Skuadrat që kanë shënuar më së shumti gola në top 5 ligat – Lajmi.net
Skuadrat që kanë shënuar më së shumti gola në top 5 ligat
Autori: Lajmi.net BundesligaLa LigaLajme futbolliLiga e KampionëvePremier LeagueSerie ASport 23:26, 5 March 2017
Skuadra e Monacos është skuadra më me së shumti gola të shënuara në pesë ligat e Evropës.

Francezët me 82 gola të shënuara në Ligue 1, lë pas Barcelonën me 76 gola të shënuara në La Liga.

Skuadra e tretë që ka shënuar më së shumti gola në këto pesë liga, është Real Madrid, me 67 gola, që lë pas Napolin me 62, dhe Romën dhe Napolin me nga 58./Lajmi.net/

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy S6

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Berry Rush
  • Play Bike Rivals
  • Play Supercar Showdown
  • Play Zombie Big Trouble