Basketboll – Lajmi.net

Aktuale

Prishtina nuk ndalet, përforcohet edhe me Diggs

Për Sigal Prishtinën, dita e sotme ishte mjaft aktive. Pasi e transferuan letonezin Andrejs Šeļakovs, bardh e kaltrit e sollën përforcimin e dytë brenda ditës. Bëhet fjalë për fundorin amerikan Jamar Diggs, njofton klubi prishtinas përmes llogarisë së tij në grupin social, Facebook. Sipas prishtinasve, Diggs ka luajtur për ekipin e mirënjohur nga Qipro, Apoel, […]...

24 March, 2014 Lexo më shumë

Sigal Prishtina transferon letonezin Selakovs

Sigal Prishtina e ka bërë një ‘goditje’ të madhe. Skuadra bardh e kaltër ka njofruar përmes grupit të saj zyrtar në rrjetin social Facebook për transferimin e basketbollistit letonez, Andrejs Selakovs. Së fundmi, ai ka luajtur për ekipin ukrainas Odessa, ligë e cila është suspenduar për shkak të gjendjes në atë shtet. Selakovs Luan në […]...

24 March, 2014 Lexo më shumë

Sigal Prishtina realizoi hakmarrjen

Plejmejkeri i Sigal Prishtinës, Kendrick Jones ka thënë se skuadra ishte në mision të hakmarrjes në fitoren ndaj Craiovas me rezultat të ngushtë 86:85 të mërkurën. Skuadra nga kryeqyteti realizoi fitore të rëndësishme në Rumani duke ruajtur pozitën e dytë dhe shtoi gjasat e kualifikimit të drejtpërdrejtë në final-four në Ballkan Ligë. “Ishte një ndeshje […]...

20 March, 2014 Lexo më shumë

Sigal Prishtina e madhe, Berisha hero

Sigal Prishtina shënoi fitore dramatike në udhëtim te Craiova me rezultat 86:85, dhe e ruajti pozitën e dytë në Ballkan Ligën e basketbollit. Hero në triumfin e skuadrës nga kryeqyteti ishte sërish Dardan Berisha. Çereku i parë i lojës përfundoi në të mirë të Sigal Prishtinës, që krijoi avantazh të ngushtë me rezultat 24:21. Por, […]...

19 March, 2014 Lexo më shumë

‘Grobari’ nuk e harrojnë Housen

Tifozët e Partizanit, ‘Grobari’, nuk e harrojnë kurrë basketbollistin amerikan, Fred House. Disa prej tyre janë takuar me basketbollistin gjatë ndeshjes që KB Peja e zhvilloi në Tivat, ndërkohë e kanë bërë së bashku edhe një fotografi. Edhe pse organizatori i lojës luan me një skuadër kosovare, kjo nuk i pengon tifozët serbë të Partizanit […]...

14 March, 2014 Lexo më shumë

Berisha, basketbollisti i javës në Ballkan Ligë

Dardan Berisha është shpallur basketbollisti i javës në Ballkan Ligë nga Eurobasket.com për xhiron e 16’të. 25-vjeçari realizoi 25 pikë, shtatë kërcime dhe tri asistime në fitoren e Sigal Prishtinës ndaj Kozuvit me rezultat 68:58 të mërkurën. Skuadra nga kryeqyteti është në pozitën e dytë në Ballkan Ligë. Sigal Prishtina do të kishte pozicionim edhe […]...

13 March, 2014 Lexo më shumë

Peja humb nga Teodo

Peja pësoi humbjen e tetë në Ligën Ballkanike në Basketboll. Kampioni i Kosovës u mposht në udhëtim te Teodo me rezultat të ngushtë 82:79 dhe gjendet në pozitën e parafundit në tabelë. Vendasit u shkëputën herët në çerekun e parë të cilin e fituan me rezultat 25:16 dhe pejanët nuk arritën ta shkrijnë disavantazhin, edhe […]...

12 March, 2014 Lexo më shumë

Prishtina vazhdon shkëlqimin në BIBL

Sigal Prishtina mposhti Kozuvin me rezultat 68:58, dhe vazhdoi luftën për kreun e tabelës në Ligën Ballkanike në Basketboll. Dardan Berisha ishte heroi i kryeqytetasve me 25 pikë të shënuara. Sigal Prishtina shënoi fitore të rëndësishme ndaj Kozuvit me rezultat 68:59 duke vazhduar garën për kreun e tabelës në Ligën Ballkanike në Basketboll (BIBL). Skuadra […]...

12 March, 2014 Lexo më shumë

Përleshje në NBA

Blake Griffin e PJ Tucker janë përfshirë në një përleshje fizike, në ndeshjen ndërmjet Los Angeles Clippers dhe Phoenix Suns. Tucker u përjashtua nga loja për shkak të goditjes ndaj Griffin, i cili reagoi menjëherë, por nuk arriti t’ia kthente atij, pasi lojtarët e të dyja skuadrave, por edhe gjyqtari, arritën t’i ndanin ata, për […]...

11 March, 2014 Lexo më shumë

Shqiponjat bojkotojnë Pejën

Grupi i tifozëve ‘Shqiponjat’ nga Peja i kanë dhënë fund durimit, duke vendosur ta bojkotojnë ekipin e tyre të zemrës, pasi nuk po mund të pajtohen me gjendjen në të cilën ka ardhur klubi verdh e zi. Kampioni i Kosovës u mposht dy herë brenda katër ditësh nga rivali i përbetuar, Sigal Prishtina, fillimisht në […]...

10 March, 2014 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO