Sot përfundon fushata zgjedhore për të parin e Istogut – Lajmi.net
Sot përfundon fushata zgjedhore për të parin e Istogut
Autori: Lajmi.net LajmePolitikë 9:29, 15 December 2017
Kandidatët për kryetar të Istogut, Gani Dreshaj dhe Haki Rugova sot përfundojnë fushatën zgjedhore.

 

Pas vendimit të PZAP-së dhe Gjykatës Supreme, KQZ kishte vendosur që zgjedhjet të mbahen më 17 dhjetor kurse fushata të zgjasë pesë ditë, shkruan lajmi.net

Qytetarët e Istogut do të duhet të dalin në votime për herën e katërt këtë vit, pas zgjedhjeve qendrore dhe dy raundeve të zgjedhjeve lokale.

Deri te vendimi për rivotim kishte ardhur pas dyshimeve se votat me kusht dhe me postë kanë qenë të manipuluara. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO