Sot nis punëtoria “Dhënia fund e dhunës kundër grave” – Lajmi.net
Sot nis punëtoria “Dhënia fund e dhunës kundër grave”
Autori: Lajmi.net LajmeNacionale 7:37, 19 May 2017
Foto ilustrim: Dhuna ndaj grave
Foto ilustrim: Dhuna ndaj grave
Sot në Prishtinë mbahet punëtoria "Dhënia fund e dhunës kundër grave në vendet e Ballkanit Perëndimor dhe Turqi: Zbatimi i normave, ndryshimi i mendjeve".

Punëtoria është pjesë e programit trevjeçar “Zbatimi i normave, ndryshimi i mendjeve”, e cila  është financuar nga Bashkimi Evropian dhe ka për qëllim dhënien fund të diskriminimit mbi baza gjinore dhe dhunës kundër grave, me fokus të posaçëm tek grupet e margjinalizuara në gjashtë vendet e Ballkanit Perëndimor dhe Turqi.

Komponenta e vendit brenda projektit rajonal, objektivat, rezultatet e pritshme dhe aktivitetet e planifikuara do të prezantohen gjatë punëtorisë

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bubble Trouble
  • Play 8 Ball Pool
  • Play Stealth Sniper
  • Play Supercar Showdown