Sokol Plakolli kundërshton sërish MKRS-in, del në shesh bashkë me një gomar (Foto) – Lajmi.net
Sokol Plakolli kundërshton sërish MKRS-in, del në shesh bashkë me një gomar (Foto)
Autori: Lajmi.net EntertainmentKulturë/ArteLajmeNacionale 13:50, 9 November 2017
Regjisori Sokol Plakolli po vazhdon të jetë i pakënaqur me artin që po bëhet në Kosovë.

Me këtë rast si shenjë pakënaqësie ai ka dalë në sheshin ‘Nënë Tereza’ në Prishtinë me disa performanca interesante i shoqëruar me një gomar, shkruan lajmi.net

Performanca e tij ka filluar nga ora 11:00 dhe këtë e ka bërë të ditur vetë Plakolli nëpërmjet një postimi në llogarinë e tij në Facebook.

Nuk është hera e parë që Sokoli ka reaguar në mënyrë të tillë sa i përket pakënaqësive që ka për Ministinë e Kulturës Rinisë dhe Sportit.

Ai më parë është arrestuar nga policia për shkak se ka penguar disa aktorë serb për të hyrë në Teatrin Kombëtar ku do të luhej një shfaqje./Lajmi.net/

Fjalët kyçe: sokol plakolli

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bike Rivals
  • Play Turbo Racing 3
  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play Stealth Sniper