Snapchat së shpejti edhe me GIF nga Giphy – Lajmi.net
Snapchat së shpejti edhe me GIF nga Giphy
Autori: Lajmi.net FunRrjetet Sociale 18:58, 22 February 2018
Snapchat ka njoftuar se ishte duke bashkëpunuar me Giphy për të siguruar GIFs të për të zbukuruar storjet dhe Snaps që përdoruesit dërgojnë tek miqtë ose postojnç në Public Stories.

Kjo ndodhi jo shumë kohë pasi Snapchat erdhi nën kritika të rënda për ndërfaqen e saj të re konfuze pas një përditësimi të fundit.

Interesante, Instagram ishte kompania e parë që ofron GIF-të e inkorporuar në mesazhet e drejtpërdrejta Instragram dhe Stories Instagram. Ajo që e bën atë edhe më interesante është se Giphy do të ofrojë këto GIF për Snaps, që është pikërisht ofruesi i njëjtë për GIF-et e Instagram Stories.

Përveç kësaj, Snapchat kishte premtuar gjithashtu se do të adresonte ridizajnimin dhe do të ofrojë tabela të reja në seksionin “Friends and Discover” të aplikacionit. Kjo tingëllon sikur Snapchat ka vendosur të mbajë një dizajn të ri, i cili vie në iOS para se të bëhet në Android gjatë dy javëve të ardhshme.

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO