Basketboll – Lajmi.net

Aktuale

Peja humb në gjysmëfinalen e dytë dhe eliminohet

Peja është eliminuar në gjysmëfinalen e Ligës Ballkanike....

29 March, 2017Lexo më shumë

Grekët si serbët, vazhdojnë të “ëndërrojnë” për Kosovën (VIDEO)

Derisa Kosova është pranuar pothuajse në të gjitha organizatat ndërkombëtare si shtet i pavarur, ku po merr pjesë edhe për herë të parë në kualifikueset për Kampionatin Botëror në futboll, tifozët grek dhe serb vazhdojnë t’i ushqejnë ëndrrat e tyre propagandistike....

25 March, 2017Lexo më shumë

E pabesueshme: Basketbollisti i ri shënon 70 pikë në një ndeshje në NBA (VIDEO)

Basketbollisti i Phoenix Suns, Devin Booker ka realizuar 70 pikë në duelin ndaj Boston Celtics në NBA. 20-vjeçari u bë basketbollisti më i ri që realizoi këtë shifër. ...

25 March, 2017Lexo më shumë

Peja-Kumanova, kush e ka pritur këtë rezultat?

Peja ka mposhtur Kumanovën në gjysmëfinalen e parë. ...

22 March, 2017Lexo më shumë

Rrahje brutale mes dy yjeve në NBA (VIDEO)

Serge Ibaka dhe Robin Lopez janë rrahur në ballafaqimin mes Toronto Raptors dhe Chicago Bulls në NBA. ...

22 March, 2017Lexo më shumë

Sigal Prishtina e fiton derbin ndaj KB Bashkimit

Sigal Prishtina e ka fituar derbin ndaj KB Bashkimit....

18 March, 2017Lexo më shumë

Turpi i radhës i tifozëve serbë: E djegin flamurin e Shqipërisë në Milano (FOTO)

Tifozët e skuadrës serbe, Crvena Zvezda, dje (e premte) në qytetin e Milanos kanë djegur një flamur të Shqipërisë....

18 March, 2017Lexo më shumë

Kozhuv-Peja, kjo skuadër kualifikohet në gjysmëfinale të Ligës Ballkanike

Pavarësisht humbjes sonte në Gjevgjeli ndaj Kozuvit, Peja është kualifikuar në gjysmë×nale të Ligës Ballkanike. ...

15 March, 2017Lexo më shumë

KB Rahoveci i drejtohet Shalës e Hotit, për palestrën e papërfunduar, e nisur 10 vjet më parë

KB Rahoveci i është drejtuar sot me një letër ministrit të Kulturës dhe Sportit, Kujtim Shala, si dhe ministrit të Financave, Avdullah Hoti për zvarritjen e finalizimit të punimeve në Palestrën e Sportit në Rahovec....

11 March, 2017Lexo më shumë

KB Bashkimi e fiton dramën në ‘Sezai Surroi’

KB Bashkimi e ka fituar dramën në palestrën në ‘Sezai Surroi’, duke e mposhtur KB Pejën, në derbin e javës në elitën e basketbollit kosovar....

11 March, 2017Lexo më shumë

ABA Ligë i përgjigjet Sigal Prishtinës

Gjasat që Sigal Prishtina të bëhet pjesë e ABA Ligës janë shumë të vogla....

10 March, 2017Lexo më shumë

Kërkesa e Sigal Prishtinës në ‘ABA Ligë’ i “hallakatë” serbët, thonë se është e pamundur

Sigal Prishtina edhe zyrtarisht ka kërkuar që nga sezoni i ardhshëm të bëhet pjesë e Ligës së Adriatikut në basketboll, të njohur si ABA Ligë....

10 March, 2017Lexo më shumë

ZYRTARE: Sigal Prishtina aplikon për ligën e madhe të basketbollit (FOTO)

Presidenti i Sigal Prishtinës, Blerand Stavileci ka publikuar kërkesën për pjesëmarrje në ABA League. Skuadra bardhekaltër ditë më parë konfirmoi se nuk do të garojë më në Ligën Ballkanike. ...

10 March, 2017Lexo më shumë

ZYRTARE: Sigal Prishtina tërhiqet nga Liga Ballkanike

Sigal Prishtina nuk do të garojë më në Ligën Ballkanike....

8 March, 2017Lexo më shumë

“Dramë” në ‘Minatori’, KB Trepça e mposht në sekondat e fundit Sigal Prishtinën

KB Trepça e ka fituar derbin e javës në Superligën e Kosovës në basketboll, duke e mposhtur Sigal Prishtinën, në sekondat e fundit, me rezultat 84:83....

4 March, 2017Lexo më shumë

Skandal në basketbollin shqiptar, “rekord” pikësh me tabelë të prishur (FOTO)

Takimi nisi pa tabelën elektronike, e cila, sipas ekipit pritës, kishte defekt. ...

4 March, 2017Lexo më shumë

Sigal Prishtina e kalon me lehtësi pengesën e quajtur Golden Eagle Ylli

Sigal Prishtina ka realizuar fitore të pritur në Superligën e Kosovës ndaj Golden Eagle Yllit....

25 February, 2017Lexo më shumë

Drilon Hajrizi shpallet ‘MVP’ i finales

Drilon Hajrizi është shpallur ‘MVP’ i Kupës së Kosovës dhe këtë çmim e ka marrë në Mitrovicë aty ku ishte “mbret”, por tani me fanellë tjetër, atë të Sigal Prishtinës....

19 February, 2017Lexo më shumë

Nuk do ta besoni me çka është bartur Kupa e Kosovës pas ndeshjes Peja – Sigal Prishtina

Sigal Prishtina e fitoi trofeun e parë këtë sezon, duke mposhtur në finalen e Kupës KB Pejën....

19 February, 2017Lexo më shumë

E turpshme: Ja si i dëmtuan muret e palestrës ‘Minatori’ tifozët e KB Pejës (FOTO)

Tifozët e KB Pejës, ‘Shqiponjat’ nuk kanë mundur ta kapërdijnë humbjen e skuadrës së tyre në finalen e Kupës së Kosovës....

19 February, 2017Lexo më shumë

I ndërpritet festa Sigal Prishtinës, ndalet rryma në ‘Minatori’ (FOTO)

Sigal Prishtina e ka fituar titullin e parë këtë edicion....

19 February, 2017Lexo më shumë

Sigal Prishtina e fiton Kupën e Kosovës

Sigal Prishtina e ka fituar Kupën e Kosovës....

19 February, 2017Lexo më shumë

Ndërpritet ndeshja Sigal Prishtina – KB Peja, çfarë ndodhi?

Është ndërprerë për një minutë finalja Sigal Prishtina – KB Peja, shkaku i problemeve me semaforin që numëron rezultatin....

19 February, 2017Lexo më shumë

Tensione në Mitrovicë, Torcida i pret Plisat para palestrës (FOTO)

Tensionet mes Plisave dhe Torcidas nuk kanë të ndalur....

19 February, 2017Lexo më shumë

Pjesa e parë e finales së Kupës: Sigal Prishtina 36-40 KB Peja

Ka përfunduar pjesa e parë e finales së Kupës së Kosovës në basketboll, që po zhvillohet në palestrën ‘Minatori’ në Mitrovicë, mes Sigal Prishtinës dhe KB Pejës....

19 February, 2017Lexo më shumë

Ja pse Plisat mungojnë në finalen Sigal Prishtina – KB Peja (FOTO)

Sigal Prishtinës i duhet të sfidojë KB Pejën në finalen e Kupës së Kosovës pa Plisat....

19 February, 2017Lexo më shumë

KB Prishtina e fiton Kupën e Kosovës në kategorinë e femrave

KB Prishtina e ka fituar Kupën e Kosovës në basketboll në kategorinë e femrave....

19 February, 2017Lexo më shumë

KB Peja – Sigal Prishtina, ja çfarë po bëjnë Plisat (VIDEO)

Tifozët e Sigal Prishtinës, Plisat, janë mbledhur në zyrat e fun klubit, për t’u nisur të organizuar për në Mitrovicë, për të mbështetur skuadrën e tyre në finalen e Kupës së Kosovës ndaj KB Pejës, ndeshje kjo që nis nga ora 19:30....

19 February, 2017Lexo më shumë

Plisat demantojnë policinë për 33 shishet me koktej molotovi

Grupi i tifozëve ‘Plisat’ kanë reaguar kundër deklaratave të policisë që në autobusin e tyre janë gjetur 33 shishe koktej molotovi....

18 February, 2017Lexo më shumë

Dardan Berisha befason me klubin e ri

Dardan Berisha ka gjetur një klub të ri....

18 February, 2017Lexo më shumë

Përleshjet në Minatori gjatë ndeshjes Trepça – Sigal Prishtina (VIDEO)

Policia ka arrestuar disa persona në Mitrovicë pas përleshjeve në Minatori gjatë ndeshjes Trepça - Sigal Prishtina në gjysmëfinalen e Kupës së Kosovës në basketboll. ...

18 February, 2017Lexo më shumë

Ja si e shkatërruan autobusin e Plisave në Mitrovicë (FOTO)

Nuk ka kaluar edhe kësaj here pa incidente përballja mes ‘Torcidas’ dhe ‘Plisave’....

17 February, 2017Lexo më shumë

Sigal Prishtina – KB Peja, finalja e Kupës së Kosovës (FOTO)

Sigal Prishtina është skuadra e dytë që siguron finalen e Kupës së Kosovës në basketboll....

17 February, 2017Lexo më shumë

Policia e Kosovës largon ‘Plisat’ nga ‘Minatori’, kjo është arsyeja (FOTO)

Policia e Kosovës ka larguar nga palestra ‘Minatori’ tifozët e Sigal Prishtinës, Plisat, në pushimin e pjesës së parë të ndeshjes gjysmëfinale të Kupës së Kosovës ndaj vendasve të KB Trepçës....

17 February, 2017Lexo më shumë

KB Trepça – Sigal Prishtina, ky është rezultati pas pjesës së parë

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes gjysmëfinale të Kupës së Kosovës mes Trepës dhe Sigal Prishtinës, me rezultat 23:32 në të mirë të kryeqytetasve....

17 February, 2017Lexo më shumë

KB Trepça – Sigal Prishtina, çfarë po ndodh me Plisat? (FOTO)

Ka filluar ndeshja gjysmëfinale e Kupës së Kosovës në basketboll mes Trepçës dhe Sigal Prishtinës....

17 February, 2017Lexo më shumë

KB Peja siguron finalen e Kupës së Kosovës

KB Peja është skuadra e parë finaliste e Kupës së Kosovës në basketboll....

17 February, 2017Lexo më shumë

KB Bashkimi – KB Peja, ky është rezultati i pjesës së parë

KB Peja e ka fituar pjesën e parë të ndeshjes së parë gjysmëfinale të Kupës së Kosovës....

17 February, 2017Lexo më shumë

Dardan Berisha uron Kosovën, shikojeni çfarë është duke mbajtur në duar (FOTO)

Dardan Berisha ka uruar Kosovën për nëntëvjetorin e pavarësisë me një fotografi të bukur ku në duar mban trofeun e Ligës Ballkanike dhe flamurin e Kosovës. ...

17 February, 2017Lexo më shumë

Liga Ballkanike përjashton skuadrën kosovare?

Suadra e vetme e mbijetuar në Ligën Ballkanike pas fazës së parë, Peja, mund të përjashtohet nga ky kompeticion....

14 February, 2017Lexo më shumë

Pritet spektakël në Kupën e Kosovës

Federata e Basketbollit e Kosovës (FBK) së bashku me KB Trepçën sot kanë organizuar konferencë të përbashkët për media në zyrat e FBK-së, me ç’rast i kanë shpalosur detajet e Turneut Final të Kupës së Kosovës....

10 February, 2017Lexo më shumë

ZYRTARE: Përforcohet Sigal Prishtina (FOTO)

Sigal Prishtina vazhdon të përforcohet....

9 February, 2017Lexo më shumë

Trepça luan kundër klubit të njohur

Sonte me fillim nga ora 19:00 klubi i basketbollit Trepça zhvillon ndeshje miqësore në Palestrën ”Minatori”....

9 February, 2017Lexo më shumë
 

Fotolajm

Trudeau ndihmon një të ri me karrocë (Foto)
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Turbo Racing 3
  • Play Rock Wheels
  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play Urban Basketball