Basketboll – Lajmi.net

Aktuale

KB Bashkimi në finale të Kupës së Kosovës

KB Bashkimi ka siguruar kalimin në finale të Kupës së Kosovës....

2 March, 2018 Lexo më shumë

Lituania mposht sërish Kosovën

Përfaqësuesja e Kosovës ka pësuar humbjen e radhës në kualifikimet për Kampionatin Botëror ‘Kina 2019’....

26 February, 2018 Lexo më shumë

Përfaqësuesja e Kosovës ka arritur në Lituani pa Berishën, Lis Shoshi mbetet në dyshim

Përfaqësuesja e Kosovës në basketboll të shtunën është zhvendosur nga Polonia në Lituani, më saktësisht në qytetin Klaipeda, ku më 26 shkurt do të përballet me lituanët në kuadër të Dritares së Dytë të kualifikimeve evropiane për Kampionatin Botëror ‘Kina 2019’....

25 February, 2018 Lexo më shumë

Trajneri i Kosovës deklarohet pas humbjes nga Polonia

Në konferencën për media, pas përfundimit të Kosovës me Poloninë, përzgjedhësi i Kosovës Brad Greenberg pohoi:“Dua të uroj Poloninë fitoren sonte. Ata kanë enë ekip mëi mirë se ne dhe kanë fituar me meritë. Po i shoh statistikat e ndeshjes dhe po e shoh që kanë dominuar për kah pikët në zonën, kanë dominuar par kah pikë nga kundërsulmet dhe kanë dominuar për kah pikët nga banka....

23 February, 2018 Lexo më shumë

Kosova zhgënjen sërish në kualifikimet për botërorin ‘Kina 2019’

Përfaqësuesja e Kosovës ka pësuar edhe humbjen e tretë në kualifikimet për botërorin e Kinës....

23 February, 2018 Lexo më shumë

Poloni – Kosovë, me këtë rezultat përfundon pjesa e parë

Ka përfunduar pjesa e parë e përballjes mes Kombëtares së Polonisë dhe Përfaqësueses së Kosovës....

23 February, 2018 Lexo më shumë

Përfundon çereku i parë i ndeshjes Poloni – Kosovë, ky është rezultati

Ka përfunduar çereku i parë i përballjes mes Polonisë dhe Përfaqësueses së Kosovës....

23 February, 2018 Lexo më shumë

Fillon përballja Poloni – Kosovë, ja ku mund ta shikoni

Ka filluar përballja mes Polonisë dhe Përfaqësueses së Kosovës....

23 February, 2018 Lexo më shumë

KB Rahoveci merr mbështetje të fortë financiare, gati për ‘Play Off’

Komuna e Rahovecit ka shpallur fituesit e subvencioneve për OJQ-të që veprojnë në komunë. Këtu përfshihen edhe klubet e sportit të cilët bëjn garat në ligat e Kosovës....

22 February, 2018 Lexo më shumë

Nuk është parë kurrë: Sixers shpikin ngulitjen dyshe!

Philadelphia 76ers luajti ndaj New Orleans Pelicans....

10 February, 2018 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO