Basketboll – Lajmi.net

Aktuale

Iguadala fundos Oklahoman

Andre Iguadala realizoi së bashku me sirenën përfundimtare të takimit për fitoren e Golden State Warriors ndaj Oklahoma City Thunder me rezultat 116:115. Dy sekonda para fundit, Russell Westbrook realizoi për tri pikë duke kaluar mysafirët ne epërsi 115:114, mirëpo, në fund festoi skuadra e trajnerit Scott Brooks. Pas një minute pushim, Klay Thompson e […]...

15 November, 2013 Lexo më shumë

Forca e Prishtinës

Sigal Prishtina shënoi fitore dramatike ndaj skuadrës malazeze Teodo Tivat me rezultat të ngushtë 74:71, në kuadër të xhiros së katërt në Ligën e Ballkanike. Skuadra nga kryeqyteti triumfoi, mirëpo krejt në fund për shkak se mysafirët u paraqitën mjaft mirë dhe nuk u dorëzuan në asnjë moment. Madje, Teodo e përfundoi çerekun e parë […]...

14 November, 2013 Lexo më shumë

Rrahje në NBA

Në duelin e nxehtë me përplot tension mes Los Angeles Clippers dhe Oklahoma City Thunder u përjashtuan Matt Barnes tek vendasit dhe Serge Ibaka tek skuadra mysafire kurse me gabim teknik u ndëshkua ylli i Clippers, Blake Griffin. Krejt kjo për shkak të një kacafytje mes tyre në ballafaqimin e fituar nga Clippers me rezultat […]...

14 November, 2013 Lexo më shumë

Miami fiton me Jamesin

Kampioni në fuqi në NBA, Miami Heat fitoi ndaj Milwaukee Bucks me rezultat 118:95, falë yllit kryesor LeBron James. Për vetëm 30 minuta sa kaloi në parket, ai realizoi 33 pikë. Njësoj sikurse Miami, edhe Golden State Warriors fitoi me lehtësi në shtëpi kundër Detroit Pistons me rezultat 113:95. Stephen Curry ishte realizatori më i […]...

13 November, 2013 Lexo më shumë

Mbrojtja bërllok

Miami Heat, kampion aktual i NBA, është mposhtur në tri nga shtatë ndeshjet e para këtë sezon. Basketbollisti kryesor i ekipit, LeBron James ka reaguar shpejt duke e përmendur burimin e problemit. “Është shumë e thjesht. Në këto dhjetë ndeshje mbrojtja jonë ka qenë bërllok. Nuk jemi të sigurt si më parë. Jemi të tmerrshëm […]...

12 November, 2013 Lexo më shumë

Miami feston në Toronto

Kampioni në fuqi i NBA ligës, Miami Heat fitoi në udhëtim te Toronto me rezultat 104:95. LeBron James udhëhoqi Heat në të gjitha kategoritë dhe ishte shumë pranë të realizojë dyshifror të trefishtë. Ai shënoi 35 pikë, bëri tetë kërcime dhe tetë asistime. Dwayne Wade shtoi 20 pikë për Heat, të cilët në këtë ndeshje […]...

6 November, 2013 Lexo më shumë

Clippers shkelin Houstonin

Në kryendeshjen e mbrëmshme në NBA, Los Angeles Clippers mposhti Houston Rockets në duelin me numër të madh pikësh, 137-118. Dwight Howard, në rikthimin e tij në Los Angeles pas largimit nga Lakers u përcoll me vërshëllima dhe në fund qendra gjigante dhe skuadra e tij u larguan si humbës. Shtatë basketbollistë të Clippers e […]...

5 November, 2013 Lexo më shumë

Miami i fortë për Washingtonin

Pas dy humbjeve të njëpasnjëshme, kampioni në fuqi i ligës NBA, Miami Heat fitoi ndaj Washington Wizards me rezultat 103:93. Heat luajtën më bindës se që tregon rezultati, pas çerekut të tretë ishin në epërsi 87:64, por në fund u çliruan pak sa dhe mysafirët e ngushtuan disavantazhin, por nuk iu shmangën humbjes. LeBeon James […]...

4 November, 2013 Lexo më shumë

Humb Peja

Peja pësoi humbje edhe në duelin e dytë në kuadër të Ligës Ballkanike. Skuadra kampione e Kosovës në basketboll u mund në Karagaç nga Levski me rezultat 78:86. Mysafirët e nisën më mirë ballafaqimin dhe në pushim shkuan me avantazh 42:33. Por, pejanët e udhëheq nga amerikani Frederick House u munduan të kthehen në lojë […]...

31 October, 2013 Lexo më shumë

Humbje për Heat dhe Lakers

Kampioni në fuqi i NBA, Miami Heat u mposht nga Philadelphia 76ers në duelin e dytë në sezonin e ri me rezultat 114-110. LeBron James realizoi 25 pikë por ato ishin të pamjaftueshme për skuadrën e tij. Disfatë pësoi edhe Los Angeles Lakers që u dominua nga Golden State Warriors që triumfuan me rezultat të […]...

31 October, 2013 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO