Snapchat fiton shumë përdorues të rinj – Lajmi.net
Snapchat fiton shumë përdorues të rinj
Autori: Lajmi.net Auto & TekTeknologji 20:39, 7 February 2018
Snapchat befason me fitime të forta, por mbetet thellë në të kuqe.

Shitjet u rritën tremujorin e fundit në terma vjetorë me 72 për qind në 285.7 milionë dollarë amerikanë (229.7 milionë euro). Analistët kishin pritur diçka mbi 250 milionë. Numri i përdoruesve u rrit brenda tre muajve nga pesë për qind ose nëntë milionë në 187 milionë. Ajo që vëzhguesit gjithashtu i inkurajoi ishin të ardhurat mesatare për përdorues u rritën në këtë kohë me 31 për qind në 1.53 dollarë, transmeton lajmi.net.

Numrat e kuq

Në të njëjtën kohë, Snap mbetet thellë në të kuqe me një humbje tremujore prej rreth 350 milion dollarë. Kjo ishte më shumë se dy herë më shumë se një vit më parë (170 milionë) – por më pak se sa pritej nga analistët.

“Hapi i parë i mirë”

Shifrat treguan se do të ketë sukses të kompanisë për të marrë koston e përdoruesve të rinj dhe të shërbimit nën kontroll, tha Michael Pachter e Wedbush. Kjo është mënyra për të bërë një fitim. “Ka ende një rrugë të gjatë, por ky ishte një hap i mirë i parë.”

Snapchat është përdorur kryesisht nga njerëz nën 30 vjeç të cilët i vlerësojnë se mesazhet e tyre janë fshirë shpejt. Kompania zë sidomos me paratë e reklamave, dhe konkuron direkt me Google dhe Facebook. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO