Sot të gjithë bëni kërkime, por a e dini cila është video e parë e YouTube-s? – Lajmi.net
Sot të gjithë bëni kërkime, por a e dini cila është video e parë e YouTube-s?
Autori: Lajmi.net FunRrjetet Sociale 9:26, 16 October 2017
Kanali YouTube është krijuar në shkurt të vitit 2005.

Që nga ajo, korporata ka fituar me miliona dollarë, shkruan lajmi.net

Si kanal, YouTube lejon që të vendosni video, të shpërndani, të favorizoni, të raportoni, të komentoni apo të bëni subscribe ndaj përdoruesve të tjerë.

Sot të gjithë i bëjmë këto gjëra, mirëpo a e dini se cila është dhe çka përmban video e parë në YouTube?

Tash e 12 vjet më parë është lansuar video e parë dhe titullohet ‘Me at the zoo’ dhe zgjat 18 sekonda. Kjo video tashmë i ka mbi 42 milion klikime.

Shikojeni. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO