Spanjë – Turqi, mbyllet ndeshja dramatike në “EuroBasket 2017” – Lajmi.net
Spanjë – Turqi, mbyllet ndeshja dramatike në “EuroBasket 2017”
Autori: Lajmi.net BasketbollSport 19:37, 10 September 2017
Spanja u kualifikua në çerekfinalen e "EuroBasket 2017".

Spanja është kualifikuar në çerekfinalen e “Eurobasket 2017”.

Ekipi spanjoll mposhti Turqinë me rezultat 73-56 në një ballafaqim ku fituesi u përcaktua vetëm në periudhën e katërt të lojës ku Turqia humbi në lojë dhe u tregua joefikase në sulm, përcjell “lajmi.net”.

Spanja në çerekfinale do të ndeshet me Gjermaninë, të martën. /Lajmi.net/

 

Fotolajm

‘’Në makinë, ka njerëz që nuk do të takohen kurrë më!’’
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Supercar Showdown
  • Play Bow Master Japan
  • Play Turbo Racing 3
  • Play Bike Rivals