën, në Ditën e Flamurit, me rezultat 85:74....

28 November, 2016Lexo më shumë

Sigal Prishtina shkatërron KB Pejën

Sigal Prishtina e ka fituar derbin a javës në Superligën e Kosovës në basketboll, duke e mposhtur në ‘Pallatin e Rinisë’ rivalin e “moçëm”, KB Pejën, me rezultat 74:58....

26 November, 2016Lexo më shumë

Sigal Prishtina – KB Peja, ky është rezultati i pjesës së parë

KB Peja ka shkuar me epërsi prej një pike në pushimin e pjesës së parë në derbin me Sigal Prishtinën....

26 November, 2016Lexo më shumë

Kjo është arsyeja pse duhet ta shikoni patjetër ndeshjen Sigal Prishtina – KB Peja

Sigal Prishtina dhe KB Peja ndeshen sonte në derbin e Superligës së Kosovës në basketboll....

26 November, 2016Lexo më shumë

Kjo nuk ndodh shpesh, shikojeni rrahjen në NBA (VIDEO)

Ndeshja mes Washington Wizards dhe Orlando Magic në NBA solli një kacafytje ku Bradley Beal i la gjurmë në fyt kundërshtarit Evan Fournier dhe “shpëtoi” me gabim teknik nga gjyqtarët. ...

26 November, 2016Lexo më shumë
 

Fotolajm

Trudeau ndihmon një të ri me karrocë (Foto)
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Supercar Showdown
  • Play Urban Basketball
  • Play Rock Wheels
  • Play Bow Master