Sport – Lajmi.net

Aktuale

Puyol, njeriu i mrekullive

Ia doli edhe njëherë. Carles Puyol është shumë pranë rikthimit nga lëndimi, dhe sërish do të zë vend në qendër të mbrojtjes së Barcelonës, aty ku skuadra ka vuajtur më së tepërmi në edicionet e fundit. Kapiteni i gjigantit katalan, i cili ndeshjen e fundit e zhvilloi gati shtatë muaj më parë, pritet të ftohet […]...

9 October, 2013 Lexo më shumë

Costa urren humbjen, edhe në stërvitje

Diego Costa është golashënuesi më i mirë në La Ligë pas tetë xhirosh, me 10 gola të realizuar. Dhe, si rezultat i paraqitjeve fantastike të tij para portave kundërshtare, Atletico Madrid kryeson në tabelë – së bashku me Barcelonën – me pikë maksimale pas tetë fitoreve të njëpasnjëshme. Atletico mposhti Celta Vigon 2-1 në fundjavë […]...

9 October, 2013 Lexo më shumë

Sqarohet Wilshere

Mesfushori i Arsenalit, Jack Wilshere është sqaruar pas deklaratës së bërë mbrëmë ku ishte shprehur kundër përfshirjes së yllit kosovar Adnan Januzaj në Kombëtaren e Anglisë. Wilshere kishte theksuar se të gjithë futbollistët që përfaqësojnë Anglinë duhet të jenë anglez duke kundërshtuar idenë e selektorit Roy Hodgson për natyralizimin e mesfushorit kosovar. Por, nëpërmjet një […]...

9 October, 2013 Lexo më shumë

Ibra ‘drejton’ hundën

Një ndërhyrje e vogël, asgjë serioze, por që ia mundëson ta ketë një profil sado pak më të bukur, nga ajo që jemi mësuar ta shohim, sa herë ka realizuar gola të shumtë. Edhe Zlatan Ibrahimovic, një prej futbollistëve më të “ashpër” për nga karakteri në futbollin evropian i është nënshtruar ndërhyrjes kirurgjike në hundë […]...

9 October, 2013 Lexo më shumë

Borxhi i Realit, 541 milionë euro

Carlos Mendoza, të cilit iu mohua e drejta e shprehjes në takimin vjetor të aksionarëve të Real Madridit, ka njoftuar se klubi është në borxh prej 541 milionë eurosh. Mendoza është delegat në Asamblenë e Real Madridit dhe kritikoi mënyrën e udhëheqjes së klubit nga presidenti Florentino Perez. “Gjëja kryesore është se klubi ka 541 […]...

9 October, 2013 Lexo më shumë

Merreni Januzajn

Ish presidenti i Federatës angleze të Futbollit, David Bernstein beson se Anglia duhet të shfrytëzojë rregullën e rezidencës që mund t’i hap dyert për inkuadrim e talentit të Manchester Unitedit, Adnan Januzaj. Mesfushori Jack Wilshere u shpreh kundër natyralizimit të futbollistëve në ekipin Kombëtar duke insistuar se për Anglinë duhet të luajnë vetëm anglezët. Mirëpo, […]...

9 October, 2013 Lexo më shumë

Ronaldo, më efektiv se Messi

Me golin e fitores për Real Madridin kundër Levantes të shtunën, Cristiano Ronaldo e përforcoi edhe më tepër epitetin e golashënuesit më efektiv në të gjitha ligat evropiane më 2013. Ylli portugez ka realizuar 50 herë gjatë këtij viti kalendarik, tetë gola më tepër se Lionel Messi dhe 14 më shumë se ylli i Paris […]...

9 October, 2013 Lexo më shumë

Boruc, portieri golashënues

Gjatë ndeshjeve mes ekipit në stërvitje ndodhë që një prej tre portierëve të marrë rolin e futbollistit, madje në detyrë të sulmuesit. Kështu ndodhi edhe me portierin e Southamptonit, Artur Boruc i cili në përgatitje me Kombëtaren e Polonisë për ndeshjet e ardhshme kualifikuese për Kampionatin botëror 2014 nuk qëndroi në vendin e tij, por […]...

9 October, 2013 Lexo më shumë

Januzaj nuk i ka ‘letrat’ e Kroacisë

Ish selektori i ekipit U-21 të Kroacisë, Ivo Susak ka bërë të ditur se gjatë kohës sa ishte në detyrë, bëri përpjekje të angazhojë yllin kosovar të Manchester Unitedit, Adnan Januzaj, por nuk pati sukses. “Para dy vjetësh një menaxher me prejardhje shqiptare më ka njoftuar për të. Nëna e tij është kroate. Është potencial […]...

9 October, 2013 Lexo më shumë

Stërvitja multi-milionëshe

Pavarësisht largimit të yjeve në detyra ndërkombëtare, Manchester City prapë ka mjaft blerje luksoze për tu paraqitur në seancën e rëndomtë stërvitore. Shkalla e pasurisë së klubit nga Etihad u vërejt më së miri në bazën e ekipit në Carrington. Derisa një numër i madh i klubeve të Premierligës do të grumbullojnë ‘fantazma’ gjatë pushimit […]...

9 October, 2013 Lexo më shumë

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO