Sot në Kosovë, vranët e shi me borë – Lajmi.net
Sot në Kosovë, vranët e shi me borë
Autori: Lajmi.net LajmeNacionale 8:48, 15 November 2017
Mbi vendin tonë do të mbajë mot kryesisht vranët, kurse në viset malore me lartësi mbidetare mbi 1200 m reshjet e shiut do të jenë të përziera me fjolla bore.

Gjatë ditës së sotme temperaturat maksimalet do të jenë nën 10 C .

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, do të fryjë erë herë-herë me vrull nga drejtimi i jugperëndimit dhe më tej nga verilindja , shpejtësia e së cilës do të arrijë mbi 13m/s.

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Turbo Racing 3
  • Play Bow Master Japan
  • Play iStunt 2
  • Play Berry Rush