Sport – Lajmi.net

Aktuale

Mourinho kërkon Sneijderin

Selektori i Holandës, Louis van Gaal ka bërë të ditur se menaxheri i Chelseas, Jose Mourinho është i interesuar për transferimin e mesfushorit të Galatasarayt, Wesley Sneijder. Mourinho dhe Sneijder ishin së bashku në Inter, e madje fituan edhe Ligën e Kampionëve. Andaj, Special One i njeh mirë kualitetet e holandezit dhe sipas Van Gaalit […]...

17 October, 2013 Lexo më shumë

Bale, në vend të Benzemas

Ish trajneri i Real Madridit, John Toshack ka këshilluar Carlo Ancelottin të nxjerr Karim Benzeman nga formacioni bazë dhe vend të tij ta inkuadrojë Gareth Balen, pas rikthimit në uellsianit nga lëndimi. 24-vjeçari është rikthyer në stërvitje pas një problemi në kofshë, derisa ka bërë vetëm tri paraqitje për Realin pas transferimit në klub nga […]...

17 October, 2013 Lexo më shumë

Wenger, 20 vjet në Arsenal

Arsene Wenger ka arritur marrëveshje për vazhdimin e kontratës me Arsenalin, që do ta mbajë në klub deri më 2016, ka njoftuar SportsMail. Francezi pritet që së shpejti të nënshkruajë marrëveshje të re me gjigantin londinez, me pagë prej 7.5 milionë funtesh në vit, dhe do të bëhet trajneri me qëndrimin më të gjatë në […]...

17 October, 2013 Lexo më shumë

Hitzfeld, pensionohet pas Botërorit

Selektori i Zvicrës, Ottmar Hitzfeld do të pensionohet pas Kampionatit botëror në Brazil, vitin e ardhshëm, ka bërë të ditur ai gjatë një konference për shtyp të enjten. “Pas Kampionatit botëror në Brazil, do të jem 65 vjeç”, deklaroi gjermani një prej trajnerëve më të suksesshëm në histori të futbollit, para gazetarëve në selinë e […]...

17 October, 2013 Lexo më shumë

Shaqiri me shokë, bartës në Botëror

Xherdan Shaqiri dhe futbollistët e tjerë shqiptarë, anëtarë të Zvicrës, do të jenë bartës të grupit në Kampionatin botëror 2014, ka njoftuar FIFA, pas publikimit të renditjes më të re të Kombëtareve. Zvicra fitoi Grupin E duke shënuar fitore në dy duelet e fundit kundër Shqipërisë dhe Slovenisë duke u ngjitur në pozitën e shtatë […]...

17 October, 2013 Lexo më shumë

Tenistët kosovarë në gara ndërkombëtare

Federata e Tenisit të Kosovës (FTK) ka marrë një lajm të mira nga Federata Ndërkombëtare e Tenisit (ITF) që ka vendosur t’i lejojë tenistët kosovarë të marrin pjesë në gara ndërkombëtare, në të gjitha nivelet. “Ju informojmë se duke filluar nga kjo datë lojtarët nga Kosova mund të regjistrohen për IPIN numër dhe të marrin […]...

17 October, 2013 Lexo më shumë

Historia jetësore e Adnan Januzajt

Debati që qarkullon se cilin shtet duhet ta përfaqësojë Adnan Januzaj duket më i civilizuar në Angli se kudo tjetër. Javën e kaluar, një televizion shqiptar diskutoi për tinejxherin më të kërkuar në Evropë gjatë një programi me titullin Hero apo Tradhtar, ku ky emërtim i fundit do të vlente nëse ai ia kthen shpinën […]...

17 October, 2013 Lexo më shumë

Më lini të jetoj

Sulmuesi i Milanit, Mario Balotelli është kundërpërgjigjur pas kritikave të vazhdueshme në drejtim të tij. Ylli italian ka kërkuar të lihet i qetë duke insistuar se kështu do të shihen ndryshime tek ai. “Mjaft më me fjalë dhe vetëm fjalë, jetoni, dhe më lini të jetoj, do t’i shihni dallimet”, shkroi Balotelli në profilin e […]...

17 October, 2013 Lexo më shumë

Kushti i Januzajt për Anglinë

Adnan Januzaj do ta zgjedhë Anglinë si ekip Kombëtar nëse Federata angleze mund të tejkalojë pengesën e rregullës së qëndrimit pesëvjeçar. Mesfushori i Manchester Unitedit, i lindur në Bruksel nga prindër kosovar-shqiptar, tanimë ka refuzuar interesimin nga Belgjika derisa konsideron opsionet e tij. Mirëpo, sipas Daily Mail, Federata angleze ka marrë indikacione të fuqishme se […]...

17 October, 2013 Lexo më shumë

FIFA plaçkit Brazilin

Ish sulmuesi i Barcelonës, dhe Brazilit, Romario ka vazhduar të bëjë kritika në drejtim të Federatës botërore të Futbollit (FIFA) për rolin e saj në organizimin e Kampionatit botëror 2014. 47-vjeçari, tani Kongresmen, gjatë një interviste për New York Times, kritikoi ashpër FIFA-n duke e akuzuar për plaçkitjen e shtetit nikoqir të Botërorit 2014. “Ata […]...

16 October, 2013 Lexo më shumë

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO