Sport – Lajmi.net

Aktuale

Top 5 simulimet e Neymarit

Sulmuesi i Barcelonës, Neymar ka bërë një fillim të mbarë të karrierës te gjiganti katalan, pas transferimit në klub gjatë afatit kalimtar të verës nga Santos për 57 milionë euro. Mirëpo, ylli brazilian vazhdon të kritikohet për rrëzimet e shpeshta në tokë, ose shkurt, simulimet. Ditë më parë menaxheri i Chelseas, Jose Mourinho e përmendi […]...

8 October, 2013 Lexo më shumë

Ramsey – Wenger, më të mirët e shtatorit

Starti i shkëlqyeshëm i Arsenalit në Premierligë është shpërblyer me Barclays Awards për muajin shtator. Mesfushori uellsian Aaron Ramsey është shpallur futbollisti i muajit, për herë të parë në karrierë pas katër golave të shënuar, duke e ngritur në tetë kuotën e përgjithshme në të gjitha garat këtë stinor. Kurse, pasi udhëhoqi Arsenalin drejt pozitës […]...

8 October, 2013 Lexo më shumë

Rrëfimi për Adnan Januzajn

Ai ishte emri i fundit në listën e ekipit të Sir Alex Fergusonit në Manchester United, por tani Adnan Januzaj mund të jetë një prej të parëve te paraardhësi i tij. Januzaj doli në skenë pas startit të ngadalshëm të David Moyesit si menaxher në Old Trafford duke realizuar dy gola në debutimin e tij […]...

8 October, 2013 Lexo më shumë

Beckham, njeriu i milionave

David Beckham fitoi më tepër se 16.5 milionë funte nga marrëveshjet personale me sponsorë në vitin e tij të fundit si futbollist. Ish kapiteni i Anglisë, u pensionua në maj pas pesë muajve të aventurës në Paris Saint-Germain, pas largimit nga Major League Soccer në dhjetor 2012 ku luajti për pesë vjet në Los Angeles […]...

8 October, 2013 Lexo më shumë

Bale, futbollisti i vitit

Gareth Bale është zgjedhur futbollisti më i mirë i vitit në Uells për herë të tretë. 24-vjeçari kaloi një stinor të jashtëzakonshëm me Tottenham Hotspur para transferimit në Real Madrid gjatë afatit kalimtar të verës për rekord 100 milionë euro. Bale, i cili më herët gjatë vitit ka fituar edhe çmimet e Asociacionit të Futbollistëve […]...

8 October, 2013 Lexo më shumë

Januzaj refuzon Belgjikën

Selektori i Belgjikës, Marc Wilmots planifikon të takohet me Adnan Januzajn pasi tinejxheri i Manchester Unitedit refuzoi ftesën për inkuadrim në ekipin Kombëtar. 18-vjeçari kosovar ka të drejtë të paraqitet për një numër të ndryshëm shtetesh përfshirë Shqipërinë. Wilmots kishte shpresuar se Januzaj do të jetë pjesë e skuadrës së tij për dy duelet e […]...

8 October, 2013 Lexo më shumë

Ozil, gjeniu i Arsenalit

Sami Khedira beson se “gjeniu” Mesut Ozil do t’i ndihmojë Arsenalit të përfundojë pritjen e gjatë për titullin e Premierligës. Khedira luajti së bashku me Ozilin në Real Madrid dhe është bashkëlojtar me të në Kombëtaren e Gjermanisë. Ai e konsideron 24-vjeçarin si një prej futbollistëve më të mirë në botë, të aftë t’i ndihmojë […]...

7 October, 2013 Lexo më shumë

Kornerët, pika e dobët e Barcelonës

Ekipi ka filluar furishëm edicionin  ri në La Ligë duke fituar tetë duelet e para. Por, ka një defekt. Ndërprerjet vazhdojnë të jenë pika e dobët e Barcelonës, sidomos kornerët, prej ku skuadra ka pranuar tre gola deri më tani këtë sezon. Postiga (Valencia), Coke (Sevilla) dhe Guerra (Valladolid) kanë mposhtur Victor Valdesin nga situata […]...

7 October, 2013 Lexo më shumë

Ronaldinho në PSG?

Mos u befasoni nëse më 2014, Ronaldinho do të luajë përkrah Zlatan Ibrahimovicit në Paris Saint-Germain. Sulmuesi brazilian gjatë një bisede me televizionin francez Canal+ ka bërë të ditur se nuk ka asgjë kundër përfundimit të karrierës në klubin ku luajti gjatë periudhës 2001-2003. “PSG sot është skuadër shumë e fortë, ekip i shkëlqyeshëm. Edhe […]...

7 October, 2013 Lexo më shumë

Mexes e paguan ‘grushtin’

Komisioni disiplinor i Federatës italiane të Futbollit ka suspenduar për katër ndeshje qendërmbrojtësin e Milanit, Philippe Mexes pas goditjes së tij ndaj mbrojtësit të Juventusit, Giorgio Chiellini, dhe përjashtimin me karton të kuq gjatë duelit të së dielës në Torino. Francezi e qëlloi me grusht Chiellinin gjatë një goditje nga këndi – incident që nuk […]...

7 October, 2013 Lexo më shumë

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO