Basketboll – Lajmi.net

Aktuale

Treshet e Craiovas mposhtin Prishtinën

Sigal Prishtina pësoi humbjen e dytë në kuadër të Ligës Ballkanike. Skuadra nga kryeqyteti u konsiderua favorite por u befasua duke u mposhtur nga Craiova e Rumanisë me rezultat 72:83. Pasi dy çerekët e parë të lojës përfunduan në barazim 37:37, i treti i takoi plotësisht mysafirëve të cilën e mbyllën në favor të tyre […]...

5 December, 2013 Lexo më shumë

Derbi i Pejës

Derbi problematik mes Pejës dhe Sigal Prishtinës i takoi vendasve që fituan me rezultat 83:78. Kështu, kampioni i Kosovës në basketboll ia shkaktoi skuadrës nga kryeqyteti humbjen e parë gjatë këtij edicioni pas 10’të xhirosh në ETC Superligën e Kosovës. Mirëpo, pavarësisht triumfit të ekipit nikoqir, dueli do të kujtohet më tepër për problemet e […]...

30 November, 2013 Lexo më shumë

Rrahje në Euroleague

Basketbollisti i Britanisë së Madhe, Pops Mensah-Bonsu është përfshirë në një rrahje gjatë paraqitjes për skuadrën e tij turke, Galatasaray. Skenat e këqija ndodhën tre minuta para përfundimit të duelit në Euroleague mes Galatasarayt dhe Olympiakosit. Mensah-Bonsu reagoi keq pas një goditje me bërryl nga qendra e ekipit grek, Mirza Begic dhe më pas u […]...

29 November, 2013 Lexo më shumë

Waller e ka ftohtë

Temperaturat e ulëta që po mbizotërojnë në vendin tonë së fundmi, kanë vështirësuar punën edhe për sportistët. I njoftuar me ‘realitetin kosovar’ ku stërvitjet gjatë dimrit bëhen në salla të ftohta ku mungon ngrohja, basketbollisti amerikan i Sigal Prishtinës, Tay Waller ka shfrytëzuar rrjetin social Twitter për t’u ankuar në kushtet e punës. “Trajnerët në […]...

25 November, 2013 Lexo më shumë

Dashuri pa fund

Kobe Bryant dhe Los Angeles Lakers do të vazhdojnë së bashku. Klubi nga NBA, ka njoftuar se ylli kryesor i skuadrës ka nënshkruar kontratë të re dyvjeçare, pasi marrëveshja paraprake ishte paraparë të skadonte në fund të këtij sezoni, më 30 qershor. Bryant, ende jashtë parketit për shkak të lëndimit të rëndë në thembër që […]...

25 November, 2013 Lexo më shumë

Fitore të vendasve

Në pesë ndeshjet e zhvilluara në NBA, të gjitha fitoret i takuan skuadrave vendase. Kampioni në fuqi, Miami Heat festoi kundër Atlanta Hawks me rezultat bindës 104:88. LeBron ishte në ‘pushim’ dhe realizoi vetëm 13 pikë. Chris Bosh udhëhoqi skuadrën nga Florida me 19 pikë, 5 kërcime, kurse me 17 pikë kontribuoi Ray Allen. Në […]...

20 November, 2013 Lexo më shumë

Memphis vazhdon me fitore

Basketbollistët e Memphis Grizzlies shënuan fitoren e tretë të njëpasnjëshme gjatë ‘turneut’ në Kaliforni. Në Staples Center, ata mposhtën Los Angeles Clippers me rezultat 106:102. Zach Randolph udhëhoqi Grizzlies duke shënuar 26 pikë dhe 15 kërcime në përballje me ish skuadrën e tij. Marc Gasol shtoi 23 pikë, 9 kërcime dhe 8 asistime kurse Mike […]...

19 November, 2013 Lexo më shumë

Rikthimi i Bryantit

Lajm i shkëlqyeshëm për Los Angeles Lakers. Kobe Bryant është i gatshëm t’i vazhdojë aktivitetet stërvitore para rikthimit në parket nga lëndimi i rëndë në thembër, shtatë muaj më parë, ka njoftuar uebfaqja zyrtare Nba.com. Bryant bëri paraqitjen e parë në stërvitje të shtunën, ku luajti sado pak me bashkëlojtarët e tij. “Ai u duk […]...

18 November, 2013 Lexo më shumë

Sigal Prishtina zbukuron sallën

Pas pak më tepër se një muaj, Sigal Prishtina do të garojë në Ligën Ballkanike dhe ETC Superligën e Kosovës në basketboll, në një sallë krejt tjetër nga ajo e deritashmja. Nuk bëhet fjalë për ndonjë zhvendosje në ndonjë ambient tjetër por klubi nga kryeqyteti ka njoftuar për nisjen e punimeve në sallën e Pallatit […]...

18 November, 2013 Lexo më shumë

Portland në seri të fitoreve

Portland Trail Blazers ka realizuar fitoren e gjashtë të njëpasnjëshme, dhe të detin në total, deri më tani gjatë këtij sezoni në NBA. Në Air Canada Center, Blazers fituan si mysafir ndaj Toronto Raptors me rezultat 118:110. LaMarcus Aldridge realizoi 25 pikë dhe 11 kërcime, kurse Damian Lillard shtoi 25 pikë dhe 8 asistime. Kontribut […]...

18 November, 2013 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO