Basketboll – Page 13 – Lajmi.net

Aktuale

Peja në finale kundër Prishtinës

Peja mposhti Yllin me rezultat të thellë 95:66 dhe siguroi kualifikimin për në finalen e Kupës së Kosovës në basketboll, ku do të ndeshet me rivalin e madh, Sigal Prishtiinën....

6 March, 2015Lexo më shumë

Prishtina shkatërron Trepçën

Sigal Prishtina është finalisti i parë i Kupës së Kosovës në basketboll. Skuadra nga kryeqyteti mposhti Trepçën me rezultat të thellë 92:65....

6 March, 2015Lexo më shumë

LeBron James, dhuratë 60 mijë dollarëshe Ronaldinhos (Foto)

Ish-lojtari i Barcelonës, Ronaldinho, me anë të një postimi në rrjetin social Twitter ka konfirmuar se ka pranuar një duratë luksoze nga ylli i basketbollit, LeBron James....

3 March, 2015Lexo më shumë

Prishtina, superior ndaj Rilskit

Skuadra e Sigal Prishtinës ka arritur të shënojë fitore të thellë me rezultat 94:71 kundër Rilski Sportist në kuadër të ndeshjes së Ligës Ballkanike....

3 March, 2015Lexo më shumë

Fitore sensacionale nga Prishtina

Prishtina ka arritur të shënojë fitore sensacionale njëkohësisht historike kundër Sutjeskas në Ballkan Ligë, duke e mposhtur me rezultat 99-92....

18 February, 2015Lexo më shumë

Tifozët e Sutjeskas sulmojnë Prishtinën

Tifozët e Sutjeskës kanë sulmuar skuadrën e Sigal Prishtinës, e cila e fitoi përballjen në ndeshjen e zhvilluar në Mal të Zi me rezultat zyrtar 20-0 në kuadër të Ligës Ballkanike....

11 February, 2015Lexo më shumë

Kosova do të pranohet në FIBA, por ja cila është kërkesa e radhës e Serbisë

Federata e Basketbollit të Serbisë tashmë është duke e pranuar faktin se Kosova do të pranohet në FIBA. Sidoqoftë, ata kanë një kërkesë tjetër....

11 February, 2015Lexo më shumë

Sigal Prishtina s’ka të ndalur, edhe një përforcim

Sigal Prishtina vazhdon të sjell përforcime, në kërkim të suksesit në Ligën Ballkanike. Klubi nga kryeqyteti ka angazhuar plejmejkerin amerikan, Demonstez Stitt....

6 February, 2015Lexo më shumë

Basketbolli kosovar frikëson Serbinë

Nënkryetari i basketbollit serb, Dejan Bodiroga është i vetëdijshëm se basketbolli kosovar mund të pranohet si anëtar i ri në mbledhjen e Komitetit Ekzekutiv të FIBA-s....

6 February, 2015Lexo më shumë

FBK dorëzon aplikacionin për pranim në FIBA

Federata e Basketbollit të Kosovëska dhënë një lajm shumë të mirë për sportin vendor, pasi ka konfirmuar se ka aplikuar për anëtarësimin në FIBA. ...

5 February, 2015Lexo më shumë

Super Berisha, Super Sigal Prishtina

Dardan Berisha realizoi 34 pikë duke udhëhequr Sigal Prishtinën drejt fitores si mysafir i Rilskit në Bullgari me rezultat 94:71 në kuadër të Ligës Ballkanike....

4 February, 2015Lexo më shumë

Peja më e fortë, triumfon ndaj Mornarit

Peja tregoi se është dukshëm më e fortë pas përforcimeve të realizuara dhe mposhti Mornarin me rezultat 87:80 në kuadër të Ligës Ballkanike....

3 February, 2015Lexo më shumë

Prishtina, lehtë ndaj Pejës

Prishtina ka arritur të shënojë fitore bindëse me rezultat 103-76 në takimin e zhvilluar kundër skuadrës së Pejës....

28 January, 2015Lexo më shumë

Pensionohet Shaptahoviq, largohet nga Kosova

Plejmejkeri i KB Pejës, Samir Shaptahovic ka vendosur të pensionohet nga basketbolli....

20 January, 2015Lexo më shumë

Pau Gasol vjen me 9 ‘banane’ për një ndeshje (Video)

Njëri nga basketbollistët më të mirë në historinë e NBA, Pau Gasol ka shkëlqyer në takimin e djeshëm të zvilluar ndërmjet Chicago Bullsit dhe Denver Nuggetsit....

2 January, 2015Lexo më shumë

Mornar turpëron Sigal Prishtinën

Sigal Prishtina pësoi disfatë të thellë në kryeqytet duke u mposhtur nga Mornar me rezultat 91:104 për humbjen e dytë këtë edicion në Balkan League....

16 December, 2014Lexo më shumë

Flamuri dhe vallja shqiptare në NBA (Foto)

Në ditën e 102 vjetorit të Pavarësisë së Shqipërisë, para duelit mes Toronto Raptors dhe Dallas Mavericks në NBA, u shfaq flamuri shqiptar, dhe një grup i vajzave kërceu valle në parket. ...

29 November, 2014Lexo më shumë

Ja turku që vrau tifozin e Crvena Zvezdës (Video)

Policia turke e ka identifikuar dhe prangosur tifozin e Galatasarayt që dyshohet se vrau përkrahësin e Crvena Zvezdës, Marko Ivkovic, para duelit të skuadrave në kuadër të Euroligës në basketboll....

27 November, 2014Lexo më shumë

Prishtina mposhtet nga Cibona

Prishtina është mposhtur nga Cibona, në miqësoren e zhvilluar në kryeqytetin tonë, kundër skuadrës kroate, Cibona me rezultat, 81-101....

26 November, 2014Lexo më shumë

Plisat, përshëndetje për serbët (Foto)

Grupi i tifozëve nga Prishtina, Plisat, i kanë dërguar një mesazh të qartë serbëve, në ndeshjen e basketbollit, ndërmjet Prishtinës dhe Cibonës....

26 November, 2014Lexo më shumë

Turqit, këcënim të ri për serbët (Foto)

Tifozët e Galatasarayt nuk e kanë ndërmend të ndalen, pasi kësaj radhe kanë bërë një kërcënim të ri për serbët dhe për grekët....

25 November, 2014Lexo më shumë

Turqit refuzojnë të mbajnë një minutë heshtje për serbin e vrarë (Video)

Tifozët e skuadrave turke të Galatasarayt dhe Besiktasit, kanë refuzuar të mbajnë një minutë heshtje si shenjë respekti për serbin e vrarë....

24 November, 2014Lexo më shumë

Trajneri i Galatasarayt shpreh keqardhje

Trajneri i Galatasarayt, Ergin Ataman ka shprehur keqardhjen e tij për vrasjen e tifozit të Crvena Zvezdës në Stamboll, dhe shtoi se kritikat ndaj mysafirëve i bëri para se të merrte vesh lajmin....

22 November, 2014Lexo më shumë

Vucic: Ataman, i padëshiruar në Serbi

Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vucic ka dënuar përleshjet mes tifozëve të Galatasarayt dhe Crvena Zvezdës në Stamboll dhe theksoi se trajneri i skuadrës turke, Ergin Ataman, nuk është i mirëseardhur në Serbi....

22 November, 2014Lexo më shumë

Galatasaray – Crvena Zvezda, ja përleshja (Video)

Në Youtube janë publikuar xhirime të përleshjes mes tifozëve të Galatasarayt me ata të Crvena Zvezdës para fillimit të ndeshjes mes skuadrave të tyre në Euroleague të basketbollit. ...

22 November, 2014Lexo më shumë

Trajneri i Galatasarayt: Tifozët e Crvena Zvezdës janë terroristë

Trajneri i Galatasarayt, Ergin Ataman i ka quajtur terroristë tifozët e Crvena Zvezdës pas përleshjeve të tyre me policinë dhe përkrahësit vendas, para duelit në kuadër të Euroleague në basketboll....

22 November, 2014Lexo më shumë

Tifozët e Galatasarayt brohoritën: Kosova, Kosova (Video)

Tifozët e Galatasarayt kanë brohoritur në përkrahje të Kosovës gjatë ndeshjes kundër Crvena Zvezdës në kuadër të Euroleague. ...

22 November, 2014Lexo më shumë

Tifozët e Galatasarayt e vrasin një të Crvena Zvezdës (Video)

Tifozët e Galatasarayt janë përleshur me ata të Crvena Zvezdës, duke e lënë të vdekur një prej mysafirëve i cili ishte therur në gjoks....

21 November, 2014Lexo më shumë

Berisha nuk mjafton, Peja mposht Prishtinën

Pavarësisht 36 pikëve nga Dardan Berisha, Peja e mposhti Prishtinën me rezultat 87:86 në Karagaç, në kuadër të xhiros së nëntë të ETC Superligës së basketbollit të Kosovës....

20 November, 2014Lexo më shumë

Zyrtare: Largohet McGhee, vjen një tjetër McGhee

Sigal Prishtina ka bërë të ditur se Aaron McGhee është larguar nga klubi, kurse në vend të tij klubi ka transferuar qendrën gjigante, Gary McGhee....

18 November, 2014Lexo më shumë

E pabesueshme: Kalaja – Ylli 130:0

Kosova është vend i çudirave. Një ndeshje basketbolli në mes dy ekipeve te të rinjtë ka përfunduar me rezultat të pabesueshëm dhe të padëgjuar ndonjëherë. Besoni apo jo, një ekip e mposhti kundërshtarin me rezultat 130:0....

11 November, 2014Lexo më shumë

49 pikë nga Dardani, fitore dramatike e Prishtinës

Dardan Berisha shënoi 49 pikë duke udhëhequr Sigal Prishtinën drejt fitores dramatike si mysafire e Yllit, ku triumfoi me rezultat të ngushë 81:80....

6 November, 2014Lexo më shumë

Ngulitje fantastike nga Bryant (Video)

Ylli i Los Angeles Lakers, Kobe Bryant bëri një ngulitje fantastike në derbin e qytetit kundër Los Angeles Clippers në NBA....

1 November, 2014Lexo më shumë

Dardani dhe Prishtina ‘fluturojnë’ në majen e tabelës

Dardan Berisha përsëri ka qenë thjeshtë spektakolar, teksa Prishtina ka shënar një fitore shumë të rëndësishmë në kuadër të Grupit B në Ligën Ballkanike duke e mposhtur skuadrën e Craiovës me rezultat 92-76....

28 October, 2014Lexo më shumë

Serbët tani ndihen të provokuar nga Sigal Prishtina

Ndeshja miqësore mes Sigal Prishtinës dhe Cibonës së Zagrebit në basketboll është quajtur “Provokim i ri nga Kosova”, nga portali serb “Kurir”....

21 October, 2014Lexo më shumë

Zyrtare: Sigal Prishtina kundër Cibonës

Sigal Prishtina ka aranzhuar miqësore me gjigantin kroat, Cibona. Ballafaqimi do të zhvillohet më 26 nëntor në kryeqytet....

21 October, 2014Lexo më shumë

Superkupa e Prishtinës

Sigal Prishtina mposhti Bashkimin me rezultat 82:79, dhe fitoi trofeun e Superkupës së Kosovës në basketboll. Dardan Berisha shkëlqeu duke realizuar 32 pikë....

2 October, 2014Lexo më shumë

Basketbollisti arrestohet dy herë për dy ditë

Basketbollisti i Charlotte Bobcats, Jeff Taylor nuk do ta harrojë lehtë këtë javë. Ai përfundoi në polici, dy herë për dy ditë....

26 September, 2014Lexo më shumë

Nuk u lejohet shamia, Katari tërhiqet nga Botërori

Përfaqësuesja e Katarit në basketboll për femra është tërhequr nga Kampionati botëror pasi organizatori paraqiti kërkesë që ata të luajnë pa shamia....

25 September, 2014Lexo më shumë

Simonovic: Nuk vij në Kosovë

Basketbollisti serb Marko Simonovic ka lindur në Prishtinë, por thotë se kurrë nuk do ta njeh Kosovën si shtet dhe nuk dëshiron që në të ardhmen të vjen për të luajtur me ndonjë skuadër të tij....

23 September, 2014Lexo më shumë

Amerika shkatërron Serbinë, fiton Botërorin e basketbollit

Kombëtarja e Amerikës ka arritur të shënojë fitore të lartë në finalen e Kampionatit Botëror në basketboll, duke e mposhtur në finale skuadrën e Serbisë me rezultat 129-92....

14 September, 2014Lexo më shumë

Franca fiton betejën për vendin e tretë

Franca ka arritur që të fitojë ndeshjen e luajtur për vendin e tretë në kuadër të Kupës së Botës në basketboll, duke e mposhtur Lituaninë me rezultat 93-95....

13 September, 2014Lexo më shumë

Serbia në finale me Amerikën

Serbia ka arritur të shënojë fitore kundër Francës me rezultat 85-90, për tu kualifikuar kështu në finale të Kampionatit Botëror në basketboll....

13 September, 2014Lexo më shumë
 

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bow Master
  • Play Zombie Big Trouble
  • Play Turbo Racing 3
  • Play Stealth Sniper