Spanja ka 19 futbollistë të gatshëm për “Kampionatin botëror 2018” – Lajmi.net
Spanja ka 19 futbollistë të gatshëm për “Kampionatin botëror 2018”
Autori: Lajmi.net Botërori FIFA 2018Sport 9:53, 16 March 2018
19 lojtarët që e kanë pothuajse të garantuar ftesën për në Botëror nga skuadra e Spanjës.

Selektori i Spanjës, Julen Lopetegui ka shumicën e futbollistëve të gatshëm për “Kampionatin botëror 2018”, raportojnë mediat spanjolle.

19 lojtarët që e kanë pothuajse të garantuar ftesën për në Botëror janë: (De Gea, Reina, Kepa Arrizabalaga; Carvajal, Piqué, Ramos, Jordi Alba dhe Nacho; Busquets, Iniesta, Silva, Saúl, Koke, Thiago, Asensio, Isco, Morata, Iago Aspas dhe Diego Costa (të diskutueshëm).

Kurse për katër pozita luftojnë lojtarë si: Asenjo dhe Sergio Rico (portier); Odriozola, Sergi Roberto, Bartra, Javi Martínez, Azpilicueta, Monreal, Alberto Moreno (mbrojtës); Illarramendi, Suso, Luis Alberto, Vitolo, Lucas Vázquez, Rodrigo, Callejón, Pedro, Deulofeu, Mariano, Portu, Gerard Moreno (mesfushorë-sulmues).

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO