Sport – Lajmi.net

Aktuale

Luks apo çmenduri?

Ylli i basketbollit, Gilbert Arenas e dërgoi ‘humorin e tualetit’ në një tjetër nivel duke publikuar një fotografi në Instagram ku tregoi se në vend të letrës ai përdor bankënota prej 100 dollarësh. Fotografia ishte e shoqëruar nga teksti: “Paratë nuk i ndryshojnë njerëzit…mungesa e parave po..asnjëherë nuk e kam parë një person të pasur […]...

18 October, 2013 Lexo më shumë

Asnjë thirrje nga Shqipëria

Adnan Januzaj ka shanse minimale të luajë për Shqipërinë. FSHF nuk e ka kontaktuar asnjëherë atë. Babai i tij, Abedini, ka thënë se skuadra kuqezi ia ka mbyllur dyert vetes për angazhimin e tij. Të dy, babë e bir, folën për Interaktivin në KTV....

17 October, 2013 Lexo më shumë

Bashkëvuajtësit e Casillasit

Iker Casillas, rezervist në Real Madrid ka bërë bujë në futbollin spanjoll, por ka zbehur vëmendjen nga portierët e tjerë që vuajnë të njëjtin fat. Të jeni portier i dytë në përgjithësi nënkupton se do të përcilleni nga një hije. Shumica e tyre nuk zhvillojnë asnjë ndeshje gjatë rrjedhës së një sezoni – përveç ndonjë […]...

17 October, 2013 Lexo më shumë

Juventus para Barcelonës

Gianluigi Buffon ka njoftuar se refuzoi mundësinë e transferimit në Barcelonë para se të kalonte në Juventus. 35-vjeçari ka njoftuar se kishte ofertë t’i bashkohej gjigantit katalan më 2001, mirëpo u përcaktua për Bianconerët. “Mund të shkoja në Barcelonë më 2001”, deklaroi Buffon për Mediaset. “Megjithatë, vendosa të kaloj në Juventus pas diskutimit me babanë, […]...

17 October, 2013 Lexo më shumë

Messi, Ronaldo, Neymar dhe Balotelli

Legjenda e Argjentinës, Diego Maradona ka treguar se kush janë sipas tij katër futbollistët më të mirë në botë. Ish sulmuesi i Gauçosëve, nuk lejoi befasi dhe në krye të listës e vendosi bashkëkombësin e tij – e për shumëkënd edhe pasardhësin e tij – Lionel Messi. Ai gjendet para yllit të Real Madridit, Cristiano Ronaldo, […]...

17 October, 2013 Lexo më shumë

Made in Chelsea

Menaxheri i Chelseas, Jose Mourinho ka thënë se dëshiron të krijojë një strukturë të futbollistëve të prodhuar në klub, duke i shndërruar në yje si John Terry, Ashley Cole dhe Frank Lampard. I rikthyer në Stamford Bridge pas gjashtë vjetësh mungese, Mourinho ka folur për dëshirën e tij për krijimin e një trashëgimie. “Nuk është […]...

17 October, 2013 Lexo më shumë

Casillas ‘tremb’ Realin

Iker Casillas ka pranuar se mund të largohet nga Real Madrid gjatë afatit kalimtar të janarit nëse nuk rikthen statusin e titullarit të gjiganti spanjoll, ku Diego Lopez vazhdon të inkuadrohet në portë nga trajneri i ri Carlo Ancelotti. Kapiteni i Spanjës nuk ka qenë titullar në një ndeshje të La Ligës nga janari, derisa […]...

17 October, 2013 Lexo më shumë

Mourinho kërkon Sneijderin

Selektori i Holandës, Louis van Gaal ka bërë të ditur se menaxheri i Chelseas, Jose Mourinho është i interesuar për transferimin e mesfushorit të Galatasarayt, Wesley Sneijder. Mourinho dhe Sneijder ishin së bashku në Inter, e madje fituan edhe Ligën e Kampionëve. Andaj, Special One i njeh mirë kualitetet e holandezit dhe sipas Van Gaalit […]...

17 October, 2013 Lexo më shumë

Bale, në vend të Benzemas

Ish trajneri i Real Madridit, John Toshack ka këshilluar Carlo Ancelottin të nxjerr Karim Benzeman nga formacioni bazë dhe vend të tij ta inkuadrojë Gareth Balen, pas rikthimit në uellsianit nga lëndimi. 24-vjeçari është rikthyer në stërvitje pas një problemi në kofshë, derisa ka bërë vetëm tri paraqitje për Realin pas transferimit në klub nga […]...

17 October, 2013 Lexo më shumë

Wenger, 20 vjet në Arsenal

Arsene Wenger ka arritur marrëveshje për vazhdimin e kontratës me Arsenalin, që do ta mbajë në klub deri më 2016, ka njoftuar SportsMail. Francezi pritet që së shpejti të nënshkruajë marrëveshje të re me gjigantin londinez, me pagë prej 7.5 milionë funtesh në vit, dhe do të bëhet trajneri me qëndrimin më të gjatë në […]...

17 October, 2013 Lexo më shumë

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO