Smartfoni i Xiaom-it që po i bën konkurrencë iPhone-it e Samsung-ut – Lajmi.net
Smartfoni i Xiaom-it që po i bën konkurrencë iPhone-it e Samsung-ut
Autori: Lajmi.net Auto & TekTeknologji 19:42, 9 November 2018
Prodhuesi kinez i telefonit Xiaomi ka lancuar smartfonin e tyre të parë në Britani të Madhe, pasi kompania përpiqet të sfidojë emrat prominent si Apple dhe Samsung.

Kompania njoftoi se telefoni i tyre Mi 8 Pro do të dalë në shitje në Mbretërinë e Bashkuar të premten – herën e parë që pajisja ka qenë e disponueshme jashtë Kinës, transmeton lajmi.net

Xiaomi është tashmë krijuesi i katërt më i madh në botë nga pjesa e tregut, prapa vetëm Samsung, Huawei dhe Apple.

Mi 8 Pro përfshin një sensor gjurmësh të gishtave të ndërtuar në ekranin AMOLED 6.2in dhe kamerat e pasme me 12 megapikselë. Përdor Snapdragon 845 procesor dhe posedon sistemin operativ Android të Google.

Xiaomi do të shesë Mi 8 Pro duke filluar nga përreth 575 euro, si pjesë e një strategjie që po e quan “ndershmëri në çmime”./Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO