Sport – Lajmi.net

Aktuale

Lewandowski në ‘aksion’ për femra

Se në Shtetet e Bashkuara të Amerikës nuk kanë fort njohuri për futbollin evropian, kjo dihet. Nëse dyshon ende dyshon rreth kësaj atëherë ky lajm do t’ju bind se vërtetë është ashtu. Një person që sado pak ngjan me sulmuesin e Borussia Dortmundit, Robert Lewandowski ka dalë në vende të ndryshme duke bërë përpjekje të […]...

19 October, 2013 Lexo më shumë

Januzaj – Man Utd, deri më 2018

Mesfushori i Manchester United, Adnan Januzaj ka nënshkruar kontratë të re pesëvjeçare, duke konfirmuar qëndrimin në klub deri më 2018. Januzaj, 18-vjeç, realizoi dy gola në debutimin e tij në Premierligë në fitoren 2-1 ndaj Sunderlandit më 5 tetor. “Është një ndjenjë e shkëlqyeshme që kam vazhduar qëndrimin në Manchester United”, deklaroi ylli kosovar për […]...

19 October, 2013 Lexo më shumë

Kësi ‘goli’ kurrë nuk keni parë

Hoffenheim do të protestojë kundër ‘golit’ të parregullt që iu pranua Bayer Leverkusenit kur Stefan Kiessling goditi me kokë ndërsa topi përfundoi jashtë portës por nëpërmjet një vrime hyri në rrjetë. Gjyqtari Felix Brych nuk e vërejti mirë se çka kishte ndodhur dhe akordoi gol, në minutën e 70-të të ndeshjes ku Leverkusen fitoi 2-1 […]...

19 October, 2013 Lexo më shumë

Makineritë e golave

Ligat kryesore evropiane tashmë kanë shfaqur talentin sulmues më 2013/14, mirëpo në krye të renditjes së skuadrave me numrin më të madh të golave të realizuar deri më tani këtë stinor, nuk qëndron ndonjë superfuqi e kontinentit. Red Bull Salzburg është lider si ekipi me më së shumti gola të realizuar në Evropë, kurse Barcelona […]...

19 October, 2013 Lexo më shumë

Januzaj, talent si Rooney

David Moyes ka thënë se Manchester United është shumë pranë arritjes së marrëveshjes afatgjate për vazhdimin e qëndrimit të Adnan Januzaj në Old Trafford. Ai e lavdëroi yllin e ri kosovar si “talent i jashtëzakonshëm”, në rang me Wayne Rooneyn. 18-vjeçari bëri debutimin më të mirë të mundshëm si titullar për Unitedin kur realizoi dy […]...

19 October, 2013 Lexo më shumë

Del Piero-Berisha, respekt i ndërsjellë

Admirimi i Besart Berishës për Alessandro Del Pieron nuk është sekret. Por, edhe legjenda italiane ka shprehur respektin e tij për sulmuesin shqiptar të Brisbane Road. Çifti do të ndeshen në Suncorp Stadium të shtunën në kuadër të duelit mes Brisbane Road – Sydney FC dhe të dy janë futbollistët kryesorë në skuadrat përkatëse. Berisha, […]...

18 October, 2013 Lexo më shumë

La Liga, borxh deri në fyt

Në dymbëdhjetë muajt e fundit, futbolli spanjoll ka kaluar nga borxhi prej 2.7 miliardë eurosh, në 3.6 miliardë euro. Skuadrat më të pasura, dhe më të famshme në vend si Real Madrid dhe Barcelona kanë borxh të përgjithshëm prej bashkërisht 900 milionë eurosh, 25 përqind të totalit. Statistikat brengosëse janë publikuar nga Liga Spanjolle e […]...

18 October, 2013 Lexo më shumë

Një ‘mësues’ për Balotellin

Sjellja – shpeshherë e gabuar – e sulmuesit të Milanit, Mario Balotelli ka detyruar gjigantin italian të marr masa. Klubi nga San Siro mendon të angazhojë ndihmë profesionale për sulmuesin, ka njoftuar e përditshmja sportive italiane Corriere dello Sport. Sulmuesi, gjithnjë në qendër të vëmendjes me veprimet e tij në fushë dhe jashtë saj, shpeshherë […]...

18 October, 2013 Lexo më shumë

Refuzimet e Messit

Lionel Messi refuzoi interesimin nga tri klube gjatë afatit kalimtar të verës, përfshirë një që ishte i gatshëm të blinte kontratën e tij me Barcelonën. Sipas të përditshmes sportive katalan El Mundo Deportivo, tri oferta mbërritën në adresën e yllit argjentinas – përfshirë një nga një klub me Adidasin si sponsor – që ishte i […]...

18 October, 2013 Lexo më shumë

Cech në ‘klubin 300’

Portieri i Chelseas, Petr Cech do të hyjë në ‘klubin 300’ te gjiganti londinez, kur pritet të paraqitet të shtunën në duelin kundër Cardiff Cityt në kuadër të xhiros së tetë në Premierligë. Reprezentuesi i Republikës çeke iu bashkua Chelseas më 2004 nga Rennes dhe prej atëherë është shndërruar në titullar të pazëvendësueshëm në Stamford […]...

18 October, 2013 Lexo më shumë

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO