Sot Gjysmë-Maratona e Prishtinës – Lajmi.net
Sot Gjysmë-Maratona e Prishtinës
Autori: Lajmi.net SportTë tjera 9:59, 29 April 2018
Në orën 10:00 sot ka filluar gjysmë-maratona “Prishtina 2018”, ku pritet të marrin pjesë rreth 1000 garues.

Këshilli Organizues i gjysmë-maratonës gjatë ditës së djeshme ka mbajtur një konferencë për medie, ku ka bërë të ditur se është gjithçka gati për këtë ngjarje.

Shpërblimet këtë vit do të jenë më të mëdha, federata e Atletikës së Kosovës ka siguruar rreth 14 mijë euro si fond shpërblyes për garuesit të cilët përfundojnë në vendet e para.

Po ashtu edhe Policia e Kosovës deklaroi se janë marrë të gjithë hapat që të jetë gjithçka në rregull për këtë ditë.

Pjesëmarrjen në këtë ngjarje sportive e ka konfirmuar edhe kryeministri Ramush Haradinaj.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO