Sot përfundon afati për faljen e borxheve – Lajmi.net
Sot përfundon afati për faljen e borxheve
Autori: Lajmi.net EkonomiLajme 8:05, 31 August 2017
Rreth 600 mijë raste kanë përfituar nga falja e borxheve.

Sot përfundon afati për faljen e borxheve publike për personat juridikë dhe fizikë në Kosovë, të akumuluara prej datës 31 dhjetor, 2008.

Ky afat ishte paraparë deri 1 shtator por meqenëse nesër është festa e Kurban Bajramit, ky afat përfundon sot pasdite.

Përndryshe deri në muajin gusht ishin rreth 600 mijë raste, të cilët kanë përfituar nga falja e borxheve.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO