Sport – Lajmi.net

Aktuale

Franca nuk do ta fitojë Botërorin

Didier Deschamps nuk beson se Franca është në mesin e favoritëve për të fituar Kampionatin boërtr dhe moroi shanset e skuadrës së tij për sukses në Brazil. Les Bleus u eliminuan në fazën e grupeve të Botërorit 2010 dhe u kualifikua për në garën e këtij viti pasi mposhti Ukrainën në barazh. Selektori Deschamps nuk […]...

16 April, 2014 Lexo më shumë

Buffon dhe efekti Conte

Portieri i Juventusit, Gianluigi Buffon ka bërë të ditur se do të kishte përfunduar në Romë, nëse Antonio Conte nuk do të ishte në drejtim të gjigantit torinez. Por, ai është i lumtur me qëndrimin e tij në klub....

16 April, 2014 Lexo më shumë

Kuriozitetet e El Clasicos në Copa del Rey

Barcelona dhe Real Madrid takohen sonte në finalen e Copa del Rey. Tri edicione pas finales së vitit 2011 të cilën Los Blancos e fituan me golin e Cristiano Ronaldos. Opta ka publikuar statistika interesante nga duelet El Clasico të cilat kurrsesi nuk duhet t’i humbni. – Skuadrat janë takuar në gjashtë finale deri më […]...

16 April, 2014 Lexo më shumë

Rezultatet e finaleve: Real Madrid – Barcelona

Real Madrid dhe Barcelona takohen sonte në finalen e Copa del Rey. Dy gjigantët e futbollit spanjoll do të ndeshen në stadiumin Mestalla të Valencias, duke përcaktuar fituesin e trofeut. Ballafaqimi i njohur si El Clasico, e vendosi fituesin e Copa del Rey në gjashtë herë të tjera. Dhe, bilanci i ekipeve është i barabartë […]...

16 April, 2014 Lexo më shumë

Arsenali rikuperon Ozilin

Arsene Wenger ka konfirmuar se Mesut Ozil do të jetë në dispozicion për duelin e ardhshëm të Arsenalit në Premierligë kundër Hull Cityt të dielën. Ylli gjerman nuk është paraqitur për gjigantin londinez prej humbjes 1:0 nga Stoke City në fillim të marsit kur pësoi një lëndim. Mirëpo, Arsenali është përkrahur nga lajmi se përforcimi […]...

16 April, 2014 Lexo më shumë

Bayern transferon portierin Lucic

Pas sulmuesit Robert Lewandowski dhe mesfushorit Sebastian Lode, Bayern Munich ka bërë një tjetër përforcim për sezonin e ri. Gjiganti bavarez ka njoftuar se ka arritur marrëveshje me portierin e talentuar të Riedit, Ivan Lucic. I lindur në Vjenë më 1995, Lucic që konsiderohet si talent i madh dhe kërkohej edhe nga dy klube të […]...

16 April, 2014 Lexo më shumë

Të gjithë kundër Seedorfit

Një kaos i vërtetë që nuk zbutet as nga katër fitoret e njëpasnjëshme që kanë kthyer disa gjëra në vendin e vetë. Milan ka gjetur vrapin, mirëpo bashkëpunimi është i zbehtë dhe Clarence Seedorf mund të largohet nga posti i trajnerit pas përfundimit të këtij sezoni. Ish mesfushori i Rossonerët thuhet se nuk ka marrëdhënie […]...

16 April, 2014 Lexo më shumë

Del Bosque shpreson në finale pa konflikte

Vicente Del Bosque ka folur për finalen e Copa del Rey ndërmjet Real Madridit dhe Barcelonës, që do të zhvillohet të mërkurën mbrëma. Trajneri spanjoll shpreson në një ndeshje të madhe, por pa konflikte. “Do më pëlqente ta shoh një ndeshje të mirë futbolli, por pa konflikte të tepërta”, deklaroi fillimisht selektori i Spanjës. “Lojtarët […]...

15 April, 2014 Lexo më shumë

Chelsea e do Balen për Hazardin

Real Madridi ka shprehur interesim për Eden Hazardin, të cilin synon ta transferojë në Santiago Bernabeu gjatë verës. Por, ‘Los Blancos’ nuk do ta kenë aspak të lehtë ta bindin Chelsean që ta lëshojë yllin belg. Madje, sipas mediave britanike, Blues e kanë ndërmend ta kërkojnë në shkëmbim të përfaqësuesit belg, mesfushorin uellsian Gareth Bale. […]...

15 April, 2014 Lexo më shumë

Arsenali, fitore për vend të katërt

Arsenali e ka shënuar një fitore mjaft të rëndësishme ndaj Ëest Ham Unitedit me rezultat 3:1, në ndeshjen e mbetur të Premierligës angleze. Ekipi i Arsene Wengerit ia doli ta përmbys avantazhin fillestar të kundërshtarit, duke shënuar tri herë në vazhdim të ndeshjes. Udhëtuesit kanë kaluar në avantazh në minutën e 40-të me anë të […]...

15 April, 2014 Lexo më shumë

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO