Basketboll – Lajmi.net

Aktuale

Plisat i propozojnë Prishtinës

Në ditën e të dashuruarve, grupi i tifozëve Plisat kanë konfirmuar dashurinë e tyre për klubin e zemrës. Para fillimit të ndeshjes mes Sigal Prishtinës dhe Dritës në kuadër të ETC Superligës së Kosovës në basketboll, Plisat shpalosën një porosi të jashtëzakonshme. “Trëndafilat janë të kuq, gjaku im është i kaltër, sot është dita e […]...

14 February, 2014 Lexo më shumë

Peja triumfon ndaj Kumanovës

Peja mposhti Kumanovën me rezultat 81:75 dhe realizoi fitoren e katërt me radhë në Ligën Ballkanike në basketboll. Pas Ballkanit, Kozuvit dhe Levsit, pejanët gjunjëzuan edhe Kumanovën. Peja e nisi fuqishëm duelin duke fituar çerekun e parë me rezultat të thellë 27:14. Vendasit e mbyllën në avantazh edhe periudhën e dytë të lojës të cilën […]...

12 February, 2014 Lexo më shumë

Prishtina e madhe

Sigal Prishtina zhvilloi një ndeshje heroike, duke mposhtur kampionin në fuqi të Ligës Ballkanike në basketboll, Galil Gilboa me rezultat 81:78. Dardan Berisha shkëlqeu me 33 pikë. ...

5 February, 2014 Lexo më shumë

Prishtina dështon me Balkanin

Sigal Prishtina pësoi humbje në udhëtim te BC Balkan me rezultat 85:77 në kuadër të Ligës Ballkanike në basketboll. Skuadra bardhekaltër e pagoi shtrenjtë paraqitjen e zbehtë në çerekun e parë të cilin e humbi me rezultat të thellë 26:13 dhe asnjëherë nuk arriti të rikthehet në lojë. Vendasit shfaqën saktësi më të madhe në […]...

29 January, 2014 Lexo më shumë

Waller krenohet me Plisat

Basketbollisti amerikan i Sigal Prishtinës, Tay Waller është i bindur se skuadra nga kryeqyteti i ka tifozët më të mirë. Ylli i bardhekaltërve u nda jashtëzakonisht i kënaqur nga përkrahja e Plisave që i ndihmoi Sigal Prishtinës të shënojë fitore shumë të rëndësishme, dhe po aq bindëse kundër liderit të Ligës Ballkanike, Kumanovës me rezultat […]...

23 January, 2014 Lexo më shumë

Pamja e re e sallës në Pallatin e Rinisë

Palestra e sportit në Pallatin e Rinisë në Prishtinë tash ka tjetër pamje. Ajo ka ulëse të reja për tifozët, ulëse teleskopike në pjesën zyrtare si dhe kosha të rinj me vendosje nga dyshemeja. Dhe, ndeshja e parë në të i shkoi mjaft mirë Sigal Prishtinës që e mundi Kumanovën e rezultat të thellë 75:60 […]...

22 January, 2014 Lexo më shumë

Sigal Prishtina shkatërron Kumanovën

Sigal Prishtina shkatërroi Kumanovën duke e mposhtur me rezultat 75:60 në kuadër të Ligës Ballkanike në basketboll. Skuadra nga kryeqyteti e dominoi përballjen që nga fillimi kur shumë shpejt krijoi epërsi prej dhjetë pikësh. Avantazhi i vendasve u thellua edhe më tepër në vazhdim ku prishtinasit me lojën e mirë në mbrojtje dhe sulme efikase […]...

22 January, 2014 Lexo më shumë

Sigal Prishtina dorëzohet pas vazhdimeve

Sigal Prishtina humbi në udhëtim te Levski Sofia me rezultat 91:87 në kuadër të Ligës Ballkanike në basketboll. Në një ndeshje jashtëzakonisht interesante, skuadra nga kryeqyteti u dorëzua vetëm pas vazhdimeve. Levski e filloi ndeshjen bindshëm më mirë dhe e mbylli çerekun e parë me rezultat 24:17. Mirëpo, Sigal Prishtina u kundërpërgjigj në të dytën […]...

15 January, 2014 Lexo më shumë

Peja e nis me fitore

KB Peja e nisi mbarë vitin 2014 duke mposhtur BC Balkanin me rezultat 79:67 në ndeshjen e zhvilluar në Karagaç, në Ligën Ballkanike. Në një ballafaqim ku vendasit udhëhoqën nga fillimi e deri në fund, skuadra kampione e Kosovës në basketboll e kreu detyrën duke siguruar një fitore të rëndësishme, për të përmirësuar bilancin në […]...

14 January, 2014 Lexo më shumë

365 ditët e sportit

Viti 2013 ishte vërtetë i veçantë në kalendarin sportiv. Ai do të kujtohet për suksesin e madh të Bayern Munichut, por edhe shumë kampionë të tjerë, që lanë gjurmë të pashlyeshme. Topi i Artë – Ylli i Barcelonës, Lionel Messi e fitoi për herë të katërt me radhë Topin e Artë që ndahet nga FIFA, […]...

31 December, 2013 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO