Sport – Lajmi.net

Aktuale

Premierliga si Superliga e Kosovës

Në Superligën e Kosovës në futboll, janë të shpeshta rastet kur tifozët hedhin gjësende të ndryshme në fushë, në raste të caktuara duke qëlluar futbollistë e gjyqtarë. Një rast i tillë, por shumë i rrallë për këtë nivel të garave, ndodhi në duelin mes Aston Villas dhe Tottenham Hotspur në Premierligë, ku një asistent u […]...

20 October, 2013 Lexo më shumë

Nga goli fantazmë, te Milan-Barça

Gjyqtari Felix Brych bëri bujë këtë fundjavë kur gaboi duke pranuar një gol fantazmë për Bayer Leverkusenin në fitoren 2-1 ndaj Hoffenheimit të premten, në kuadër të xhiros së nëntë në Bundesligë. Brych sinjalizoi për gol në rastin kur Stefan Kiessling goditi me kokë, por topi përfundoi jashtë portës dhe nëpërmjet një vrime në të, […]...

20 October, 2013 Lexo më shumë

Juve në terr, Fiorentina në festë

Fiorentina shënoi fitore të jashtëzakonshme ndaj Juventusit duke mposhtur kampionin e Italisë me rezultat 4-2 në duelin e vlefshëm për xhiron e tetë në Serie A. Carlos Tevez realizoi nga penalltia në minutën e 37-të duke i kaluar Bianconerët në epërsi para se Paul Pogba të dyfishojë avantazhin e mysafirëve, para përfundimit të pjesës së […]...

20 October, 2013 Lexo më shumë

Gotze po vjen

Pep Guardiola ka përkrahur Mario Gotzen të shkëlqejë për Bayern Munichun pasi mesfushori inspiroi kampionin e Bundesligës në fitoren 4-1 ndaj Mainzit të shtunën. Gjiganti bavarez ishte në disavantazh pas golit të Shaën Parker në pjesën e parë, por u kundërpërgjigj në vazhdim duke realizuar katër herë, pas inkuadrimit të Gotzes dhe Rafihnas. Rasti për […]...

20 October, 2013 Lexo më shumë

Kaka i emocionuar

Mesfushori i Milanit, Leite Kaka ka pranuar se ishte “përvojë emocionuese” paraqitja e mbrëmshme në San Siro në fitoren 1-0 ndaj Udineses. Ylli brazilian u rikthye te Rossonerët nga Real Madrid gjatë afatit kalimtar të verës por u dëmtua në paraqitjen e parë, në barazimin kundër Torinos, në xhiron e tretë. Por, ai u inkuadrua […]...

20 October, 2013 Lexo më shumë

Një titull, arritje fantastike

Sir Alex Ferguson beson se do të ishte “arritje fantastike” nëse David Moyes arrin të fitojë një titull në sezonin e rij të parë në postin e menaxherit në Manchester United. Moyes ka bërë një nismë të dobët të aventurës në Old Trafford, prej kur zëvendësoi Fergusonin gjatë verës. United gjendet në pozitën e tetë […]...

20 October, 2013 Lexo më shumë

Njëherë rikthimi, pastaj vendimi

Kapiteni i Interit, Javier Zanetti nuk ka filluar të mendojë se ky mund të jetë sezoni i tij i fundit në karrierë. Legjenda e Nerazzurrëve, 40-vjeç, e ka ndarë mendjen vetëm tek rikthimi i tij nga lëndimi që i pamundësoj të luajë në fazën përfundimtare të edicionit të kaluar dhe fillimin e këtij të tanishmit. […]...

20 October, 2013 Lexo më shumë

Cana, idhulli i Januzajt

Ai nënshkroi kontratë të re pesëvjeçare me Manchester Unitedin të shtunën, por e ardhmja ndërkombëtare e Adnan Januzajt është ende e pavendosur. Nëse ai vendos ta përfaqësojë Anglinë, do të vjen si befasi për ata që e njohën qysh në moshë të re në Bruksel kur ai e kishte idhull kapitenin e Shqipërisë, Lorik Cana. […]...

20 October, 2013 Lexo më shumë

Mos e teproni

Gareth Bale ka thënë se njoftimet rreth lëndimit ‘kronik’ të tij ishin të ekzagjeruara, pas rikthimit në ndeshjen mes Real Madridit dhe Malagas të shtunën. Bale u inkuadrua si zëvendësues në pjesën e dytë dhe fitoi penalltinë të cilën Cristiano Ronaldo e shndërroi në gol në fitoren 2-0 në Santiago Bernabeu. Më herët gjatë këtij […]...

20 October, 2013 Lexo më shumë

Atletico mposht vetveten

Në tetë xhirot e para në La Ligë, askush nuk arriti të fitojë kundër Atletico Madridit, e as të nxjerr një barazim kundër tyre. Mirëpo, skuadra madrilene e humbi bilancin pozitiv në xhiron e nëntë duke pësuar disfatë në udhëtim te Espanyol me rezultat minimal 1-0,  por vetëm për fajin e një autogoli nga portieri […]...

19 October, 2013 Lexo më shumë

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO