Soda e bukës dhe uthulla, ideale për pastrim të rrobave të errëta – Lajmi.net
Soda e bukës dhe uthulla, ideale për pastrim të rrobave të errëta
Autori: Lajmi.net LifestyleOrganizohu 10:11, 25 November 2017
Keni shenja të deodorantit në rrobat tuaja?

Dhe, nuk dini si t’i hiqni shenjat? Ka zgjidhje për këtë.

Mjafton vetëm pak sodë buke që të shpërndani në vendin e zhytur dhe pastaj të hedhni mbi të pak uthull të bardhë të distiluar, me ç’rast soda e bukës do të shkumëzojë, shkruan lajmi.net

Ju mund të fërkoni për pak minuta rrobën që i keni vendosur këto gjëra dhe do ta shihni se rezultati do të jetë mahnitës.

Shikoni videon për të parë eksperimentin. /Lajmi.net/

Fjalët kyçe: rroba të errëta

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Zombie Big Trouble
  • Play Rock Wheels
  • Play Bow Master
  • Play Berry Rush